Pardubice plánují podepsat se Synthesií Memorandum o rozvoji SemtinZone

16.11.

Pardubice plánují podepsat se Synthesií Memorandum o rozvoji SemtinZone

Martin Charvát, primátor města Pardubice, navštívil v minulých dnech společnost Synthesia, která spravuje největší pardubickou průmyslovou zónu. Při své návštěvě se seznámil nejen s ní, ale také s ochranou životního prostředí a investičním rozvojem nejvýznamnější pardubické chemičky.

Primátor Martin Charvát navštívil chemičku Synthesi


„Synthesia patří se zhruba 1650 zaměstnanci mezi největší zaměstnavatele v Pardubicích. V areálu chemičky zároveň funguje více než stovka soukromých firem, které dávají práci dalším přibližně 2500 lidem. Protože Synthesia nabízí v rámci tzv. SemtinZone ještě řadu pozemků pro další investory, rádi bychom jí pomohli. I když je nezaměstnanost v současné době na nízké úrovni, stále je řada těch, kteří by rádi našli uplatnění, a toho lze dosáhnout nejlépe právě vznikem nových pracovních míst,“ uvedl po návštěvě chemičky primátor Martin Charvát. Podle něj nabízí Synthesia aktuálně k využití jen v rámci Geoportálu města více než 13 hektarů pozemků. „V souvislosti s rozvojem průmyslové zóny se výhledově hodláme zapojit také do pomoci při posílení dopravní infrastruktury v Semtíně a v Rybitví. Dojde-li v budoucnu také ke splavnění Labe až do Pardubic, osobně vidím jako strategicky vhodné místo pro přístav právě u semtínské chemičky,“ dodal k tomu primátor Martin Charvát.

„Jsme velmi rádi, že město Pardubice iniciuje vznik Memoranda a že nás chce podpořit v naší snaze o rozvoj nevyužitých území. Brownfieldy, které se v areálu nacházejí, jsou připravené ve formě parcel s kompletně zavedenými inženýrskými sítěmi. Zájemci o podnikatelský záměr tak u nás mají jednoduchou cestu k výstavbě vlastních výrobních, nebo skladových objektů,“ uvedl generální ředitel společnosti Synthesia Josef Liška, který primátora Pardubic provedl také výrobou a seznámil ho s rozsáhlými ekologickými opatřeními, které společnost realizuje. „Přesvědčil jsem se, že Synthesia je v současné době moderním podnikem, který produkuje nejen špičkové výrobky, ale disponuje i velmi kvalitními zařízeními. Jen v posledních pěti letech investovala do svého areálu téměř 2,5 miliardy korun,“ řekl primátor Martin Charvát. „O naší chemičce se hovoří často v souvislosti s ekologií. Tato oblast patří mezi naše priority. Například v letošním roce byla dokončena úplná likvidace jedné ze starých ekologických zátěží - laguny betasmoly a těsně před dokončením je i rozsáhlá rekonstrukce naší teplárny, která dodává celé průmyslové zóně teplo a elektrickou energii,“ upřesnil generální ředitel Josef Liška s tím, že díky této investici v řádu jedné miliardy korun se výrazně sníží emise ze závodové energetiky Synthesie a společnost tak bude schopna dodržet přísné emisní limity, které začnou platit pro tento zdroj spalující uhlí od roku 2016.

Přípravě plánovaného Memoranda bude předcházet ještě schůzka zástupců všech zúčastněných stran a přizváni budou také zástupci největších soukromých firem, které v areálu Synthesia působí. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.6.

Pardubické pivo v novém kabátě

V novém bylo uvedeno na trh rovněž Nealkoholické pivo pod názvem Pernštejn.

Společnost celý článek
1.9.

Kraj bude telefonovat skoro o téměř polovinu levněji

Zhruba 150 firem a organizací tak na telefonování a dalších telekomunikačních službách ušetří 18 milionů korun.

Společnost celý článek
24.11.

Průzkum TIC: Jaké jsou přijímačky na české vysoké školy

Průzkum také konfrontoval respondenty s jejich vlastním názorem na korupci.

Společnost celý článek
9.12.

Kraj je otevřený požadavkům zdravotně postižených

Kraj se snaží průběžně odstraňovat stavební bariéry ve školách, v nichž se vzdělávají či se mají vzdělávat žáci se specifickými potřebami a podporuje odstraňování bariér ve veřejných budovách a dopravních stavbách. Aby na žádnou oblast nebylo zapomenuto, podílejí se na tvorbě plánu jednotlivé odbory Pardubického kraje, ale také Národní rada osob se zdravotním postižením Pardubického kraje a další organizace působící ve prospěch osob se zdravotním postižením.

Společnost celý článek
3.4.

Lada Niva se představí na výstavě automobilů

Lada je pro nás symbolem nejenom turistického portálu www.navstevnik.cz

Společnost celý článek
22.6.

Radnice bude normálně fungovat i o prázdninách

I v době dovolených si mohou obyvatelé Pardubic vyřizovat své záležitosti na pardubickém magistrátu bez omezení.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting