Pardubice: Sníh zaměstnává techniku i lidi

1.12.

Pardubice: Sníh zaměstnává techniku i lidi

Padající sníh trápí od nedělního večera pracovníky akciové společnosti Služby města Pardubic (SmP).. Už v neděli kolem 21. hodiny začali s úklidem čerstvého sněhu na nejdůležitějších městských komunikacích. Od včerejšího rána je na zimní údržbu městských silnic a chodníků nasazena technika a 70 lidí s lopatami a dalším nářadím. „Začínali jsme ve 4 hodiny ráno, je nasazena veškerá posypová technika i pluhy. Ručně jsou čištěny zastávky a přechody,“ řekla mluvčí SmP Světlana Pozníková. Celodenní sněžení však práci techniky i úklidových čet komplikuje. Sklady služeb jsou podle mluvčí na počátku zimy plné soli i písku. „Soli máme letos o 50 procent více než loni, písku o 20 procent,“ prozradila Pozníková.   Podle aktualizovaného plánu mají letos služby zajišťovat zimní údržbu zhruba 460 kilometrů vozovek a chodníků, včetně zastávek městské hromadné dopravy a přechodů. V loňské zimě udržovaly o 17 kilometrů komunikací méně. Jeden zásah přijde podle hrubých propočtů  na 570 tisíc korun. Při průměrné zimě vyjíždějí služby  během zimy zhruba 20-krát. Ovšem loni, kdy byla zima v Pardubicích na spad sněhu extrémní, vyjížděly 56-krát.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.2.

Certifikát kvality převzali další hoteliéři a restauratéři

Dalších dvanáct restaurací a ubytovacích zařízení v Pardubicích a okolí se nyní bude pyšnit certifikátem kvality.

Společnost celý článek
9.7.

Policie žádá svědky: Pomozte, prosím!

Vyděšené dítě o celé události vyrozumělo rodiče a ti pak urychleně uvědomili policii.

Společnost celý článek
1.9.

Pardubická hvězdárna v září opět otevírá své dveře

Z planet se na večerní obloze v otevíracích dobách hvězdárny dá najít Uran.

Společnost celý článek
24.2.

Chléb - vše začíná u zrníčka. Výrobu tradičního pokrmu přibližuje výstava v Poličce

Jak praví staré české přísloví „Chytrá hlava pamatuje na klobouk, ale moudrá hlava pamatuje na chleba“. Tento pokrm často tvoří jednu z prvních položek na našich nákupních seznamech a možná i proto nám dnes připadá naprosto obyčejný. Ale jak dlouhou cestu musí urazit, než se dostane na náš stůl?

Společnost celý článek
2.7.

Ministr Gandalovič si prohlédl následky ničivé vichřice

První statistická šetření totiž ukazují, že právě Pardubický kraj byl řáděním živlů zasažen nejvíce.

Společnost celý článek
10.4.

Ve Službách jsou jarní práce v plném proudu

Vysoká odbornost zaměstnanců je zajišťována pravidelnými specializovanými školeními. Samozřejmostí je i výsadba keřů, letničkových i trvalkových záhonů, cibulovin, včetně provádění zálivky. Divize Agroservis Služeb města Pardubic se již třetí rok stará o městské lesy.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting