Pardubické hřbitovy se modernizují: mění se mobiliář, informační systémy i evidence

19.9.

 Pardubické hřbitovy se modernizují: mění se mobiliář, informační systémy i evidence


Více než devět hektarů hrobových míst obhospodařují Služby města Pardubic v rámci správy pohřebišť na území města. Tato možná překvapující výměra zahrnuje celkem sedm hřbitovů v Pardubicích, Lánech na Důlku, Svítkově, Rosicích nad Labem, Pardubičkách, Mnětici a Hostovicích.


V posledním desetiletí se všechny hřbitovy proměnily k nepoznání, když zde Služby nad rámec běžné údržby investovaly i do nového mobiliáře nebo do informačních systémů. „Správa hřbitovů je možná na první pohled okrajová záležitost, ale my se snažíme k ní přistupovat nejen s ohledem na její pietní rozměr, ale především coby k běžné součásti lidského života,“ vysvětluje ředitelka Služeb Lea Tomková a doplňuje, že Služby kromě správy hřbitovů provozují i pohřební službu a starají se o pardubické krematorium, které je národní kulturní památkou.


Kromě zlepšení na poli infrastruktury se na hřbitovech dlouhodobě pracuje například na  zkvalitnění systému evidence hrobových míst. Elektronická evidence zde byla přitom zavedena jako jedna z prvních v České republice a umožňuje tak získat přehled o místech posledního odpočinutí od počátku dvacátého století.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.10.

Město semtínskou spalovnu dál odmítá

Město záměr vybudovat v těsné blízkosti města spalovnu nebezpečného odpadu odmítlo již v roce 2007.

Společnost celý článek
13.9.

Radní u společného stolu s poslanci a senátory

Hovořili rovněž o připravované sociální reformě nebo aktuálním stavu ve školství.

Společnost celý článek
19.4.

Radnice bude bez proudu

Klienti nepochodí ani v podatelně, její služby ale převezme podatelna na radnici na Pernštýnském náměstí. Uzavřena bude také pokladna, takže ten, kdo chce zaplatit poplatek za likvidaci komunálního odpadu přímo na pokladně magistrátu má poslední možnost 28. dubna. V dalších dnech již bude muset na svůj městský obvod.

Společnost celý článek
5.3.

Krajský projekt na zámku pomohl zpřístupnit kapli

Rekonstrukcí prošlo hlavní nádvoří, opravují se hospodářské budovy, dojde i na valy, velký sál v 1. patře zámku či novou pokladnu. Opravená kaple je takovou třešinkou na dortu, která jistě přiláká návštěvníky zámku na nový prohlídkový okruh.

Společnost celý článek
12.2.

Dětský domov v Holicích učí děti samostatnému bydlení

„Ze zákona je možné, aby děti ve věku 18 až 26 zůstávaly v dětském domově. Snažíme se je tak připravit na dobu, kdy budou muset z domova definitivně odejít a starat se o sebe. Proto jsou tréninkové byty natolik důležité, jelikož fungují jako přechodová fáze do běžného života,“ sdělil ředitel domova Ondřej Výborný.

Společnost celý článek
24.1.

Žáci a studenti odevzdali k recyklaci 4 667 kg baterií

Školáci a studenti v Pardubickém kraji odevzdali k recyklaci 4 667 kg použitých baterií. V rámci programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět se v kraji do 3měsíční sběrové kampaně zapojilo 64 škol. Nejvíce baterií v přepočtu na žáka vytřídili v Základní škole Vápno, a to 36,6 kg. Tato škola je zároveň v přepočtu baterií vybraných na žáka nejlepší v celé republice. Vedle samotného sběru baterií se děti ve školách učí, proč je důležité baterie třídit a recyklovat a jak tím chrání životní prostředí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting