Pardubice vytvoří mapu kriminality

10.10.

Pardubice vytvoří mapu kriminality

 V Pardubicích začne vznikat unikátní mapa, z níž bude možno vyčíst, jak jsou na tom jednotlivé lokality z hlediska kriminality. Spolupracovat na ní budou městská a republiková policie, kterým mapa pomůže lépe koordinovat součinnost obou bezpečnostních složek a zajistit tak větší bezpečnost v ulicích Pardubic.

„S ředitelem policie pro Pardubický kraj Janem Švejdarem jsme se dohodli na konkrétních krocích, které zefektivnění naši vzájemnou spolupráci,“ řekl Rostislav Hübl, ředitel Městské policie Pardubice.

Krajské ředitelství získá online přístup do systému, který od nového roku využívá městská policie. Operační důstojníci krajského ředitelství republikové policie díky tomu budou mít přehled o poloze vozidel i pěších hlídek městské policie, které budou moci v naléhavých případech využít. Ředitelství pardubické policie naopak poskytne městské policii anonymizovaná data o místech páchání trestné činnosti na veřejných prostranstvích v Pardubicích.

Tato data se propojí s údaji o přestupcích, které od začátku letošního roku zadává do map městská policie.  „Dojde tak k vytvoření naprosto unikátní mapy kriminality, která nemá v České republice obdoby. Doposud nikde nebyla vzájemně propojena databáze přestupků a trestných činů v rámci městské a státní policie,“ vysvětlil Hübl. „Tímto krokem získáme cenné a užitečné informace o tom, jak je bezpečno v jednotlivých lokalitách města. Zejména ale budeme moci lépe koordinovat součinnost hlídek obou bezpečnostních složek a tím výrazně zvýšit pocit bezpečí občanů města,“ dodal.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.5.

KPP k některým připravovaným městským investicím

Představitelé KPP jsou toho názoru, že silniční doprava musí být především ze středu města odvedena.

Společnost celý článek
28.8.

Folkový večer pomůže dětem!

Součástí programu, který začne 31. srpna v 15 hodin, bude vystoupení skupiny Lokálka a Pidilidí.

Společnost celý článek
24.1.

Záchranáři ze Zakarpatí se v kraji proškolují v navigačních systémech

Spolupráce mezi Pardubickým krajem a Ukrajinou pokračuje. Tentokrát přijeli horští záchranáři ze Zakarpatí do našeho kraje, aby získali další poznatky v oblasti využívání GIS a GPS technologií.

Společnost celý článek
23.5.

O výcviku pilotů Nato v Pardubicích se bude teprve jednat

Pro město je nepřijatelné, aby případné zapojení Pardubic do projektu znamenalo nějaký výrazný nárůst leteckého provozu.

Společnost celý článek
22.3.

Pardubice hledají pořadatele Adventních trhů

Svěření pořadatelství místních trhů do rukou osvědčené agentury zvažuje magistrát již delší čas, mj. na základě ne vždy kladných ohlasů na jejich podobu. Podobnou cestou se navíc vydala i jiná krajská města, kde podobný model úspěšně funguje. Konec Kulturního centra tak znamenal jenom poslední impuls k takovému rozhodnutí.

Společnost celý článek
5.8.

Poznáte pachatele loupeže?

V prvním případě se jednalo o Jablonné nad Orlicí K popisu pachatele může policie upřesnit jeho popis.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting