Pardubice: Sníh zaměstnává techniku i lidi

1.12.

Pardubice: Sníh zaměstnává techniku i lidi

Padající sníh trápí od nedělního večera pracovníky akciové společnosti Služby města Pardubic (SmP).. Už v neděli kolem 21. hodiny začali s úklidem čerstvého sněhu na nejdůležitějších městských komunikacích. Od včerejšího rána je na zimní údržbu městských silnic a chodníků nasazena technika a 70 lidí s lopatami a dalším nářadím. „Začínali jsme ve 4 hodiny ráno, je nasazena veškerá posypová technika i pluhy. Ručně jsou čištěny zastávky a přechody,“ řekla mluvčí SmP Světlana Pozníková. Celodenní sněžení však práci techniky i úklidových čet komplikuje. Sklady služeb jsou podle mluvčí na počátku zimy plné soli i písku. „Soli máme letos o 50 procent více než loni, písku o 20 procent,“ prozradila Pozníková.   Podle aktualizovaného plánu mají letos služby zajišťovat zimní údržbu zhruba 460 kilometrů vozovek a chodníků, včetně zastávek městské hromadné dopravy a přechodů. V loňské zimě udržovaly o 17 kilometrů komunikací méně. Jeden zásah přijde podle hrubých propočtů  na 570 tisíc korun. Při průměrné zimě vyjíždějí služby  během zimy zhruba 20-krát. Ovšem loni, kdy byla zima v Pardubicích na spad sněhu extrémní, vyjížděly 56-krát.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.5.

Golfový turnaj pomůže s rekonstrukcí kostelů

Za zmínku stojí také Sluníčkový den pro postižené děti, který je každoročně organizován v kempu Vochtánka u Potštejna.

Společnost celý článek
29.7.

Tropické počasí způsobilo přehřátí haly s drůbeží

Ve dvou patrech je zde umístěno přibližně 22 tisíc kusů drůbeže. Teplota v hale byla ve 12 hodin 32,5 st.

Společnost celý článek
20.3.

Den autismu – Na podporu lidí s PAS se rozsvítí Pardubice i okolí modře

V Pardubickém kraji se letos do akce podle slov organizátorů zapojí jak stálí partneři (např. radnice, Krajský úřad, ČSOB Pojišťovna, Univerzita Pardubice, VČD, Tipsport arena, škola Svítání, LENTILKA, Rodinné Integrační Centrum, Atrium palác), tak i noví partneři jako např. Most do života, Slunečnice, ale i kavárny a restaurace v Pardubicích. Svítit letos budou i budovy a místa v Chrudimi, Lankšrouně, nově v Žampachu a možná i v jiných obcích a městech po celém kraji.

Společnost celý článek
5.10.

Biskupické kaléšek aneb slivovicefest

Ani jednou zde zatím nescházel pan Radko Martínek. Přijížděl jako poslanec, ministr a letos poprvé pozdravil hosty jako hejtman

Společnost celý článek
11.2.

Pardubice vyhlásily konkurz na ředitele divadla

Východočeské divadlo se dle statistik řadí na třetí místo v návštěvnosti jednosouborových scén.

Společnost celý článek
27.6.

Žáci pardubických škol nasbírali za letošní školní rok přes 11 tun PET lahví

Na prvním místě se umístila Mateřská škola Čtyřlístek Pardubice. Děti zde během roku nasbíraly 1,649 tun PET lahví, tedy 21,137 kilogramů na jednoho žáka. Na jeden kilogram je přitom potřeba přibližně 25 plastových lahví. Na druhém místě se umístila Základní škola a Mateřská škola Pardubičky s 15,6 kilogramy na jedno dítě a jako třetí skončila Mateřská škola v Rosicích nad Labem, která dokázala nasbírat 14 kilogramů na dítě.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting