Pardubické děti se o prázdninách nudit nemusí

31.7.

Pardubické děti se o prázdninách nudit nemusí

 Pardubické děti nemusí prázdniny prosedět u počítače, nebo se nudit. I v době letních prázdnin je pro ně otevřeno 21 sportovišť vybavených pro různé sporty. Vedle hřišť různých sportovních klubů je v Pardubicích otevřeno osm sportovišť v areálech základních škol. Některé sídlištní školy otevírají o prázdninách dětem hřiště již od rána.
„Všech 21 areálů má statut tzv. sportoviště pro veřejnost, to znamená, že jsou přístupné zdarma. Lidé je snadno poznají, neboť jsou označeny velkoformátovou cedulí. Provozovatele sportovišť motivujeme dotací, letos konkrétně částkou 1,547 milionu korun. Dotace je určena na odměnu správce, údržbu hřiště a zakoupení potřebných sportovních pomůcek,“ říká náměstek primátora zodpovědný za školství i sport Jakub Rychtecký, který je velmi rád, že v prakticky každé městské části i na sídlištích mají lidé možnost si bezplatně zasportovat.
Některá hřiště jsou o prázdninách otevřena pouze v pracovní dny, řada jich má však celotýdenní provoz až do večerních hodin. „Kdo si chce v Pardubicích zasportovat, tak má v nabídce  k dispozici víceúčelová hřiště, atletické sektory, hřiště a kurty pro různé sporty, od volejbalu, přes fotbal či bendy hokej, až po basketbal či tenis. Máme hřiště i s lezeckou stěnou a na petangue. U základní školy na Dubině, kde před nedávnem vznikla i in-line dráha, najdou občané i půjčovnu sportovních potřeb,“ informuje o nabídce náměstek Rychtecký.
Město v posledních letech rekonstruovalo několik školních hřišť u základních škol, již se záměrem otevřít je mimo vyučování veřejnosti. Kvalitní sportoviště včetně potřebného zázemí tak mají například základní školy na Dubině, na Spořilově a ve Staňkově ulici na Dukle. „Většina školních hřišť však zásadní rekonstrukci potřebuje. Plánujeme investice do dvou školních hřišť ročně a máme ambici další dvě ročně projekčně připravit. Ještě letos začnou práce na hřišti u základní školy na sídlišti Závodu míru. Bude zde vybudováno i zázemí, které zvýší komfort i pro veřejnost mimo výuku tělesné výchovy,“ sděluje Rychtecký.  V příštím roce plánuje město investovat do areálů škol ve Studánce a v Resslově ulici.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.1.

Kraj jednal s VZP o novém vybavení pro pardubickou nemocnici

Do budoucna je reálné nasmlouvat ze strany VZP do naší nemocnice potřebné druhé CT pro akutní výkony a magnetickou rezonanci.

Společnost celý článek
11.5.

Na Helicoptershow je očekávána rekordní návštěvnost

Hradec se stal středoevropským městem vrtulníků.

Společnost celý článek
24.7.

Junácké středisko Javor oslaví 90 let

S pozvanými pak postaví malý skautský tábor u klubovny pod Horami, kde budou po celé čtyři dny pobývat.

Společnost celý článek
24.4.

Svazy, obce, asociace a firmy recyklačního průmyslu chtějí pomoci ministerstvu s průchodným nastavením nově připravované odpadové legislativy, zasílají otevřený dopis ministru Brabcovi

Svazy, obce, asociace a firmy působící v recyklačním hospodářství nabízejí ministerstvu životního prostředí účast na diskusi v záležitosti nové odpadové legislativy. Formou otevřeného dopisu zdůrazňují, že právě široká odborná shoda je významným předpokladem pro úspěšný přechod k oběhovému hospodářství a k naplnění nových evropských cílů.

Společnost celý článek
15.5.

Gladiator Race překážková dráha i kontaktní sprint proběhne již tento pátek a sobotu u OC Futurum Hradec Králové

V pátek 17. a v sobotu 18. května se u obchodního a zábavního centra Futurum Hradec Králové uskuteční klání na překážkové trase pro děti a mládež či kontaktní sprint na 100 metrů o sedmi překážkách pro hobby i profi dospělé.

Společnost celý článek
27.10.

Boj proti rakovině prostaty zahájí ve Futuru Hradec Králové výstava designových pisoárů

Akce je součástí "kníraté" kampaně Movember a upozorňuje na nemoc, která je momentálně nejčastějším zhoubným nádorovým onemocněním u mužů. Cílem výstavy není pouze návštěvníky pobavit, ale zároveň upozornit na problematiku týkající se rakoviny prostaty.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting