Pardubice opět podpoří majitele památek

10.10.

Pardubice opět podpoří majitele památek

Pardubice opět podpoří majitele památek

Město Pardubice v roce 2012 opět finančně podpoří prostřednictvím Programu regenerace městské památkové rezervace opravy památkově chráněných objektů ve svém historickém centru. Již nyní přijímá od majitelů památek dotazníky, které plní funkci žádosti o tyto dotace. Anketní dotazníky musí vlastníci usilující o dotace odevzdat do konce října. „V rámci Programu regenerace městských památkových rezervací a památkových zón pro rok 2012 bude v rozpočtu města na opravy památek vyčleněn milion korun. Jakou částkou přispěje ministerstvo kultury zatím nevíme, v minulých letech to bývalo 400 tisíc korun,“ řekla Blanka Doležalová z oddělení správy dotací, projektů a strategického plánování pardubického magistrátu.   Letos město prostřednictvím Programu regenerace městské památkové rezervace podpořilo osm žádostí vlastníků památkově chráněných objektů. Na opravy jim přidalo 20 procent nákladů. Vlastníci, kteří chtějí čerpat dotace v roce 2012 musejí zaslat vyplněný anketní dotazník programu pro rok 2012 na oddělení správy dotací, projektů a strategického plánování do 31.října 2011. Podmínky programu i dotazník jsou ke stažení na webové adrese města, případně lze informace získat na telefonním čísle 466 859 530 či e-mailu blanka.dolezalova@mmp.cz   Program regenerace od roku 1992 napomáhá obnově kulturních památek v nejcennějších částech historických sídel, prohlášených za památkové rezervace a památkové zóny. Podle zásad ministerstva kultury je obec, která z něj chce čerpat státní dotace, povinna poskytnout fyzickým a právnickým osobám na rekonstrukce příspěvek minimálně 10 procent a církvím 20 procent celkových nákladů. Pardubické staré město je městskou památkovou rezervací od roku 1964.  

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.10.

Pěší zóna: k vidění je na pardubické radnici

Pardubáci mohou již nyní nahlédnout „pod pokličku“ připravovaných změn v plánované pěší zóně

Společnost celý článek
6.5.

Slavnostní otevření Lázní Velichovky se spojí s Misí Velichovky

Po uctění památky padlých se kolem 13. hodiny slavnostně přestřihne páska znovuotevřených lázní. "Je to pro nás symbolický, ale přesto velice silný moment. Lázně už zhruba měsíc fungují, ale teprve slavnostním otevřením tuto událost hlásíme světu. Moc se na ten okamžik těším," říká jednatelka provozující společnosti Lázně Velichovky 1897, s.r.o. Alena Řípová

Společnost celý článek
6.6.

V AFI paláci je k vidění výstava fotografií s názvem chraňme stromy

Cílem výstavy je snaha ukázat lidem nádheru vzrostlých stromů a naučit je vnímat je jako součást městské krajiny a ne jako překážky, kterých je nutné se zbavovat.

Společnost celý článek
23.12.

Projděte se na Štědrý den městem

Kdo chce, může si třeba přijít na Pernštýnské náměstí zazpívat tradiční vánoční koledy. „Spousta lidí je již zvyklá po vánoční večeři a rozbalování dárků vyrazit na procházku do našeho krásného historického centra a projít se po památkách. I letos jsme se rozhodli pokračovat v tradici zpívání na schodech pardubické radnice. Všechny srdečně zveme na Štědrý večer do centra města, kde společně můžeme sdílet nejkrásnější svátky v roce za zvuku vánočních koled,“ zve na Štědrovečerní procházku náměstek primátora zodpovědný za kulturu Jakub Rychtecký.

Společnost celý článek
22.6.

Závěrečný účet Pardubického kraje je bez chyb

Ministerstvo financí konstatovalo, že hospodaření kraje je bez chyb a nedostatků.

Společnost celý článek
7.4.

Otevřely se cesty ke zlepšení dopravy v Pardubicích

Realizovat a financovat tyto akce by měl prostřednictvím Ředitelství silnic a dálnic stát.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting