Pardubické Jeptišky vycházejí na CD

7.10.

Pardubické Jeptišky vycházejí na CD


Východočeské divadlo Pardubice každoročně přichází alespoň s jedním muzikálovým titulem, které jsou většinou divácky natolik oblíbené, že se po nějaké době dočkají i své nahrávky na CD. A nejinak tomu je i u komorního muzikálu Jeptišky, jenž divadlo s velkým úspěchem uvádí na Malé scéně ve dvoře. V režii Lumíra Olšovského v něm excelují Jindra Janoušková, Dagmar Novotná, Petra Janečková, Martina Sikorová a Petra Tenorová.


„Muzikál Jeptišky zrodila náhoda – původně vznikl pro obveselení přátel autora, skladatele a libretisty Dana Goggina a pár platících diváků. Jeptišky ale zůstaly na programu newyorského divadla Cherry Lane neuvěřitelných 10 let, dosáhly 3 672 repríz, staly se druhým nejhranějším offbroadwayským muzikálem v historii a autor za něj v roce 1986 obdržel Cenu newyorských divadelních kritiků v kategoriích nejlepší muzikál, nejlepší scénář a nejlepší hudba. Přitom se nedá mluvit o nijak silném příběhu nebo zvlášť propracovaných či zajímavých charakterech. Jejich úspěch tkví v nečekaném humoru, dobré zábavě a skvělých písních. A premiéra pardubických Jeptišek tento trend jenom potvrdila,“ říká dramaturgyně inscenace Jana Uherová. 


Protagonistky svérázných řádových sester začaly s nahráváním písní už na konci minulé divadelní sezóny, jejich party pak zvukař Lukáš Lucky Botta přes prázdniny upravoval do finální podoby a nyní si už diváci budou moci písničky pardubických Jeptišek vychutnávat i v klidu doma a připomenout si tak příjemný divadelní zážitek.


Slavnostní křest CD se uskuteční ve středu 8. října po 24. repríze Jeptišek. Zakoupit si ho diváci mohou v předprodeji divadla, v divadelním obchůdku ve foyer či v Knihkupectví a Music Shopu Pasáž sv. Jana.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

Jedinečná výstava Moje tělo míří poprvé do ČR – premiéra proběhne v královéhradeckém OC Futurum Hradec Králové, 14. ledna 2019 V zahraničí ceněná edukativní výstava s názvem Moje tělo se poprvé objeví v

Prohlídka probíhá formou komentovaných exkurzí trvajících cirka 40 minut. Ve všední dny začínají v 8:00, o víkendu v 10:00. Výstava je vhodná pro děti od 4 do 11 let. Na závěr získají malí účastnici a účastnice diplom a mohou si odnést fotografii z tematického fotokoutku.

Společnost celý článek
7.3.

Pozice krajů k postupu přípravy ČR na kohezní politiku

Rada se jednoznačně vyslovila především pro zachování regionálních operačních programů a regionálních rad.

Společnost celý článek
3.2.

Zrušené územní rozhodnutí pro vodní dílo Přelouč je definitivní.

Touto školáckou chybou ztratil investor poslední možnost získat zpět ztracené pravomocné územní rozhodnutí.

Společnost celý článek
26.10.

Otevření požární stanice v Přelouči

Slavnostního otevření a přestřižení pásky se zúčastnili významní hosté, mezi kterými nechyběl náměstek generálního ředitele HZS ČR plk. Mgr. Bc. Slavomír Bell, MSc., starostka města Přelouče Bc. Irena Burešová, plk. Ing. Miroslav Kvasnička, ředitel HZS Pardubického kraje a řada dalších významných hostí.

Společnost celý článek
23.11.

Přijďte rozsvítit vánoční strom v Paláci Pardubice

Vánoční čas se nezadržitelně blíží. Již 25. listopadu 2018 můžete přijít rozsvítit vánoční strom do Paláce Pardubice. Od 16 do 18 hod zde bude čekat nabitý program, kterým vás provede moderátor Vladimír Hron.

Společnost celý článek
23.3.

„LIBUŠE VOLÁ LONDÝN“ v Lázních Bohdaneč

Na původním místě, odkud radiotelegrafista Jiří Potůček (Tolar) vysílal mezi 20. březnem 1942 a 4. dubnem 1942 proběhne vysílání na replice vysílače-přijímače Mk.VI C (tvořící spolu s externím přijímačem Hallicrafters SX24 radiosoupravu s krycím jménem Libuše). Zprávy budou příjímány na přijímači Hallicrafters SX17 používaném na tehdejší Vojenské rádiové ústředně v Londýně.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting