Pardubice se chystají na Vánoce

14.11.

Pardubice se chystají na Vánoce


Necelé tři týdny nás dělí od nástupu adventu a Pardubice se chystají na jeho přivítání. Služby města Pardubic, jako správce veřejného osvětlení, již v tomto týdnu začaly s instalací vánočních motivů v ulicích města, centrální vánoční strom přivezou na náměstí 21. listopadu, aby jej stihly do slavnostního rozsvěcení o první adventní neděli patřičně vyšňořit. Letos jej bude zdobit mimo jiné i porcelánový zvon z limitované edice Hutschenreuther, který našemu městu věnoval partnerský Selb.


„Během adventu a vánočních svátků bude pardubické centrum zdobit 85 vánočních motivů, na různých veřejných prostranstvích po celém městě se rozzáří 14 vánočních stromů. Zimní motivy ozdobí nejen třídu Míru a Pernštýnské náměstí, ale například i Jindřišskou či Jahnovu ulici a ulici U divadla,“ řekla mluvčí služeb Světlana Pozníková. Pardubice jako jedno z prvních měst v ČR začaly již v roce 2009 s výměnou tradičních vánočních světel za LED technologii a dnes toto úspornější osvětlení používají u zhruba 80 procent výzdoby. Konkrétně to znamená, že sváteční atmosféru ve městě dokreslí více než 60 tisíc LED diod.

Ústředním vánočním stromem, zdobícím každoročně Pernštýnské náměstí, bude letos 15 metrů vysoký smrk. Městu jej věnovali majitelé rodinného domu v ulici Ve Lhotkách. Do historického centra dorazí smrk v pondělí před první adventní nedělí. Během týdne ho ozdobí 150 červených a stříbrných koulí a 27. listopadu vpodvečer jej rozzáří více než 150 krápníků, připomínajících sněžení.

Vánoční strom bude letos poprvé zdobit také dárek partnerského města Selb městu Pardubice. „Na popud paní Ingrid Fink, která se velmi angažuje v rozvíjení vztahů mezi obyvateli Selbu a Pardubic, si města vymění vánoční ozdoby. Ze Selbu jsme dostali porcelánový maxi zvon. Byl vyroben a  zasponzorován  místním výrobcem porcelánu firmou Rosenthal GmbH a  je z limitované edice Hutschenreuther, vyrobené u příležitosti 200. výročí firmy,“ řekla vedoucí oddělení vnějších vztahů pardubické radnice Hana Svobodová.  Z Pardubic do Selbu na oplátku poputuje třiapadesáticentimetrové perníkové srdce se zimním motivem města od firmy Perník Janoš. „Pro Selb je charakteristická výroba porcelánu, proto mívá i vánoční strom ozdobený porcelánovými hrníčky a ozdobami. Naše srdce se mezi nimi bude krásně vyjímat,“ dodala Hana Svobodová. Pardubice se obyvatelům i návštěvníkům Selbu představí také během tamních předvánočních trhů, na nichž budou mít stánek nabízející regionální výrobky i informace o městě.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.1.

Kraj se zapojí do projektu na dobíjení elektromobilů

V Pardubickém kraji by v dohledné době měla vzniknout síť dobíjecích stanic pro elektromobily. O realizaci a dotaci z operačního programu Doprava se uchází komerční subjekt, ale na přípravě by se zejména konzultační a administrativní formou měl podílet i Pardubický kraj.

Společnost celý článek
1.7.

Chrudimský démon byl dopaden

Po krátkém přetahování, kdy ženu udeřil do ramene, kabelku vytrhl a utekl.

Společnost celý článek
5.11.

Na třídě Míru se budou opět konat trhy

První adventní víkend, 28. a 29. listopadu, bude v Pardubicích ve znamení Mikulášských trhů a nedělního rozsvěcení vánočního stromu na Pernštýnském náměstí. 5. prosince se pod Zelenou bránou otevře peklo a vypuknou oblíbené podvečerní Zelenobranské čertoviny, kam dorazí i Mikuláš a andělé s nadílkou pro děti. Od 7. do 13. prosince ožije vánočními trhy třída Míru, 18. až 20. prosince pak najdete stánky s vánočním zbožím na Pernštýnském náměstí. Další tržní místa oživí nevzhledný prostor po demolici

Společnost celý článek
30.11.

Společnost VHOS upozorňuje

Tyto letáky mimo jiné rovněž nabízely rovněž provedení kontroly pitné vody tekoucí z vodovodu.

Společnost celý článek
23.5.

Poprvé je rytířka krásného slova z Pardubic

Oceněné práce, jejichž tématem bylo „Jak je to s králem“, inspirované 700. výročím narození Karla IV., následně postoupily na přehlídku Klubu dětských knihoven, která se konala 18. května v Městské knihovně v Nové Pace.

Společnost celý článek
13.4.

Krajské hasiče povede Josef Bidmon z Jevíčka

Pardubický kraj v roce 2010 rozděluje na technický rozvoj jednotek dobrovolných hasičů obcí pět milionů korun.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting