Pardubice pomáhají kosovskému městu s rozvojem

25.3.

Pardubice pomáhají kosovskému městu s rozvojem

Pardubice pomáhají kosovskému městu s rozvojem

Pardubice začaly v pondělí 23. března tohoto roku jako vůbec první české město pomáhat s rozvojem vybraného města v Kosovu, konkrétně zhruba devadesátitisícovému městu Gjakova. Pardubická pomoc bude spočívat především v poskytování praktických zkušeností s vytvářením a zaškolováním odborného týmu pracovníků tamního úřadu, a to v oblasti strategického rozvoje města a přímých zahraničních investic. „Na tento projekt jsme získali významnou finanční dotaci z Ministerstva zahraničí ČR. Jsem přesvědčen, že touto podporou ministerstvo také oceňuje naše dosavadní výsledky v oblasti pomoci směrem do zahraničí,“ míní vedoucí kanceláře magistrátu Michal Zitko, jenž je členem pardubického týmu v roli konzultanta.   Pardubickou radnici v Kosovu reprezentují také náměstek primátora zodpovědný za strategické plánování Michal Koláček a manažer projektu David Tomíška z oddělení vnějších vztahů. „Svůj přínos v pracovním týmu vnímám především v oblasti zahraničních investic, lákání investorů a výstavbu průmyslové zóny,“ uvedl náměstek Koláček.   Spolupráce s kosovským městem je jednorázovým projektem, na jehož realizaci má rozhodující podíl poradenské centrum MEPCO, které před lety založil Svaz měst a obcí ČR společně s partnerským svazem nizozemských municipalit VNG. Do konce roku 2009 se uskuteční ještě studijní cesta představitelů kosovské administrativy do Pardubic a v září pracovní seminář ve městě Gjakova. Cílem celého projektu je vybudování a zaškolení nového pracovního týmu v rámci gjakovského úřadu, jehož úkolem bude posílení rozvojových strategií města a efektivní komunikace s potenciálními investory.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.4.

Radnice bude bez proudu

Klienti nepochodí ani v podatelně, její služby ale převezme podatelna na radnici na Pernštýnském náměstí. Uzavřena bude také pokladna, takže ten, kdo chce zaplatit poplatek za likvidaci komunálního odpadu přímo na pokladně magistrátu má poslední možnost 28. dubna. V dalších dnech již bude muset na svůj městský obvod.

Společnost celý článek
22.8.

Vojenská historie i současnost potěšila na Cihelně tisíce návštěvníků

Pro návštěvníky byl jako tradičně připraven pestrý program. Hlavní ukázka historického boje nesla název ‚Tam kde neustoupili… těžký návrat do vlasti‘ a připravily ji vojenské historické kluby.

Společnost celý článek
12.1.

Pardubice uzavřely městské lesy

Vedle pluhů, radlic a posypových vozů jsou v ulicích pracovníci s lopatami.

Společnost celý článek
10.8.

Uctili památku padlých vojáků

Za spásu duší padlých v letech 1914 až 1918 se pomodlil polní kurát a vojáci vystřelili čestné salvy.

Společnost celý článek
14.6.

Divadlo se bude hrát i v jurtě z pneumatik

Nabídne i novinky, například netradiční scénu v podobě jurty ze dvou tisíc pneumatik, která vyroste na Velkém náměstí.

Společnost celý článek
6.1.

Hejtman vyzval náměstka Drymla k odstoupení

Pan vicehejtman byl dosud významným členem našeho týmu, a také proto mne celá záležitost velice mrzí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting