Pardubice plánují podepsat se Synthesií Memorandum o rozvoji SemtinZone

16.11.

Pardubice plánují podepsat se Synthesií Memorandum o rozvoji SemtinZone

Martin Charvát, primátor města Pardubice, navštívil v minulých dnech společnost Synthesia, která spravuje největší pardubickou průmyslovou zónu. Při své návštěvě se seznámil nejen s ní, ale také s ochranou životního prostředí a investičním rozvojem nejvýznamnější pardubické chemičky.

Primátor Martin Charvát navštívil chemičku Synthesi


„Synthesia patří se zhruba 1650 zaměstnanci mezi největší zaměstnavatele v Pardubicích. V areálu chemičky zároveň funguje více než stovka soukromých firem, které dávají práci dalším přibližně 2500 lidem. Protože Synthesia nabízí v rámci tzv. SemtinZone ještě řadu pozemků pro další investory, rádi bychom jí pomohli. I když je nezaměstnanost v současné době na nízké úrovni, stále je řada těch, kteří by rádi našli uplatnění, a toho lze dosáhnout nejlépe právě vznikem nových pracovních míst,“ uvedl po návštěvě chemičky primátor Martin Charvát. Podle něj nabízí Synthesia aktuálně k využití jen v rámci Geoportálu města více než 13 hektarů pozemků. „V souvislosti s rozvojem průmyslové zóny se výhledově hodláme zapojit také do pomoci při posílení dopravní infrastruktury v Semtíně a v Rybitví. Dojde-li v budoucnu také ke splavnění Labe až do Pardubic, osobně vidím jako strategicky vhodné místo pro přístav právě u semtínské chemičky,“ dodal k tomu primátor Martin Charvát.

„Jsme velmi rádi, že město Pardubice iniciuje vznik Memoranda a že nás chce podpořit v naší snaze o rozvoj nevyužitých území. Brownfieldy, které se v areálu nacházejí, jsou připravené ve formě parcel s kompletně zavedenými inženýrskými sítěmi. Zájemci o podnikatelský záměr tak u nás mají jednoduchou cestu k výstavbě vlastních výrobních, nebo skladových objektů,“ uvedl generální ředitel společnosti Synthesia Josef Liška, který primátora Pardubic provedl také výrobou a seznámil ho s rozsáhlými ekologickými opatřeními, které společnost realizuje. „Přesvědčil jsem se, že Synthesia je v současné době moderním podnikem, který produkuje nejen špičkové výrobky, ale disponuje i velmi kvalitními zařízeními. Jen v posledních pěti letech investovala do svého areálu téměř 2,5 miliardy korun,“ řekl primátor Martin Charvát. „O naší chemičce se hovoří často v souvislosti s ekologií. Tato oblast patří mezi naše priority. Například v letošním roce byla dokončena úplná likvidace jedné ze starých ekologických zátěží - laguny betasmoly a těsně před dokončením je i rozsáhlá rekonstrukce naší teplárny, která dodává celé průmyslové zóně teplo a elektrickou energii,“ upřesnil generální ředitel Josef Liška s tím, že díky této investici v řádu jedné miliardy korun se výrazně sníží emise ze závodové energetiky Synthesie a společnost tak bude schopna dodržet přísné emisní limity, které začnou platit pro tento zdroj spalující uhlí od roku 2016.

Přípravě plánovaného Memoranda bude předcházet ještě schůzka zástupců všech zúčastněných stran a přizváni budou také zástupci největších soukromých firem, které v areálu Synthesia působí. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

9.5.

Kup mamince kytičku, zavolej svému tátovi

Plakáty v ulicích jsou vyjádřením potřeby soudržnosti rodin. „Tato aktivita mateřských center je jedinečnou příležitostí, jak se v dnešní hektické době zastavit a věnovat svůj čas nejbližším – tedy rodičům. Vždyť dobré vztahy v rodině a upevňování mezigeneračního soužití jsou tím nejlepším vzorem pro mladou generaci,“ uvedl radní Pavel Šotola.

Společnost celý článek
9.11.

Netradiční basket uvidíte na Univerzitě Pardubice

Na dostatek pohybu, péči o zdraví, vyváženou stravu a informovanost o zdravotní problematice se klade stále větší důraz.

Společnost celý článek
15.2.

Miloslav Pavlas získal titul Podnikatel roku 2011

Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále, které se uskuteční v červnu 2012 v Monte Carlu.

Společnost celý článek
27.4.

CraArt propojil umělce 13 evropských měst

„Právě v těchto kontaktech, v příležitosti vycestovat a vystavovat či tvořit ve zcela odlišném prostředí, v možnosti setkávat se s umělci z jiných zemí, vidím největší přínos tohoto projektu. Takovéto cesty přispívají nejen k rozvoji talentů a navazování osobních kontaktů, ale také k poznávání odlišné kultury, jiného myšlení. Učí toleranci a respektu k názoru druhých, byť diametrálně odlišnému. A to považuji za velmi důležité,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát.

Společnost celý článek
1.2.

Lanškroun: veřejná služba příliš neláká

17 klientů města vykonává veřejnou službu a to u Technických služeb města Lanškroun a u Městského bytového podniku Lanškroun.

Společnost celý článek
31.7.

Ve věži kostela Sv. Jakuba v Poličce ožije rodná světnička Bohuslava Martinů

Martinů zde žil spolu s matkou, sestrou, bratrem a strýcem až do svých dvanácti let. V dnešní době je představa života na tak malém prostoru nemyslitelná. Ovšem díky speciálním, oživeným prohlídkám budete mít pocit, jako kdybyste se jen tak tak ve dveřích minuli s rodinou Martinů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting