Pardubice pomáhají kosovskému městu s rozvojem

25.3.

Pardubice pomáhají kosovskému městu s rozvojem

Pardubice pomáhají kosovskému městu s rozvojem

Pardubice začaly v pondělí 23. března tohoto roku jako vůbec první české město pomáhat s rozvojem vybraného města v Kosovu, konkrétně zhruba devadesátitisícovému městu Gjakova. Pardubická pomoc bude spočívat především v poskytování praktických zkušeností s vytvářením a zaškolováním odborného týmu pracovníků tamního úřadu, a to v oblasti strategického rozvoje města a přímých zahraničních investic. „Na tento projekt jsme získali významnou finanční dotaci z Ministerstva zahraničí ČR. Jsem přesvědčen, že touto podporou ministerstvo také oceňuje naše dosavadní výsledky v oblasti pomoci směrem do zahraničí,“ míní vedoucí kanceláře magistrátu Michal Zitko, jenž je členem pardubického týmu v roli konzultanta.   Pardubickou radnici v Kosovu reprezentují také náměstek primátora zodpovědný za strategické plánování Michal Koláček a manažer projektu David Tomíška z oddělení vnějších vztahů. „Svůj přínos v pracovním týmu vnímám především v oblasti zahraničních investic, lákání investorů a výstavbu průmyslové zóny,“ uvedl náměstek Koláček.   Spolupráce s kosovským městem je jednorázovým projektem, na jehož realizaci má rozhodující podíl poradenské centrum MEPCO, které před lety založil Svaz měst a obcí ČR společně s partnerským svazem nizozemských municipalit VNG. Do konce roku 2009 se uskuteční ještě studijní cesta představitelů kosovské administrativy do Pardubic a v září pracovní seminář ve městě Gjakova. Cílem celého projektu je vybudování a zaškolení nového pracovního týmu v rámci gjakovského úřadu, jehož úkolem bude posílení rozvojových strategií města a efektivní komunikace s potenciálními investory.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

25.1.

Chemlonové koberečky a mravenci z drátů

Ty pak sloužily nejen pro výzdobu paneláků, ale i venkovských světniček, dílen, kanceláří nebo hospod.

Společnost celý článek
12.11.

Rekonstrukce parku Na Špici dostává jasné obrysy.

„Každý, kdo se do parku v těchto dnech vydá, si musí uvědomit, že velmi riskuje. Je to stavba jako každá jiná, ostatně na zákaz vstupu upozorňují velké tabule. Je až zarážející, kolik lidí neodolá a jde se podívat, jak práce pokročily, zda jsou na Čičáku labutě a podobně,“ řekla koordinátorka projektu Kateřina Sedláčková.

Společnost celý článek
6.6.

Chrudim: Velkolepý pochod již podruhé

Sraz účastníků se koná u chrudimského zimního stadionu, tentokrát mezi 13. a 14. hodinou.

Společnost celý článek
20.8.

Budislav zažila den plný překvapení

Koordinátoři z Pardubického, Královéhradeckého a kraje Vysočina přivezli interaktivní opilé brýle, zařízení navozující opilost a také motocyklový trenažér.

Společnost celý článek
21.1.

Rekordních 10 milionů korun pro děti z dětských domovů

V letošním ročníku charitativního projektu S Bertíkem za dětským úsměvem se vybrala rekordní částka

Společnost celý článek
5.12.

Text memoranda na záchranu Larischovy vily míří do finále. Nyní je na tahu město

„Deklaraci jsme projednali s Ministerstvem kultury i Československou obcí legionářskou a nyní jednáme o finálním textu s posledním signatářem, kterým jsou Pardubice....

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting