Pardubice pomáhají kosovskému městu s rozvojem

25.3.

Pardubice pomáhají kosovskému městu s rozvojem

Pardubice pomáhají kosovskému městu s rozvojem

Pardubice začaly v pondělí 23. března tohoto roku jako vůbec první české město pomáhat s rozvojem vybraného města v Kosovu, konkrétně zhruba devadesátitisícovému městu Gjakova. Pardubická pomoc bude spočívat především v poskytování praktických zkušeností s vytvářením a zaškolováním odborného týmu pracovníků tamního úřadu, a to v oblasti strategického rozvoje města a přímých zahraničních investic. „Na tento projekt jsme získali významnou finanční dotaci z Ministerstva zahraničí ČR. Jsem přesvědčen, že touto podporou ministerstvo také oceňuje naše dosavadní výsledky v oblasti pomoci směrem do zahraničí,“ míní vedoucí kanceláře magistrátu Michal Zitko, jenž je členem pardubického týmu v roli konzultanta.   Pardubickou radnici v Kosovu reprezentují také náměstek primátora zodpovědný za strategické plánování Michal Koláček a manažer projektu David Tomíška z oddělení vnějších vztahů. „Svůj přínos v pracovním týmu vnímám především v oblasti zahraničních investic, lákání investorů a výstavbu průmyslové zóny,“ uvedl náměstek Koláček.   Spolupráce s kosovským městem je jednorázovým projektem, na jehož realizaci má rozhodující podíl poradenské centrum MEPCO, které před lety založil Svaz měst a obcí ČR společně s partnerským svazem nizozemských municipalit VNG. Do konce roku 2009 se uskuteční ještě studijní cesta představitelů kosovské administrativy do Pardubic a v září pracovní seminář ve městě Gjakova. Cílem celého projektu je vybudování a zaškolení nového pracovního týmu v rámci gjakovského úřadu, jehož úkolem bude posílení rozvojových strategií města a efektivní komunikace s potenciálními investory.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

9.7.

Trojlístek recidivistů opět udeřil SVITAVSKO - Terčem zájmu byly hlavně cigarety.

Muži ve věku čtyřicet, dvaatřicet a osmadvacet let jsou zřejmě vášnivými kuřáky, kteří mají větší spotřebu tabákových výrobků, než by bylo možné pořídit z jejich finančních prostředků. To, ale neomlouvá jejich údajné majetkové nezákonné jednání v jedné z obcí na Svitavsku, kterého ho měli dopustit v noci z úterý na středu 3. července 2019.

Společnost celý článek
8.9.

Poukaz do lékárny je od září odměnou za včasné preventivní vyšetření

Dalším důležitým vyšetřením, které by – nejen ženy v tomto věku - měly absolvovat, je vyšetření na denzitometru na Oddělení zobrazovacích metod ve Svitavské nemocnici. Vyšetření ukáže, zda pacientky a pacienti nejsou ohroženy osteoporózou nebo osteopenií, tedy úbytkem kostní hmoty, což je první předstupeň osteoporózy.

Společnost celý článek
18.8.

Pardubice obdrží evropskou dotaci ve výši 6,8 milionů korun na vybudování solárních panelů pro městské aquacentrum.

Práce, které souvisely s instalací solárních panelů na střechu nad halou bazénu, trvaly od ledna do konce května letošního roku. Součástí realizace bylo také zavedení všech souvisejících rozvodů do strojoven uvnitř objektu, instalace výměníku tepla a také zajištění systému měření a regulace.

Společnost celý článek
15.3.

V pondělí začalo v Pardubicích blokové čištění města

Letošní novinkou bude používání zařízení na čištění kanalizačních vpustí.

Společnost celý článek
7.12.

Dotační program na podporu sociálního podnikání a fundraisingu vyhlášen

Zájemci o podporu budou moci v případě úspěšné žádosti získat prostředky na vytvoření a aktualizaci podnikatelského plánu, pořízení majetku, úpravu pracovního místa, zajištění vzdělání pro znevýhodněné i pro management a prostředky pro mzdu zaměstnanců, kteří pomáhají při výkonu práce znevýhodněným pracovníkům.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting