Pardubice poskytnou dvouměsíční azyl gripenům

25.8.

Pardubice poskytnou dvouměsíční azyl gripenům

Pardubice poskytnou dvouměsíční azyl gripenům

Koncem týdne přesídlí na pardubické letiště letouny JAS 39 Gripen z výzbroje české armády. V Pardubicích najdou azyl po dobu údržby vzletové a přistávací dráhy na jejich domovském letišti v Čáslavi. Výluka potrvá do 31. října letošního roku. V souvislosti s výlukou budou Gripeny z pardubického letiště startovat k leteckému výcviku, který bude probíhat dle plánu ve standardních prostorech a koridorech k tomu určených. Na pardubickém letišti bude působit i integrovaný systém protivzdušné obrany NATO NATINADS. „Žádáme občany o shovívavost k případné dočasně zvýšené hlukové zátěži, budeme se ji snažit v maximální možné míře eliminovat,“ řekla tisková mluvčí čáslavské základny Denisa Smitalová.   S představiteli pardubické i čáslavské základny v tomto týdnu jednal náměstek primátora Alexandr Krejčíř. „Informovali mě o příletu Gripenů do Pardubic. Musíme počítat s tím, že zde bude v září a v říjnu rušněji. Gripeny budou vzlétat nejpozději ve 22 s přistáním do 23 hodin. Kromě cvičných letů budou vojáci na letišti provádět i motorové zkoušky,“  řekl náměstek.   Pokud obyvatelé města uslyší Gripeny mimo stanovené hodiny, půjde o ostrý vzlet, například k letadlu v nouzi, ochraně vzdušného prostoru a podobně. V pohotovostním režimu bývají dvě letadla, pilot je připraven odstartovat do 15 minut.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.11.

V tunelu Hřebeč došlo k tragédii

V silničním tunelu Hřebeč došlo včera 10. listopadu k dopravní nehodě autobusu a nákladního automobilu.

Společnost celý článek
23.2.

Vystava připomene zrůdnost totality v ČR

Tato expozice měla svou premiéru již v červnu 2006 v Evropském parlamentu v Bruselu.

Společnost celý článek
5.3.

Každý obyvatel Pardubického kraje odevzdal k recyklaci v průměru čtyři baterie. Ve sběru baterií se lidé v kraji výrazně zlepšili

Za příznivými čísly stojí především nárůst sběru v obcích, který se zvýšil o 42 %. Velmi dobře funguje sběr baterií ve školách zapojených do programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět.

Společnost celý článek
12.8.

HZS Pardubického kraje zprovoznil k přetrvávajícímu suchu informační linku

Nařízení také omezuje vjezd motorovým vozidlům do lesů, ale také na polní cesty či suché travní porosty. Nesmí se také odebírat voda ze zdrojů pro hašení požárů k jiným účelům ani používat zábavnou pyrotechniku a podobné výrobky.

Společnost celý článek
25.9.

Pardubický železniční den

Rok se sešel s rokem a opět tu je svátek železnice. Letos připadá Den železnice na sobotu 29. září.

Společnost celý článek
2.8.

Zámecké Hodování 2018 v areálu zámku Karlova Koruna

Návštěvníci budou mít možnost ochutnat a zakoupit si domů spousty specialit a to stánků společností: Kamelie – Víno z Francie, Food Truck „Bonjour“, Waffle Brno, Beskydská Likérka, Mama Afrika, Atelier Sladkostí, Sri Lanka Curry House, Nos Macarons, Cheesy Market, Tefal OptiGrill, Chilli Market, Nos Macarons, …

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting