Pardubice ožijí 15. ročníkem festivalu Zrcadlo umění

12.6.

Pardubice ožijí 15. ročníkem festivalu Zrcadlo umění

Slavnostním zahajovacím průvodem a tradičním vypouštěním balónků se zrcátky odstartuje už v úterý 16. června patnáctý ročník festivalu Zrcadlo umění. Přehlídka souborů amatérské kultury Pardubického kraje, která patří k jarní části Městských slavností, se věnuje každý den jednomu uměleckému oboru. Během čtyř dnů tak bude město nejprve malovat a hrát divadlo, poté muzicírovat, další den zpívat a nakonec tančit.


„Zrcadlo umění k městu již neodmyslitelně patří. Je to jedna z mála akcí, kterou opravdu žijí celé Pardubice. Program je připraven nejen v centru, ale máme ho i ve zdejších mateřských a základních školách. Je úžasné, kolik nadšenců – amatérů všech věkových skupin během těch několika dnů v našem městě představí svůj um. Dokazují tak, že umění lidi nelimituje, ale naopak jim dává svobodu, zábavu i možnost zkusit být jeho součástí,“ řekl náměstek zodpovědný za oblast kultury Jakub Rychtecký.

Úterní dopolední zahajovací průvod Zrcadla umění povede z třídy Míru na Pernštýnské náměstí. Právě odtud pak stovky dětí vypustí v 10 hodin tradiční „zrcadélkové“ balónky. Poté se rozběhne program i na dalších místech v historickém centru, např. na Příhrádku, v Galerii města Pardubic, Mázhausu či na zámku. „Část festivalu se letos přesune i na nově opravenou třídu Míru. Kromě dvou úterních průvodů – ráno a odpoledne – tu bude první festivalový den i Vědeckotechnický jarmark Univerzity Pardubice. Ve středu v podvečer pak rozezní hlavní pardubickou tepnu dechové orchestry,“ sdělil za organizátory Tomáš Urban, pověřený vedením Kulturního centra Pardubice, a doplnil, že součástí amatérské přehlídky budou ve čtvrtek také soutěže – Pardubický skřivan nebo Perníkový slavík.

„Letos máme pro návštěvníky Zrcadla umění také dvě překvapení. V úterý od 21 hodin zahraje na Pernštýnském náměstí zcela zdarma PIRATE SWING Band, jehož hostem bude zpěvačka Leona Machálková, a ve středu a ve čtvrtek bude místní zámek hostit po setmění první ročník Filmového festivalu múz. Promítání pod širým nebem nabídne legendární snímky Amadeus a Farinelli,“ prozradil náměstek Jakub Rychtecký.

Páteční taneční program a zároveň i celý festival uzavře galavečer „Doteky tance“. Přehlídka dospělých tanečních souborů z Pardubic a okolí začne na Pernštýnském náměstí ve 20 hodin.

Bližší informace o programu 15. ročníku Zrcadlo umění jsou k dispozici na www.kcpardubice.cz, v červnovém vydání Radničního zpravodaje i na samostatných letácích.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.2.

Pozor na podezřelé osoby!

Požádejte o předložení příslušného osvědčení a v žádném případě podezřelé osoby nevpouštějte.

Společnost celý článek
16.9.

Evropský týden mobility 2011

Evropský týden mobility má pomáhat k šíření tohoto trendu i do dalších měst v Evropě.

Společnost celý článek
28.3.

O natáčení v regionu se jednalo na Krajském úřadě v Pardubicích.

Jednou z možností, jak filmaře do regionu nalákat, je založení regionálního filmového fondu. Tato pobídka je v zahraničí běžná, v České republice je zatím pouze na úrovni národní.

Společnost celý článek
2.4.

Rada města odvolala ředitelku sociálních služeb

Dalším pochybením ředitelky Vičíkové bylo podle náměstkyně nesprávné vykazování kapacity sociálních služeb při žádosti o dotace.

Společnost celý článek
21.5.

Společensky odpovědných firem přibývá

Z 26 nominovaných firem se vítězem soutěže stalo Východočeské divadlo Pardubice.

Společnost celý článek
17.2.

Komorník Freddie Mercuryho přijede do Týniště

Freestone byl Mercuryho osobní komorník, nejbližší přítel a člověk, který s legendou strávil poslední chvíle života.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting