Pardubické lesy přinesly městu rekordní zisk

21.1.

Pardubické lesy přinesly městu rekordní zisk

Pardubické lesy přinesly městu rekordní zisk

V roce 2007 bylo v lesích města Pardubice vytěženo a prodáno celkem 2042 metrů krychlových dřevní hmoty, což je zhruba stejně jako v roce předchozím. Prodej dřeva však v loňském roce přinesl městu rekordní výtěžek 1,485 milionu korun, což je téměř pětkrát více než v roce 2006, kdy zisk z hospodaření v městských lesích činil zhruba 315 tisíc korun. „Byl to velmi úspěšný rok. Kromě toho, že se nám podařilo z různých dotačních titulů získat více než 290 tisíc korun, využila správa městských lesů toho, že v rozhodujícím období byl nedostatek dřevní hmoty,“ řekl vedoucí odboru životního prostředí Miroslav Míča. To nám umožnilo zpeněžit jeden metr krychlový v průměru za 1128 korun. Čistý zisk z prodeje jednoho metru činil v loňském roce 727 korun,“ dodal Míča. Těžba v městských lesích, v lokalitách Staročernsko a ve Spojilském lese, začala loni již v polovině ledna. Městu při prodeji dřeva nahrál i fakt, že se počátkem roku kvůli neuzavřeným výběrovým řízením pozastavily těžební práce ve státních lesích. Důsledkem byl nedostatek dřevné hmoty v obchodní síti a zvýšení výkupních cen. Správci městských lesů loni kromě plánované těžby vystavěli kolem nově založených kultur tři kilometry ochranných plotů, chránících mladé rostliny před zvěří. K likvidaci klestí správci využili již osvědčenou rychloběžnou frézu, která dokonale rozmělní klestí a štěpku zapracuje do půdy. Ta je pak mnohem lépe připravena na výsadbu nových porostů, což snižuje finanční náklady na nákup sadebního materiálu a jeho vysázení. Město Pardubice vlastní 461 hektarů lesních pozemků. V loňském roce se jejich správci zaměřili zejména na obnovu přestárlých porostů, zdravotní výběry, odstranění suchých stromů a především zakládání nových porostů. V roce 2008 by se mělo podle plánu vytěžit 2 tisíce metrů krychlových dřevní hmoty. Zalesněny budou přednostně holiny o ploše téměř 3,15 hektaru, které vznikly při loňské těžbě.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.3.

Primátor na kontrole společnosti Explosia a.s.

„Byl jsem v takovém provozu vůbec poprvé v životě. Překvapil mě třeba samotný areál, který je nepředstavitelně rozlehlý a až nečekaně zalesněný, což plní také bezpečnostní úlohu,“ řekl při své návštěvě primátor. Kromě výroby průmyslových trhavin měl možnost se seznámit také s nejznámější plastickou trhavinou světa Semtex.

Společnost celý článek
5.2.

Východočeský Toxi tým opět v akci 

Pětadvacetiletá žena je důvodně podezřelá, že v období let 2004 až 2008 na různých místech v Pardubicích.

Společnost celý článek
7.2.

Kácení v Hradecké

V ulici Hradecká, na svahu vpravo podél chodníku (směrem k mostu), v úseku od vodní plochy tzv. „Bajkalu“ k odpočívadlu se nachází rozvolněný pás dřevin.

Společnost celý článek
3.2.

Pardubicko - ubylo karcinogenů, přibylo rizikového styrenu

Horší zprávou pro obyvatele je, že přibylo látek možná a pravděpodobně karcinogenních.

Společnost celý článek
21.6.

I softbal má svoji Ester. Pavel Koblížek si zahrál nejvyšší ligu basketbalu a softbalu

“Nadhazovač mě trochu šetřil, extraligovou kvalitu jsem vnímal. Hra byla velmi rychlá,” zhodnotil svůj softbalový debut v nejvyšší lize Pavel Koblížek, který v klubu Pasos Pardubice především trénuje mládež.

Společnost celý článek
23.5.

O výcviku pilotů Nato v Pardubicích se bude teprve jednat

Pro město je nepřijatelné, aby případné zapojení Pardubic do projektu znamenalo nějaký výrazný nárůst leteckého provozu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting