Pardubice pomáhají kosovskému městu s rozvojem

25.3.

Pardubice pomáhají kosovskému městu s rozvojem

Pardubice pomáhají kosovskému městu s rozvojem

Pardubice začaly v pondělí 23. března tohoto roku jako vůbec první české město pomáhat s rozvojem vybraného města v Kosovu, konkrétně zhruba devadesátitisícovému městu Gjakova. Pardubická pomoc bude spočívat především v poskytování praktických zkušeností s vytvářením a zaškolováním odborného týmu pracovníků tamního úřadu, a to v oblasti strategického rozvoje města a přímých zahraničních investic. „Na tento projekt jsme získali významnou finanční dotaci z Ministerstva zahraničí ČR. Jsem přesvědčen, že touto podporou ministerstvo také oceňuje naše dosavadní výsledky v oblasti pomoci směrem do zahraničí,“ míní vedoucí kanceláře magistrátu Michal Zitko, jenž je členem pardubického týmu v roli konzultanta.   Pardubickou radnici v Kosovu reprezentují také náměstek primátora zodpovědný za strategické plánování Michal Koláček a manažer projektu David Tomíška z oddělení vnějších vztahů. „Svůj přínos v pracovním týmu vnímám především v oblasti zahraničních investic, lákání investorů a výstavbu průmyslové zóny,“ uvedl náměstek Koláček.   Spolupráce s kosovským městem je jednorázovým projektem, na jehož realizaci má rozhodující podíl poradenské centrum MEPCO, které před lety založil Svaz měst a obcí ČR společně s partnerským svazem nizozemských municipalit VNG. Do konce roku 2009 se uskuteční ještě studijní cesta představitelů kosovské administrativy do Pardubic a v září pracovní seminář ve městě Gjakova. Cílem celého projektu je vybudování a zaškolení nového pracovního týmu v rámci gjakovského úřadu, jehož úkolem bude posílení rozvojových strategií města a efektivní komunikace s potenciálními investory.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.1.

Na Haiti pomáhají i lidé z našeho kraje

Tento projekt pomůže zajišťovat pitnou vodu z vrtaných studní pro domorodce s pomocí české techniky.

Společnost celý článek
14.9.

Tichý vyvrátil fámy kolem haly Dašická

Přesto se Pardubickému kraji podařilo dosáhnout výrazných úspor.

Společnost celý článek
25.1.

Svitavská nemocnice opět zabodovala

Pardubický kraj měl v soutěži Bezpečná nemocnice ještě jedno želízko v ohni.

Společnost celý článek
7.9.

Sladké i slané regionální produkty sbíraly body v prestižní soutěži

Podle spotřebitelského hlasování to byly mnohdy špičkové věci, které mohu doporučit nejen já, ale i organizátoři,“ konstatoval radní zodpovědný za životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil.

Společnost celý článek
18.9.

Fakultní nemocnice Hradec Králové dokončila dovybavení komplexního cerebrovaskulárního centra

Nová moderní lůžka zlepší komfort imobilních nemocných a sníží riziko poškození kožního krytu, které kromě bolesti ohrožuje nemocné septickými komplikacemi. Krom toho usnadní i péči o nemocné ze strany ošetřujícího personálu,“ vysvětluje výhody nové techniky MUDr. Dagmar Krajíčková, CSc., která je vedoucím lékařem komplexního cerebrovaskulárního centra FN Hradec Králové a také odborným garantem dokončovaného projektu.

Společnost celý článek
9.9.

Handicapovaní na rybách

Počasí závodům poměrně přálo, avšak změna počasí ze soboty na neděli zřejmě ovlivnila v první části závodu malý počet záběrů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting