Pardubice vytvoří mapu kriminality

10.10.

Pardubice vytvoří mapu kriminality

 V Pardubicích začne vznikat unikátní mapa, z níž bude možno vyčíst, jak jsou na tom jednotlivé lokality z hlediska kriminality. Spolupracovat na ní budou městská a republiková policie, kterým mapa pomůže lépe koordinovat součinnost obou bezpečnostních složek a zajistit tak větší bezpečnost v ulicích Pardubic.

„S ředitelem policie pro Pardubický kraj Janem Švejdarem jsme se dohodli na konkrétních krocích, které zefektivnění naši vzájemnou spolupráci,“ řekl Rostislav Hübl, ředitel Městské policie Pardubice.

Krajské ředitelství získá online přístup do systému, který od nového roku využívá městská policie. Operační důstojníci krajského ředitelství republikové policie díky tomu budou mít přehled o poloze vozidel i pěších hlídek městské policie, které budou moci v naléhavých případech využít. Ředitelství pardubické policie naopak poskytne městské policii anonymizovaná data o místech páchání trestné činnosti na veřejných prostranstvích v Pardubicích.

Tato data se propojí s údaji o přestupcích, které od začátku letošního roku zadává do map městská policie.  „Dojde tak k vytvoření naprosto unikátní mapy kriminality, která nemá v České republice obdoby. Doposud nikde nebyla vzájemně propojena databáze přestupků a trestných činů v rámci městské a státní policie,“ vysvětlil Hübl. „Tímto krokem získáme cenné a užitečné informace o tom, jak je bezpečno v jednotlivých lokalitách města. Zejména ale budeme moci lépe koordinovat součinnost hlídek obou bezpečnostních složek a tím výrazně zvýšit pocit bezpečí občanů města,“ dodal.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.2.

Udílení výroční ceny Mosty 2006 proběhne v Hradci

Letošní udílení ocenění Mosty 2006 za přínos zdravotně postiženým proběhne 27. února v Hradci Králové.

Společnost celý článek
3.5.

Přednáška „Měření vzdáleností ve vesmíru,,

V současné době je vynakládáno velké úsilí na zpřesnění měření velkých vzdáleností.

Společnost celý článek
20.7.

Pardubice přivítaly vojáky vracející se z Afghánistánu

Úkolem logistů byla materiální podpora všech kontingentů Armády ČR působících na území Afghánistánu.

Společnost celý článek
30.11.

Pardubický kraj umožnil dobrovolným hasičům unikátní možnost výcviku

Podobný výcvik je v České republice unikátní. Speciálně upravený kamion vlastní německá firma, jejíž české zastoupení jej dovezlo teprve podruhé. V loňském roce byl mimo jiné představen i v Pardubicích, kde si jej však mohlo vhledem k omezenému času, vyzkoušet jen minimum zájemců.

Společnost celý článek
27.4.

Jaký byl 4. ročník hasičských závodů TFA

Jedná se o simulaci zásahové činnosti v ochranném oděvu pro hasiče za použití izolačního vzduchového dýchacího přístroje.

Společnost celý článek
31.5.

Přívalový déšť poškodil morašickou ČOV

Oprava opěrné zdi a odklízení nánosů bahna z oxidačního příkopu odhaduje starostka na 300 tisíc korun.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting