Pardubické letiště je pro město i kraj jasnou prioritou

14.2.

Pardubické letiště je pro město i kraj jasnou prioritou

Pardubické letiště je pro město i kraj jasnou prioritou

Zachování mezinárodního statutu pardubického letiště a jeho další rozvoj patří k hlavním společným prioritám města Pardubic i Pardubického kraje. Jednoznačně se na tom shodli členové rady města a rady kraje na svém společném jednání, které se uskutečnilo v pondělí 12. února 2007. „V každém případě uděláme vše, aby pardubické letiště bylo plně funkční i po vstupu České republiky do takzvaného schengenského prostoru příští rok na jaře,“ řekl vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek. Jedním z bodů diskuse byla i zvažována výstavba nového odbavovacího terminálu na letišti a další navazující investice na pozemcích města a kraje. „Prozatím jsme se ještě nerozhodli, jakou cestou financování stavby terminálu se nakonec vydáme. Nezatracujeme ani další hledání strategického investora,“ uvedl pardubický primátor Jaroslav Deml. V rámci jednání o dopravě zástupci Pardubického kraje deklarovali zájem na urychlené dostavbě rychlostní silnice, která napojí kraj na dálnici D 11. Ambicí kraje je i relativně brzké zdvojkolejnění železniční tratě mezi Pardubicemi a Hradcem Králové a dostavba silničního čtyřpruhu mezi těmito dvěma krajskými městy. Prioritou představitelů krajské i městské samosprávy je také dobudování obchvatů města a splavnění Labe až do Pardubic. V oblasti školství a sportu se krajští a městští radní shodli na vytvoření společné expertní skupiny, která se bude zabývat mimo jiné návrhem na výstavbu menší sportovní haly, jejímž investorem by byl Pardubický kraj. Pracovní skupina bude řešit také problematiku provozu školských zařízení zřizovaných Pardubickým krajem, které v současnosti sídlí v budovách, jež vlastní město. Hovořilo se také o možnostech čerpání prostředků z Regionálního operačního programu. V něm je v období 2007 – 2013 připraveno pro Českou republiku více než 100 miliard korun. Region NUTS II Severovýchod by z těchto prostředků měl čerpat zhruba 18 miliard. „Pro města je tu připraven program nazvaný Rozvoj městských a venkovských oblastí, ze kterého je možné čerpat finanční prostředky na regeneraci a revitalizaci tzv. brownfields, na obnovu vybraných částí měst, na rozvoj infrastruktury v oblasti vzdělávání, zdravotnictví a sociálních věcí i na tzv. trvale udržitelný rozvoj,“ řekl vicehejtman Roman Línek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.4.

Den D 2009: dobrovolníci se sejdou ve Filharmonii

Lidi, kteří zdarma pracují ve prospěch druhých, v běžném životě často přehlédneme.

Společnost celý článek
18.1.

Městské muzeum zahájí výstavu Domácí umění

Kdo úplně první sletoval zajíčka ze zátek, kdo první udělal mravence z drátu a strhl tu lavinu celonárodního nadšení.

Společnost celý článek
5.5.

Svatby v květnu nejsou tabu, ale ani netáhnou

„Je tomu tak každý rok, lidé tuto tradici stále dodržují,“ řekla vedoucí pardubické matriky Zdeňka Havlíčková. Na letošní květen, především na konec měsíce, si svatbu naplánovalo zatím 18 párů, jeden pár pak chce uzavřít registrované partnerství. Díky službě Svatby on-line se však tento počet může ještě změnit.

Společnost celý článek
1.10.

Spisovatelé, na start! Začíná už desátý Východočeský umělecký maratón!

Kromě již zmíněných literárních a společenských akcí se v rámci maratonu uskuteční nesčetně besed se žáky základních škol, mnoho autorských čtení a také besed.

Společnost celý článek
27.10.

Do rodiny evropských koňských měst přibude Wroclav

„Evropský den koní se bude slavit současně ve všech členských městech a to vždy druhou neděli v září. Sdružení si tuto akci nechalo zaregistrovat u Evropské komise, stejně jako každoroční soutěž měst o titul Evropské město koní,“ řekla vedoucí úseku vnějších vztahů pardubického magistrátu Hana Svobodová.

Společnost celý článek
19.10.

Nájemníci netušili, že za energii v garáži neplatí

Není vyloučené, že neoprávněný odběr elektrického proudu může trvat i několik let.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting