Pardubické letiště čekají změny.

4.5.

Pardubické letiště čekají změny.

Pardubické letiště čekají změny.

V pondělí 2. května se začal v jeho civilní části stavět areál pozemních služeb včetně budov na letecké pohonné hmoty. Na projekt získala dotaci převyšující 214 milionů korun akciová společnost EBA coby provozovatel letiště. Základní kámen poklepali v 10 hodin dopoledne předseda představenstva EBA Jiří Skalický, pardubická primátorka Štěpánka Fraňková, radní hejtmana Pardubického kraje Jiří Brýdl, velitel letecké správy pardubického letiště Martin Janata a ředitel letiště Jan Andrlík. „Za několik dní uplyne sto let od slavného přeletu Jana Kašpara z Pardubic do Prahy (pozn. 13. 5. 1901). Letecká tradice zůstala v Pardubicích zachována a tímto projektem na ni přinejmenším navážeme,“ řekl Jan Andrlík. Kromě výstavby areálu, který by měl být hotov koncem května 2012, se ještě během letošního roku rozšíří pohybové plochy letiště.     Jak před časem uvedl hejtman Pardubického kraje a předseda Regionální rady soudržnosti NUTS II Severovýchod Radko Martínek, Pardubický kraj měl vždy mimořádný zájem o rozvoj pardubického letiště, což ostatně projevil jak při jednání s ministerstvy, kdy jednal o prodloužení nájemních smluv, tak při zajišťování prostředků z evropských zdrojů.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.6.

Pietní vzpomínka připomněla tragédii v Ležákách

V neděli 21. června se uskutečnila tradiční připomínka tragické události v Ležákách na Chrudimsku.

Společnost celý článek
11.4.

Druhý on-line rozhovor s hejtmanem Ivo Tomanem

V pondělí 14. dubna 2008 uskuteční v pořadí již druhý online rozhovor s hejtmanem Pardubického kraje Ivo Tomanem.

Společnost celý článek
5.4.

Místo nákupu hrnců a dek připravují seniorům skutečné výlety

Spolek Hurá na Výlet! byl založen v Pardubickém kraji a doposud právě do tohoto kraje spadá značná část jeho činnosti. Spolek zde od roku 2015 uskutečnil již 30 výletů pro osoby starší 65 let a odvezl tak přes 1 200 seniorů.

Společnost celý článek
1.2.

Výplata nepojistných sociálních dávek na novém místě

Rychlé orientaci klientů na novém místě pomůže informační služba.

Společnost celý článek
25.7.

Investiční akce ve zdravotnictví

Areál léčebny je tvořen několika objekty. Jako celek působí nesourodě a ani provozně nejsou jednotlivé části logicky provázány.

Společnost celý článek
28.8.

Rekonstrukce třídy Míru: Je třeba myslet také na úklid

Jako každé nově budované či rekonstruované prostranství se samozřejmě i třída Míru dočká zbrusu nového mobiláře, který bude zahrnovat například i lavičky či odpadkové koše.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting