Pardubice podpoří provoz aquacentra

30.1.

Pardubice podpoří provoz aquacentra

 Pohyb, relaxace, zábava, individuální či rekreační aktivity, výuka plavání, v létě venkovní pláž… To vše nabízí již několik let obyvatelům Pardubic a jejich návštěvníkům zmodernizované Aquacentrum Pardubice. Vedení města se proto rozhodlo jeho provoz v letošním roce podpořit dotací ve výši necelých 32 milionů korun.
Provozovatelem pardubického aquacentra je společnost PAP Pardubice. Ta má jako poskytovatel veřejné služby možnost získat od pronajímatele areálu, města Pardubice, účelovou dotaci na jeho provoz. „Tato skutečnost vychází ze smlouvy o službě veřejnosti, kterou město s PAP Pardubice podepsalo na konci loňského roku. Provozovatel tak má nárok na vyrovnávací platbu, jež má pokrýt rozdíl mezi náklady a výnosy vzniklými při realizaci této veřejné služby. Pokud zastupitelé tento záměr na svém dnešním jednání schválí, město poskytne společnosti PAP Pardubice formou účelové dotace na provoz areálu finanční prostředky ve výši zhruba 31,4 miliony korun,“ podotýká náměstkyně Helena Dvořáčková s tím, že přibližně 20 milionů korun se městu od společnosti PAP Pardubice vrátí v podobě ročního nájmu za prostory aquacentra.
PAP Pardubice však bude povinna průběžně předkládat poskytovateli dotace, městu Pardubice, přehled o vývoji nákladů a výnosů a případně městu část dotace vrátit. „Vyúčtování dotace musí být vedení města předloženo nejpozději do 31. března roku 2018. Pokud zjistíme, že výše vyrovnávací platby přesáhla rozdíl nákladů a výnosů Aquacentra Pardubice, je PAP Pardubice povinna příslušnou část dotace vrátit zpět městu,“ dodává náměstkyně Dvořáčková.
Částka, kterou PAP Pardubice městu každý rok vrací, se pohybuje kolem 3 milionů korun. „Celková výše dotace tak tedy činí 9 milionů korun, což je stejná částka, která byla poskytována na provoz starého bazénu bez zóny aqua, wellness a všech dalších atrakcí a služeb, které návštěvníkům nabízíme nyní. Z peněz, které městu každoročně vracíme, je pak část znovu použita na projekty související s provozem aquacentra, například na zavlažovací zařízení či na úpravu prostor,“ konstatuje ředitel Aquacentra Pardubice Jiří Vysoudil.
Zmodernizovaný plavecký areál v Pardubicích funguje již od roku 2012. Návštěvníci zde mohou využít například plavecký bazén o délce 50 metrů, zejména pro rodiny s dětmi je pak k dispozici zóna aqua se zábavními prvky, lezeckou stěnou, vlnobitím či vodním proudem. Nechybí zde ani fitness či relaxační zóna v podobě wellness plného nejrůznějších procedur. V letním období pak mohou zájemci využít letní pláž s víceúčelovým bazénem a řadou dalších atrakcí.
V budoucnu by měl být v areálu navíc vybudován ještě jeden bazén. „V říjnu loňského roku byla dokončena realizační dokumentace na stavbu bazénu o délce 25 metrů. Vzhledem k tomu, že by jej mohly využívat plavecké školy a kluby, došlo by tak k uvolnění padesátimetrového bazénu veřejnosti. Provoz nového bazénu by hradila PAP Pardubice ze současné dotace města, takže k navýšení té stávající dotační částky nedojde. Stavba pětadvacetimetrového bazénu je projektantem odhadnuta na zhruba 50 milionů korun s tím, že až 20 milionů korun by mohla pokrýt dotace z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, o kterou bylo požádáno,“ doplňuje náměstek primátora zodpovědný za dotační politiku Jan Řehounek.
Nový pětadvacetimetrový bazén však budou moci využívat nejen plavecké školy a sportovní kluby, ale i abonenti a pravidelně by se zde konala plavání pro seniory, ženy či těhotenská a rehabilitační plavání.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.3.

Hejtman Toman přivítal NET Vlak

NET Vlak, počítačová učebna v železničním voze, zastavil včera dopoledne ve stanici Rosice nad Labem.

Společnost celý článek
24.4.

Okolí Lukavice trápí nedostatek vody a záměr na pokračování těžby v lomu Žumberk

Poslední zastávkou hejtmana Martina Netolického při úterní cestě po regionu byla Lukavice nedaleko Nasavrk. Se starostou obce Miloslavem Stehnem jednal o problematice nedostatku vody v místní části Loučky, rozšíření lomu Žumberk či modernizacích silnic nižších tříd v celé oblasti včetně silnice třetí třídy z Lukavice směrem na Vížky. Ta byla vzhledem k tomu, že kraje nezískaly dostatečné prostředky od státu ze Státního fondu dopravní infrastruktury prozatím pozastavena.

Společnost celý článek
14.5.

Mistrovství ČR Taekwon-Do v Ostravě

Letošní MČR se konalo v nové moderní atletické hale komplexu Arény Vítkovice. Celkem dorazilo do Ostravy 350 závodníků z 22 škol z celé republiky a nesměli chybět ani závodníci z Pardubic.

Společnost celý článek
25.3.

O skladu v Březhradě bude jednat zastupitelstvo

Většina zastupitelských klubů podle něho pro tento záměr ruku zvednout nechce.

Společnost celý článek
20.6.

Ve sběru PETek kralují děti z Pardubiček

Na děti za jejich celoroční snahu čeká samozřejmě odměna. Organizátoři letos zdvojnásobili částku, kterou školy odmění, na 50.000 korun.

Společnost celý článek
1.11.

Také Pardubice si připomněly Masarykovy ideály

Jedním z míst v kraji, kde si 28. října připomněli památku Dne vzniku samostatného československého státu, byly Pardubice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting