Pardubické letiště čekají změny.

4.5.

Pardubické letiště čekají změny.

Pardubické letiště čekají změny.

V pondělí 2. května se začal v jeho civilní části stavět areál pozemních služeb včetně budov na letecké pohonné hmoty. Na projekt získala dotaci převyšující 214 milionů korun akciová společnost EBA coby provozovatel letiště. Základní kámen poklepali v 10 hodin dopoledne předseda představenstva EBA Jiří Skalický, pardubická primátorka Štěpánka Fraňková, radní hejtmana Pardubického kraje Jiří Brýdl, velitel letecké správy pardubického letiště Martin Janata a ředitel letiště Jan Andrlík. „Za několik dní uplyne sto let od slavného přeletu Jana Kašpara z Pardubic do Prahy (pozn. 13. 5. 1901). Letecká tradice zůstala v Pardubicích zachována a tímto projektem na ni přinejmenším navážeme,“ řekl Jan Andrlík. Kromě výstavby areálu, který by měl být hotov koncem května 2012, se ještě během letošního roku rozšíří pohybové plochy letiště.     Jak před časem uvedl hejtman Pardubického kraje a předseda Regionální rady soudržnosti NUTS II Severovýchod Radko Martínek, Pardubický kraj měl vždy mimořádný zájem o rozvoj pardubického letiště, což ostatně projevil jak při jednání s ministerstvy, kdy jednal o prodloužení nájemních smluv, tak při zajišťování prostředků z evropských zdrojů.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.9.

Město ocenilo dalšího účastníka sběru bioodpadu

Sběr bioodpadu je v Pardubicích uskutečňován již od roku 2007. Službu si účastníci hradí částečně sami, za rok zaplatí 300 korun za servis výsypu nádoby. I přesto počet nových zájemců o službu neustále stoupá, od roku 2007 se jich do projektu zapojilo desetkrát více, než v prvním roce. V současné době se projektu účastní na 2538 domácností.

Společnost celý článek
22.8.

Seč bude odolávat nočnímu útoku

Mezi sebou si to na místě rozdá na 75 družstev dobrovolných hasičů, a to nejen z Pardubického kraje.

Společnost celý článek
20.5.

Otevřený dopis hejtmana rektorovi ČVUT

Dokončuje z evropských prostředků projekt „výstavby moderního multifunkčního dopravního terminálu.

Společnost celý článek
10.9.

Předvolební mítink ve Starých Ždánicích

Během samotného mítinku, kterého se zúčastnilo cca 190 osob, došlo k jednomu drobnému narušení. Jednání muže, který se přestupku proti veřejnému pořádku dopustil, tím že svým jednáním narušil oznámené shromáždění občanů, policisté zadokumentovali a spisový materiál bude postoupen příslušnému správnímu orgánu k projednání.

Společnost celý článek
25.9.

Velká pardubická bude mít síň slávy

„Projekt Síň slávy Velké pardubické vychází z koncepce rozvoje cestovního ruchu města. Již zpracovaná ideová studie vychází z umístění v přízemních prostorách tribuny B, počítáme tedy s využitím stávajících prostor,“ dodal místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba.

Společnost celý článek
5.6.

Moravská Třebová se opět stane „městem fotografií“

Hlavními taháky fotofestivalu roku 2009 budou výstavy fotografií již zesnulých autorů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting