Pardubice vytvoří mapu kriminality

10.10.

Pardubice vytvoří mapu kriminality

 V Pardubicích začne vznikat unikátní mapa, z níž bude možno vyčíst, jak jsou na tom jednotlivé lokality z hlediska kriminality. Spolupracovat na ní budou městská a republiková policie, kterým mapa pomůže lépe koordinovat součinnost obou bezpečnostních složek a zajistit tak větší bezpečnost v ulicích Pardubic.

„S ředitelem policie pro Pardubický kraj Janem Švejdarem jsme se dohodli na konkrétních krocích, které zefektivnění naši vzájemnou spolupráci,“ řekl Rostislav Hübl, ředitel Městské policie Pardubice.

Krajské ředitelství získá online přístup do systému, který od nového roku využívá městská policie. Operační důstojníci krajského ředitelství republikové policie díky tomu budou mít přehled o poloze vozidel i pěších hlídek městské policie, které budou moci v naléhavých případech využít. Ředitelství pardubické policie naopak poskytne městské policii anonymizovaná data o místech páchání trestné činnosti na veřejných prostranstvích v Pardubicích.

Tato data se propojí s údaji o přestupcích, které od začátku letošního roku zadává do map městská policie.  „Dojde tak k vytvoření naprosto unikátní mapy kriminality, která nemá v České republice obdoby. Doposud nikde nebyla vzájemně propojena databáze přestupků a trestných činů v rámci městské a státní policie,“ vysvětlil Hübl. „Tímto krokem získáme cenné a užitečné informace o tom, jak je bezpečno v jednotlivých lokalitách města. Zejména ale budeme moci lépe koordinovat součinnost hlídek obou bezpečnostních složek a tím výrazně zvýšit pocit bezpečí občanů města,“ dodal.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.12.

Policie prosí o pomoc při hledání 60letého muže

Vlastimil Páv je narozen 23. září 1948, trvale bytem Kollárova 606, Choceň.

Společnost celý článek
8.7.

Fakulta ekonomicko-správní Univerzity Pardubice připravila pro vysokoškolské nováčky informaticko-ekonomické hrátky.

Během dvou dnů budou mít studenti možnost navštívit speciální informaticko-ekonomické workshopy, v nichž se dozví řadu zajímavostí a v připravených soutěžích možná dokonce vyhrají. Blíže se seznámí s prostředky směny a ochrannými prvky bankovek, se světem prvočísel, s programováním robotů a s jejich využitím v praxi. Nebudou chybět ani fraktály a jejich kreslení.

Společnost celý článek
2.6.

Pardubice rozkvétají pod taktovkou Služeb města

Okolí Východočeského divadla zkrášlí ozdobné mísy osázené muškáty, kopretinami a petuniemi.

Společnost celý článek
10.8.

Ústecká nemocnice: první zastávka inspekčního týmu

Dlouhodobě napjatá personální situace se týká jak zdravotnických, tak i nezdravotnických profesí.

Společnost celý článek
13.5.

Poběžte s Tescem pro život podruhé!

Všichni účastníci přispějí Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek účastnickým poplatkem, jehož minimální výše je 150 korun..

Společnost celý článek
3.3.

AFI Palác bude hostit veletrh sociálních služeb

Veletrh nabídne také několik kulinářských zážitků. Tím nejexotičtějším bude ochutnávka občerstvení mongolské kuchyně, k mání budou ale také ochutnávky z chráněných kaváren Výměník a Café Apatyka.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting