Pardubická juniorka: jeden ze skvostů kraje

17.8.

Pardubická juniorka: jeden ze skvostů kraje

Pardubická juniorka: jeden ze skvostů kraje

Pardubickou juniorku považuji za jeden z absolutních skvostů nejen města Pardubic, ale celého Pardubického kraje. Její význam řadím ke Zlaté přílbě či Velké Pardubické. Navíc je směrována k mládeži, o to je její důležitost větší.      Nikdy jsem nepochyboval a nepochybuji, že Pardubický kraj bude tuto akci podporovat. Prohlášení o převedení areálu jinam a vybudování nového areálu vzniklo omylem.      Nikdy jsem nepochyboval a nepochybuji, že Pardubický kraj bude tuto akci podporovat. Prohlášení o převedení areálu jinam a vybudování nového areálu vzniklo omylem. Při jednání s Janem Kodešem jsem byl upozorněn na nutnost modernizace areálu. Tato informace se ukázala jako ne úplně přesná, a proto jsem se všem členům klubu a organizátorům omluvil. Určitě jsem neměl v úmyslu jakkoliv zpochybňovat jejich úsilí, kterého si nesmírně vážím. Tento fakt ovšem nemění nic na tom, že historické jádro a překrásný zámek potřebují parkoviště, které je zpřístupní turistickému ruchu, ovšem nikoliv v areálu Pardubické juniorky.      Myslím, že se mohu považovat v této oblasti za odborníka a mohu tedy s plnou odpovědností tvrdit, že pardubický zámek s městskou památkovou rezervací patří k největším skvostům, které se na území naší republiky nacházejí. Je zarážející, že je tak málo navštěvován a propagován. Pokud budu hejtmanem Pardubického kraje, udělám vše pro to, aby se tato situace změnila, a to bez ohledu na to, že mé bydliště nejsou Pardubice, ale Moravská Třebová.       Radko Martínek Hejtman Pardubického kraje

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.10.

Školy by mohly více využívat dotace na znevýhodněné žáky

Jednou ze škol, která využívá poporu sociálně znevýhodněných romských žáků, je Střední průmyslová škola stavební v Rybitví.

Společnost celý článek
10.4.

Budoucí prvňáčky čekají zápisy do škol

Město z pozice zřizovatele navíc pro ředitele škol, kteří v rámci správního řízení rozhodují o přijetí, či nepřijetí dítěte, připravilo několik metodických doporučení. Pardubické základní školy se totiž potýkají s účelovým přehlašováním trvalých pobytů dětí z okolních obcí do Pardubic, a to jen na krátkou dobu kvůli zápisu do školy. „Naše metodická doporučení s ohledem na již zmíněnou vysokou naplněnost chrání pardubické děti, jež nemají trvalý pobyt v Pardubicích jen dočasně papírově, ale také zde skutečně bydlí.

Společnost celý článek
17.3.

Ve městě vyrostou nová hřiště

Hřiště vybudují z evropských dotací a s podporou města tělovýchovné organizace Sokol Pardubice a HC SKP Pardubice.

Společnost celý článek
13.4.

OC Futurum startuje víkendový vědomostní kvíz o tisíce korun

Každý, kdo od 13. do 22. dubna v královéhradeckém centru Futurum nakoupí a o víkendu registruje účtenku v hodnotě alespoň 500 Kč, bude mít šanci zhodnotit své znalosti.

Společnost celý článek
2.5.

Hejtman projevil zájem o situaci v Explosii

Odboráři mají obavy o budoucnost podniku v souvislosti s privatizací. S těmito informacemi přišli dnes zástupci zaměstnanců podniku Dana Chvojková, Josef Hostinský a Karol Ševčík na hejtmanství.

Společnost celý článek
5.11.

Mimořádná nabídka pro posluchače VŠ

Bonusem k předplatnému je opět akce Poznejte Malou scénu ve dvoře, díky níž mohou vysokoškolští abonenti i po vyčerpání výměnného kupónu navštívit jakékoliv další představení domácího souboru a vybraná dovozová představení na Malé scéně za mimořádnou cenu 40 Kč!

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting