Pardubice se přidaly k „Petici proti šmejdům“

24.4.

Pardubice se přidaly k „Petici proti šmejdům“

 Vedení města schválilo zapojení Pardubic do petice Silvie Dymákové a Hany Třeštíkové za zvýšení ochrany seniorů při nekalém předváděcím a podomním prodeji. Znění petice i s podpisovými archy budou vystaveny na frekventovaných místech magistrátu.


„S praktikami pořadatelů předváděcích akcí, kdy jsou senioři často terčem vydírání, fyzických i psychických útoků a dokonce jsou i ohrožováni na zdraví a životě, je nutné něco dělat. To nejmenší, co naše krajské město může, je zapojit se do této petiční akce,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. „Chceme oslovit co nejvíce lidí, aby protest proti těmto praktikám vyjádřili právě svým podpisem a přispěli tak ke změně současné situace,“ doplnila.

Z rozhodnutí primátorky budou petiční archy vystaveny na podatelnách magistrátu, v Turistickém informačním centru Pardubice a ve spolupráci s ředitelem Dopravního podniku města Pardubic Tomášem Pelikánem také na kontaktním místě DPMP v Pernerově ulici. Primátorka zároveň požádala starosty městských obvodů o podporu petice a umístění podpisových archů na jejich úřady.

Další informace o petici a aktuální dění kolem „šmejdů“ naleznete na www.peticeprotismejdum.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.3.

Alena a Jaromír Krpálkovi získali prestižní ocenění Mosty 2011

Ocenění převzal z rukou místopředsedy Senátu Parlamentu ČR Zděňka Škromacha.

Společnost celý článek
17.3.

Stromořadí Pardubického kraje

Cílem vyhlášené ankety je popularizovat aleje a stromořadí mezi veřejností jako přírodně kulturní a vlastivědnou hodnotu.

Společnost celý článek
29.4.

KKK = Kraj komunikuje kvalitně

Společnost Westminster a Asociace komunikačních agentur udělily Pardubickému kraji ocenění za kvalitní komunikaci s veřejností.

Společnost celý článek
25.2.

V Domově pod Kuňkou se pustili do rekonstrukce

     Rekonstrukce nijak nenaruší poskytované sociální služby. Demoliční a následné stavební práce znamenají pro uživatele určité omezení. To by mělo trvat dle odhadů do konce roku 2014. „Někteří uživatelé jsou dočasně přestěhováni do určených prostor uvnitř zařízení. Samozřejmě, že jsme si v této situaci vědomi určitého nedostatku pohodlí, nicméně v budoucnu se nám rekonstrukce jistě vyplatí,“ je přesvědčen Tomáš Černík.

Společnost celý článek
1.12.

Vánoční stromky budou i letos k dostání před obchody Tesco

Ceny stromků zůstávají na stejné úrovni jako v loňském roce, liší se podle regionů a kvality každého stromku. Standardní vánoční stromek seženete v cenovém rozpětí od 300 do 800 Kč. Z nabídky si vyberou ale i ti, kteří hledají něco speciálního – v nabídce budou i stromky o výšce více než 2 metry při zachování prémiové kvality.

Společnost celý článek
25.9.

Zajděte do SKP-CENTRUM, nudit se nebudete

V týdnu od 24. do 28. září proběhne na adrese pardubického občanského sdružení SKP-CENTRUM Týden nízkoprahových klubů

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting