Pardubická „pasovka“ se připravuje na otisky

10.3.

Pardubická „pasovka“ se připravuje na  otisky

Pardubická „pasovka“ se připravuje na  otisky

Od 1. dubna budou mít nové cestovní pasy další identifikační znak - otisky prstů majitele. České cestovní doklady tak budou opatřeny stejnými biometrickými prvky, jako pasy v dalších zemích EU. V souvislosti s přechodem na výrobu nového typu cestovních dokladů bude od 25. do 31. března omezen provoz na pardubickém pracovišti na náměstí Republiky, které výrobu těchto dokladů zprostředkovává. „V těchto dnech bude vyřazen z provozu počítačový systém, nebudeme tedy moci ani přijímat žádosti o vydání cestovního pasu se strojově čitelnými údaji, ani již vyhotovené pasy vydávat,“ řekla vedoucí oddělení občanských průkazů, cestovních dokladů a evidence obyvatel pardubického magistrátu Blanka Stehnová. I v těchto dnech však na „pasovce“ pochodí klienti, kteří si půjdou nechat vyhotovit nebo vyzvednout cestovní pas bez strojově čitelných údajů (takzvaný blesk) a podobně.   Cestovní pasy s biometrickými údaji se u nás zavádějí v souladu s nařízeními EU. Pasy vydané po 1. září 2006 již obsahují čip s digitální fotografií. Od letošního dubna přibude u osob starších šesti let na čipu další biometrický údaj - otisk prstu. Tyto prvky mají zajistit jednoznačnou identifikaci držitele průkazu a zabránit případnému zneužití dokladu. Všechny typy dosud vydaných cestovních pasů jsou platné po dobu v nich uvedenou a není třeba je měnit. K cestám do států Evropské unie lze kromě cestovních pasů použít také občanské průkazy.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.9.

Otevřené věznice snižují recidivu. Norským systémem by se mělo inspirovat i české vězeňství

Otevřené věznice snižují recidivu. Norským systémem by se mělo inspirovat i české vězeňství

Společnost celý článek
22.5.

Hlinsko: hejtman „maturoval“ a ochutnával Hejtmana

Debata se rozvinula i kolem budoucnosti Souboru lidových staveb Vysočina.

Společnost celý článek
15.8.

Restaurátoři opravují mariánské sousoší

Morový (mariánský) sloup byl v posledních desetiletích několikrát opravován, v roce 1994 prošel rozsáhlou rekonstrukcí.

Společnost celý článek
17.8.

Rekonstrukce sportovní haly Dašická postupuje, další etapa se chýlí ke konci

Oproti předpokládaným nákladům 9,3 milionu korun se nakonec podaří tuto část rekonstrukce pořídit za 7,9 milionu korun včetně DPH,“ dodal René Živný. Dostavbu provede firma Marhold, a. s., která v zadávacím řízení nabídla nejnižší cenu.

Společnost celý článek
25.4.

Město novelizovalo svůj tržní řád

Tržní řád, který byl novelizován z popudu městských obvodů, vymezuje na území města 12 lokalit s tržními místy pro trvalý prodej. V centru města na nich mohou prodejci nabízet zboží jen z mobilních prostředků nebo v mobilních provozech, Tržní řád, který byl novelizován z popudu městských obvodů, vymezuje na území města 12 lokalit s tržními místy pro trvalý prodej. V centru města na nich mohou prodejci nabízet zboží jen z mobilních prostředků nebo v mobilních provozech, například přívěsech.například přívěsech.

Společnost celý článek
7.7.

„Zelené“ popelnice v Pardubicích zdomácněly

Separace bioodpadu, kterou jsme loni vyzkoušeli v Jesničánkách a Nových Jesenčanech, se osvědčila.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting