Pardubice poprvé ocení své nejlepší pedagogy

22.3.

Pardubice poprvé ocení své nejlepší pedagogy

Pardubice poprvé ocení své nejlepší pedagogy

Město Pardubice zakládá novou tradici. U příležitosti Dne učitelů každoročně ocení práci nejlepších pedagogických pracovníků ze škol a školských zařízení, které město zřizuje. Letos převezme první pamětní listy a drobné dárky 43 učitelů. "Velice si vážíme práce všech pedagogických pracovníků, která je nesmírně náročná a přebírá kromě složky vzdělávací i složku výchovnou. Se změnami ve společnosti přicházejí i změny ve školství, na které je třeba reagovat a pružně realizovat v praxi. Práce pedagogů je tak stále fyzicky i psychicky náročnější a společnost ji dostatečně nedoceňuje,“ vysvětlila vedoucí odboru školství Jaroslava Zemánková důvody, které město vedly k rozhodnutí zavést novou tradici. „Věříme, že prestiž pedagogické práce bude stoupat i díky pozornosti, kterou jí město Pardubice věnuje,“ dodala. O tom, který ze zaměstnanců si zaslouží ocenění za přínos pro výchovu a vzdělávání rozhodují ředitelé základních a mateřských škol a domů dětí a mládeže. Na nich záleží, zda někoho ze svých podřízených na jeho udělení navrhnou. V současné době je v Pardubicích 17 základních škol a 30 škol mateřských. Slavnostní setkání se uskuteční 28. března v 17 hodin ve Společenském sále pardubické radnice. Kromě vybraných pedagogů se jej zúčastní i ředitelé, kteří je nominovali.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.2.

Pardubický kraj se opět prezentoval na veletrhu cestovního ruchu

S velkým zájmem ze strany návštěvníků se setkaly ukázky práce pana Zdenka Bukáčka, nositele tradice lidového řemesla.

Společnost celý článek
24.7.

Soutěž o nejlepší firmu a nejlepšího živnostníka

O udělení titulu FIRMA ROKU 2007 bude v kategorii živnostníků rozhodovat nejlepší podnikatelský příběh.

Společnost celý článek
3.7.

Vesnicí roku 2007 se staly Morašice

„V Pardubickém kraji máme přibližně 400 obcí vesnického charakteru. Škoda, že se jich do soutěže nehlásí více.“

Společnost celý článek
9.9.

Koncem září zahájí provoz nová mateřská školka v Ohrazenicích

V prostorách, kde vznikly dvě třídy mateřské školy s hernami, sídlila do nedávna školní družina základní školy a ještě předtím to bývaly jesle pro děti zaměstnanců Synthesie. Družina se nyní přestěhovala do školní budovy a uvolnila tak místo předškolákům.

Společnost celý článek
6.9.

Březhradští dobrovolní hasiči mají novou zbrojnici

Stavba nové hasičské zbrojnice začala v červnu loňského roku. Celkové náklady na tuto investici jsou 15,7 milionu korun včetně DPH, přičemž město na ni získalo dotaci z IROP ve výši 11,7 milionu korun.

Společnost celý článek
8.2.

Veřejná správa se nesmí zabývat sama sebou. Nezatěžujme zastupitele další nadbytečnou legislativou, říká hejtman Netolický

Hlavními tématy konference byla trestněprávní, soukromoprávní, politická a občanská odpovědnost komunálních politiků či aktuální legislativní návrhy z oblasti lobbingu, ochrany oznamovatele či pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting