Pardubické lesy přinesly městu rekordní zisk

21.1.

Pardubické lesy přinesly městu rekordní zisk

Pardubické lesy přinesly městu rekordní zisk

V roce 2007 bylo v lesích města Pardubice vytěženo a prodáno celkem 2042 metrů krychlových dřevní hmoty, což je zhruba stejně jako v roce předchozím. Prodej dřeva však v loňském roce přinesl městu rekordní výtěžek 1,485 milionu korun, což je téměř pětkrát více než v roce 2006, kdy zisk z hospodaření v městských lesích činil zhruba 315 tisíc korun. „Byl to velmi úspěšný rok. Kromě toho, že se nám podařilo z různých dotačních titulů získat více než 290 tisíc korun, využila správa městských lesů toho, že v rozhodujícím období byl nedostatek dřevní hmoty,“ řekl vedoucí odboru životního prostředí Miroslav Míča. To nám umožnilo zpeněžit jeden metr krychlový v průměru za 1128 korun. Čistý zisk z prodeje jednoho metru činil v loňském roce 727 korun,“ dodal Míča. Těžba v městských lesích, v lokalitách Staročernsko a ve Spojilském lese, začala loni již v polovině ledna. Městu při prodeji dřeva nahrál i fakt, že se počátkem roku kvůli neuzavřeným výběrovým řízením pozastavily těžební práce ve státních lesích. Důsledkem byl nedostatek dřevné hmoty v obchodní síti a zvýšení výkupních cen. Správci městských lesů loni kromě plánované těžby vystavěli kolem nově založených kultur tři kilometry ochranných plotů, chránících mladé rostliny před zvěří. K likvidaci klestí správci využili již osvědčenou rychloběžnou frézu, která dokonale rozmělní klestí a štěpku zapracuje do půdy. Ta je pak mnohem lépe připravena na výsadbu nových porostů, což snižuje finanční náklady na nákup sadebního materiálu a jeho vysázení. Město Pardubice vlastní 461 hektarů lesních pozemků. V loňském roce se jejich správci zaměřili zejména na obnovu přestárlých porostů, zdravotní výběry, odstranění suchých stromů a především zakládání nových porostů. V roce 2008 by se mělo podle plánu vytěžit 2 tisíce metrů krychlových dřevní hmoty. Zalesněny budou přednostně holiny o ploše téměř 3,15 hektaru, které vznikly při loňské těžbě.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.12.

Ježíškova petice prolomila desetitisícovou hranici

Petice za záchranu Ježíška si mezi českými lidmi získává nebývalou oblibu.

Společnost celý článek
23.3.

Přednáška Dr.Freje - Dlouhý život bez nemocí

Přednáška proběhne dne 28.4.2016 v Kongresovém centru Palác Pardubice, Masarykovo nám. 2799. Začátek je v 18.00 hodin a MUDr. Frej bude přednášet 1,5 hodiny. Po ukončení přednášky bude možnost diskuze a dotazů k problémům účastníků přednášky.

Společnost celý článek
10.12.

V anketě Dobrovolní hasiči roku 2015 ceny přebíraly i sbory z Pardubického kraje

Vyhlášení výsledků se uskutečnilo ve středu 9. prosince 2015 v brněnské Laser Show Hall. Hudební doprovod zajišťovala po celý večer skupina B-Side Band s Vojtěchem Dykem a Ilonou Csákovou.

Společnost celý článek
10.12.

ČOIka zaměřila pozornost na hračky

Kontrolu provedla inspekce v celkem 18 prodejnách se sortimentem hraček.

Společnost celý článek
1.2.

Nejlepší sportovci Pardubicka 2006

V hudebním sále pardubické radnice si v úterý odpoledne dali dostaveníčko příznivci sportu.

Společnost celý článek
24.5.

Bosch Fresh festival oslaví 175. narozeniny plzeňského ležáku gurmánskou cestou kolem světa!

Jedním z důležitých témat letošního festivalu je snoubení jídla s vhodnými nápoji. Pivo má nejen u nás, ale i ve světě svou nezastupitelnou roli, a také proto se Bosch Fresh festival spojil, stejně jako v loňském roce, se značkou Pilsner Urquell. Plzeňský ležák tak bude důležitým a hlavním nápojem celého festivalu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting