Pardubická radnice odmítá soutěž ve sběru odpadků

21.10.

Pardubická radnice odmítá soutěž ve sběru odpadků

Pardubická radnice odmítá soutěž ve sběru odpadků

Pardubická radnice rozhodně nedoporučí svým základním školám zapojení do soutěže ve sběru odpadků, kterou na příští rok chystá Pardubický kraj. Podle informací médií chce kraj tímto způsobem levně vyřešit úklid odpadků podél silnic a zároveň výchovně působit na mládež. Pardubická radnice však tento způsob ekologické výchovy odmítá. „Zaštiťovat se ekologickou výchovou a tím zdůvodňovat projekt sbírání odpadků okolo silnic mi připadá nemístné. Město Pardubice již řadu let podporuje projekty ekologické výchovy dětí od předškolního věku," uvedla náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková "Už děti v mateřských školách vědí, že chovat se ekologicky neznamená sbírat odpadky, ale být k přírodě co nejohleduplnější, žít s ní v co největším souladu a zatěžovat ji co nejméně. K tomu také směřují všechny projekty, které město finančně podporuje,“ dodala Fraňková   V letošním roce například město vyčlenilo z rozpočtu na projekty ekologické výchovy 373 tisíc korun. Projekty si vytvářejí mateřské a základní školy a různé organizace pracující s dětmi v mimoškolním čase. Tyto projekty vycházejí z věku, schopností a vědomostí dětí, kterým jsou určeny. Město letos podpořilo 32 projektů, v nichž se děti seznamují s přírodou, symbiózou v jaké s ní žili jejich předci a osvojují si návyky, které životní prostředí šetří.   „Mimo to v Pardubicích velmi dobře funguje ekocentrum Paleta, které se výchově dětí a mládeže věnuje cíleně. Domnívám se, že naše děti nemusí sbírat odpadky u silnic proto, aby věděly, že je tam nemají vyhazovat,“ míní náměstkyně. „Neumím si představit, že bychom rodičům, kteří za děti zodpovídají, doporučili, aby je pustili na takovouto akci,“ pokračovala Štěpánka Fraňková, podle níž ani reflexní vesty a rukavice děti neuchrání před bezohledností či nepozorností řidičů. „Nicméně si umím představit, že po soutěži ve sběru odpadků by mohly následovat další činnosti, úklid sněhu, pracovní soboty s hrabáním listí …, “ dodala náměstkyně Fraňková s úsměvnou nadsázkou.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.1.

„Výměnné setkání“ železničních modelářů

To první se uskuteční již 19. ledna 2008 (další pak 22. března) a začne o 8. hodině.

Společnost celý článek
12.5.

Ceny za potravinářské výrobky předány

Třemi vítěznými výrobky se mohou pochlubit uzenáři Zdeněk Kořínek a Oldřich Čejka.

Společnost celý článek
24.9.

Primátor říká: Jsem čistá osoba

Investorům byla udělena vyjímka, na základě které nemuseli postavit podzemní parkoviště tak, jak bylo v původním plánu.

Společnost celý článek
15.10.

Na pardubickém letišti se po sto letech objevil blériot

V letovém plánu letounu samozřejmě figuruje i Kašparův nejslavnější let z Pardubic do Prahy.

Společnost celý článek
27.10.

Studenti navrhnou řešení pro „Husovku“ a Mlýnský ostrov

Architekti Kohout a Tichý nejen že na fakultě ČVUT vyučují, navíc jsou spoluautory návrhu regulačního plánu, jenž zvítězil v soutěžním workshopu Pardubice:

Společnost celý článek
10.10.

Turistický portál kraje je úspěšný

Kromě toho byl portál jen v letošním roce oceněn 1. místem v rámci Zvláštní ceny ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci na webových stránkách při soutěži Zlatý erb 2018 v kategorii Regiony a ve Velké ceně cestovního ruchu 2017/2018 prvním místem v kategorii Nejlepší elektronický projekt.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting