Pardubice poskytnou dvouměsíční azyl gripenům

25.8.

Pardubice poskytnou dvouměsíční azyl gripenům

Pardubice poskytnou dvouměsíční azyl gripenům

Koncem týdne přesídlí na pardubické letiště letouny JAS 39 Gripen z výzbroje české armády. V Pardubicích najdou azyl po dobu údržby vzletové a přistávací dráhy na jejich domovském letišti v Čáslavi. Výluka potrvá do 31. října letošního roku. V souvislosti s výlukou budou Gripeny z pardubického letiště startovat k leteckému výcviku, který bude probíhat dle plánu ve standardních prostorech a koridorech k tomu určených. Na pardubickém letišti bude působit i integrovaný systém protivzdušné obrany NATO NATINADS. „Žádáme občany o shovívavost k případné dočasně zvýšené hlukové zátěži, budeme se ji snažit v maximální možné míře eliminovat,“ řekla tisková mluvčí čáslavské základny Denisa Smitalová.   S představiteli pardubické i čáslavské základny v tomto týdnu jednal náměstek primátora Alexandr Krejčíř. „Informovali mě o příletu Gripenů do Pardubic. Musíme počítat s tím, že zde bude v září a v říjnu rušněji. Gripeny budou vzlétat nejpozději ve 22 s přistáním do 23 hodin. Kromě cvičných letů budou vojáci na letišti provádět i motorové zkoušky,“  řekl náměstek.   Pokud obyvatelé města uslyší Gripeny mimo stanovené hodiny, půjde o ostrý vzlet, například k letadlu v nouzi, ochraně vzdušného prostoru a podobně. V pohotovostním režimu bývají dvě letadla, pilot je připraven odstartovat do 15 minut.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

25.10.

SKP-CENTRUM je partnerem „Karnevalu rozmanitosti“

Rovnost je cool! Tento název označuje projekt neziskové organizace Člověk v tísni, připravený k roku 2007.

Společnost celý článek
14.5.

Línek jednoznačně potvrzen krajským lídrem KDU-ČSL

Vedle volebních témat se také krajská konference věnovala problematice ochrany lidí před lichvářskými praktikami.

Společnost celý článek
1.6.

Dětský innogy super den je tady a opět bude nadělovat

2. června na Dostihovém závodišti v Pardubicích od 10 hodin. Již tradičně si s dětmi bude hrát nepřekonatelný Michal Nesvadba a nebude nouze ani o jeho podpisy a možnost se vyfotit. Na Dětský innogy super den zavítají i Transformers, klaun Ferda s kačerem Ronaldem a také mistr Evropy i ČR v rallye z roku 2012 Jan Černý nebo první Češka, která úspěšně absolvovala Rallye Dakar, Olga Roučková. Každá holka a každý kluk si odnese hračku od Mattela, paneku Barbie Mini nebo autíčko Hot Wheels.

Společnost celý článek
1.2.

Jednací sál krajské rady obsadí psi

Pro tu svoji smlouvu si přijdou i kynologové a s nimi jejich čtyřnozí „parťáci“.

Společnost celý článek
5.12.

Návrh rozpočtu kraje na rok 2008

Rozpočet Pardubického kraje na rok 2008 prošel v Radě Pardubického kraje takzvaným druhým čtením.

Společnost celý článek
7.11.

Setkání zasloužilých hasičů pozdravili zástupci kraje

Hejtman Radko Martínek jménem Pardubického kraje všem dobrovolným hasičům poděkoval za jejich záslužnou a nezastupitelnou práci.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting