Pardubice podpoří vodní aktivity i kulturu

27.3.

Pardubice podpoří vodní aktivity i kulturu

Pardubice posílají do kultury a cestovního ruchu téměř 4,5 milionu korun. Formou dotace tak podpoří celkem 111 projektů zaměřených nejen na aktivity z kulturní oblasti, ale i takové, které napomůžou rozvoji cestovního ruchu. Město peníze vloží například do tanečních či hudebních souborů, soutěží a výstav, další část peněz pro změnu investuje do zkvalitnění infrastruktury cestovního ruchu.
Městská dotace jde například do vodních aktivit na Labi a Chrudimce, kde byl loni za podpory města vybudován vodní park. „Obě řeky ožívají zejména díky vodní turistice, paddleboardingu a nyní i vodnímu parku na Chrudimce, který zde v loňském roce vybudoval SUP Pardubice. Letos město klub podpoří částkou ve výši 135 tisíc korun, aby mohl rozšířit sjezd řeky Labe z Němčic a Vysoké nad Labem, což zejména v letních měsících určitě uvítají nejen obyvatelé Pardubic. Další částka, tentokrát ve výši 45 tisíc korun, je vyčleněna na vybudování sociálního zařízení v Leteckém muzeu Ing. Jana Kašpara, které vyjde na celkem 150 tisíc korun,“ podotýká náměstek primátora zodpovědný za kulturu a cestovní ruch Jakub Rychtecký s tím, že nový dotační titul na podporu rozvoje infrastruktury cestovního ruchu se osvědčuje.
V oblasti cestovního ruchu se podpora týká i takových projektů, které mají vysoký turistický potenciál a které jsou jistým způsobem jedinečné, jako třeba festivaly. Například multižánrový festival Friends Fest zaměřený na americkou kulturu a tradice přilákal do města za předchozí dva ročníky přibližně 16 tisíc návštěvníků. Město jej proto letos podpoří částkou ve výši 225 tisíc korun a necelých 200 tisíc korun je vyčleněno na realizaci Fresh Festivalu, největší gastronomické přehlídky v České republice spojené s ochutnávkami netradičních jídel domácí i světové kuchyně. Obě akce se přitom každoročně těší velkému zájmu.
Do oblasti kultury putuje z městského rozpočtu přibližně 3,3 milionu korun, které jsou rozděleny mezi 98 projektů. Kulturní komise doporučila radě a zastupitelstvu města ke schválení nejen dlouhodobé a opakující se projekty, jež se osvědčily, ale i ty nové a jednorázové. „Jako tradičně z těchto prostředků podporujeme celoroční činnost například dětských souborů a spolků, jako je Radost, DFS Perníček nebo Pop Balet a další. Dotace ve výši 250 tisíc korun poskytujeme i Východočeskému muzeu v Pardubicích, které provozuje Zámek Pardubice, na pořádání výstav a speciálních programů pro základní a střední školy. Divadlo Exil pro změnu dotaci použije na realizaci divadelních představení, koncertů a výstav či reprezentaci na soutěžních přehlídkách amatérských divadel,“ uzavírá náměstek Rychtecký. Dodává, že další kolo pro podávání žádostí o dotaci z Programu podpory kultury bude vypsáno během dubna a zaměřeno bude na akce, které se budou konat od 1. července do 31. prosince 2018.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.2.

Hejtman pozval na hokej děti z dětského domova

Hosty z dětského domova přišel pozdravit jeden z nejvýznamnějších hráčů v historii pardubického hokeje Vladimír Martinec.

Společnost celý článek
16.1.

Ministr Jehlička navštíví Pardubický kraj

Tento pátek 18. ledna přijede na oficiální návštěvu Pardubického kraje ministr kultury Václav Jehlička.

Společnost celý článek
18.1.

Pardubice poplatek za komunální odpad nezdraží, naopak nabízí osvobození

V roce 2013 očekáváme celkové náklady na odpadové hospodářství 73,5 milionů korun. V přepočtu to vychází na 839 korun na každého Pardubáka.

Společnost celý článek
31.8.

-Stará dáma- boj ustála

Z úsporných důvodů byla část koridoru zařazena na seznam zastavených staveb.

Společnost celý článek
14.11.

Třemošnická firma oslavila 195 let své existence

Vývojové centrum zvýší spolehlivost výrobků a rozšíří portfolio pro zákazníky.

Společnost celý článek
1.10.

Poklady Moravské Třebové, špička České republiky

Zahájení unikátní výstavy si nenechalo ujít několik stovek návštěvníků.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting