Pardubice získaly cenu Skokana roku v třídění odpadu

2.5.

Pardubice získaly cenu Skokana roku v třídění odpadu

Posunem o 393 míst v tabulce získaly Pardubice ocenění Skokan roku v třídění odpadu. V Soutěži o perníkovou popelnici 2012 ve sběru tříděného odpadu Pardubice oproti loňskému 417. místu letos obsadily v tabulce 24. pozici.


Zároveň jsou jedním ze čtyř měst, jejichž obyvatelé dokáží recyklovat téměř polovinu komunálního odpadu ročně. „Jsem velmi rád, že jsme v letošním ročníku uspěli a hned takto významně. Pro mě to je především signálem, že Pardubákům není otázka ekologie lhostejná a zajímá je separace recyklovatelného odpadu čím dál tím více. Je pěkné vidět, že se nemíjejí účinkem ani finanční prostředky investované do ekologické výchovy dětí ve školkách i školách,“ uvedl náměstek primátorky František Brendl.

Pardubický kraj ve spolupráci se společností EKO-KOM každoročně vyhlašuje soutěž v třídění odpadu mezi městy a obcemi. Soutěží se ve třech kategoriích podle velikosti města či obce. Každý občan Pardubic v roce 2012 vytřídil celkem 56 kilogramů papíru, plastů, skla a nápojových kartonů, což je více než 5000 tun za rok. „Toto vyhodnocení loňského roku jasně vypovídá o funkčnosti koncepce a nastavení systému třídění odpadu, který se nám podařilo od roku 2010 vybudovat.

Chtěl bych v tomto trendu pokračovat, proto budu i nadále podporovat zvyšování počtu kontejnerů na separovaný odpad. Zároveň necháváme vypracovat projektovou dokumentaci na první čtyři stanoviště podzemních kontejnerů na tyto druhotné suroviny,“ doplnil Brendl.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.5.

Stavba skateparku finišuje

Za pardubickým lihovarem v současné době finišuje dostavba největšího zastřešeného skateparku v České republice.

Společnost celý článek
3.3.

Velkolepé finále loterie desetiletí OC Futurum s Leošem Marešem a předání vozu Mercedes-Benz se blíží

Poslední dvě příležitosti, jak se zařadit do slosování o hlavní cenu, budou v sobotu 3. a 10. března 2018. Stačí se prokázat účtenkou v minimální hodnotě 500 Kč z jednoho z obchodů OC Futurum (vyjma hypermarketu Tesco) z data 11. listopadu 2017 a mladší. Tedy není podmínkou nákup realizovaný přímo v den konání akce.

Společnost celý článek
3.4.

Pardubičtí lidovci protestují proti zákazu kácet stromy u silnic

Podporuji kroky ke zlepšení stavu vegetace, ale nelíbí se mi přístup ekologických aktivistů,“...

Společnost celý článek
28.11.

Město prodá Ideon současnému nájemci

S prodejem Ideonu společnost PVV vrátí městu 12.372 metrů čtverečných pozemků v těsném sousedství budovy, zatížené dosud nájemní smlouvou. „Jsou to pozemky v centru. Jejich hodnota je v současné době téměř 10 milionů korun. Město je ale chce použít pro další rozvoj Aquacentra, který už je v současné době kvůli nedostatku místa prakticky nemožný,“ řekla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková.

Společnost celý článek
12.4.

Turistický portál kraje dostal další cenu – Zlatý erb

Portál dostal Zlatý erb už v loňském roce, kdy prošel zásadními změnami. „Rozložením a vzhledem stránky jsme se přiblížili moderním zahraničním portálům a zároveň tak i výrazně zvýšili jeho uživatelskou přívětivost. Stránka má pevné záhlaví s menu, kde jsou i obrázky a mapky.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting