Pardubická policie má nové vedení

18.2.

Pardubická policie má nové vedení

V pátek 15. února 2008 se vedení okresního ředitelství pardubické policie ujal pplk. Mgr. Radek Malíř, který dosud působil na Policejním prezidiu ČR u ředitelství služby pořádkové policie a služby železniční policie. Do funkce ho uvedl ředitel východočeské správy Policie ČR plk. JUDr. Petr Přibyl. Tohoto slavnostního aktu se za Pardubický kraj zúčastnil radní Miloslav Macela. „Před novým panem ředitelem stojí řada úkolů, mezi něž patří i příprava vzniku nového policejního ředitelství pro Pardubický kraj,“ prohlásil Macela. Zřízení nových krajských správ do roku 2012 potvrdil při středečním setkání s hejtmany policejní prezident Oldřich Martinů. Plánovaná reforma by s sebou měla přinést zjednodušení organizační struktury v krajích a zvýšit tak efektivitu práce policie. V případě Pardubického kraje už proběhla první jednání představitelů krajské samosprávy, města Pardubice a zástupů Policie ČR o lokalitě, kde by mělo být nové krajské ředitelství policie sídlit. Zvolenou lokalitou je stávající policejní komplex v ulici Na Spravedlnosti v Pardubicích. „Předpokládáme, že se krajskému uspořádání přizpůsobí v nejbližší době nejen policie, ale i soudnictví. Je to jedna ze záležitostí, o níž chceme jednat při plánované návštěvě ministra Pospíšila v našem kraji,“ dodal Macela.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.5.

Pamětní medaile muzeí v Králické pevnostní oblasti

První kusy se do prodeje dostanou v průběhu měsíce května 2011.

Společnost celý článek
11.4.

Druhý on-line rozhovor s hejtmanem Ivo Tomanem

V pondělí 14. dubna 2008 uskuteční v pořadí již druhý online rozhovor s hejtmanem Pardubického kraje Ivo Tomanem.

Společnost celý článek
10.11.

Divadelní festival „Čtrnáct dnů proti totalitě“

Festival vznikl impulzivně a odráží situaci dnešní doby,kdy se zdá, že veřejnost zapomněla.

Společnost celý článek
5.3.

Nové transformační představení Léčivého divadla "SPIRITUÁLNÍ DÉŠŤ "

Představení tvoří čtyři celky - stvoření, mládí, zralost a poselství. Jejich obsah vychází i z postojů a myšlenek manželů Míly a Eduarda Tomášových a fotografa a mystika Františka Drtikola.

Společnost celý článek
15.5.

Divadlo tleskalo nositelům nejvyšších ocenění Pardubického kraje

Na slavnostním večeru ve Východočeském divadle převzali Cenu za zásluhy o Pardubický kraj František Bobek z Československé obce legionářské, hasičský záchranář Jaroslav Žák, včelaři Josef Volejník a Evžen Báchor a oční lékař Jan Iserle. Cenu Michala Rabase za záchranu dostali Michal Fajfr a Jiří Sršeň za záchranu tonoucí ženy a Jaroslav Komárek za zastavení koně vláčejícího zraněného jezdce na dostihovém závodišti v Pardubicích. Slavnostní program doprovodily svým vystoupení žákyně tanečního oboru ZUŠ Chrudim a vokální soubor Gentlemen Singers.

Společnost celý článek
25.5.

Příští týden se po celém Česku koná Den otevřených dveří slunečních elektráren

Příští úterý se veřejnosti otevřou sluneční elektrárny v Čechách, na Moravě i ve Slezsku. Lidé se tak mohou přijít podívat, jak se vyrábí elektřina ze slunce. Otevírají se velké elektrárny, ale i menší projekty, kde je solární energie rovnou i spotřebovávána na provoz. „Chceme široké veřejnosti ukázat, že využívání energie ze slunce je cestou, jak se zbavit závislosti na fosilních palivech a jak získat energetickou soběstačnost bez drancování životního prostředí,“ říká Veronika Hamáčková, ředitelka Solární asociace, která akci pořádá v rámci Evropského týdne udržitelného rozvoje.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting