Pardubické letiště se nezastaví ani o Vánocích

21.12.

Pardubické letiště se nezastaví ani o Vánocích

Pardubické letiště se nezastaví ani o Vánocích
Provoz na pardubickém mezinárodním letišti se nezastaví ani přes vánoční svátky. Jeho zaměstnanci musí do práce na Štědrý den i následující svátky. Rušno bude na letišti zejména na přelomu roku, kdy musí zvládnout vedle běžného provozu ještě 55 charterových letů.

„Pracovníci letiště musí do práce každý den, tedy bohužel i na Štědrý den,“ řekl ředitel letiště Vít Málek. „Během vánočních svátků bude provozní doba letiště omezena na dobu od 7:00 do 12:00,“ doplnil. Rušno bude na letišti zejména od 30. prosince do 10. ledna. V tomto období přistane na pardubickém letišti o 55 letadel víc, než v běžném zimním provozu. „Bude se jednat o charterové lety výhradně z Ruska,“ dodal ředitel Málek. Rusové přiletí do ČR oslavit příchod nového roku a pravoslavné vánoce. 30. prosince tak pardubické letiště odbaví 13 spojů, 2. a 8. ledna po deseti spojích.
„Největší problém v takto rušném provozu máme při odbavení, na které máme k dispozici pouze dvě přepážky. V takové situaci je problematické vypravit dvě letadla zároveň,“ konstatoval ředitel. Letiště nutně potřebuje nový terminál, o jehož výstavbu usiluje už několik let. Snaha ztroskotává na nedostatku finančních prostředků.  Na výstavbu terminálu, který by letišti pomohl k dalšímu rozvoji, je třeba zhruba 300 milionů korun. „V příštím roce bychom chtěli získat územní rozhodnutí a stavební povolení.  Chceme být připraveni pro případ že by se podařilo na terminál získat dotace,“ konstatoval ředitel.
Pardubické mezinárodní letiště, provozované společností East Bohemian Airport, zahájilo provoz v roce 1995.  Patří k nejrychleji se rozvíjejícím letištím v ČR. V roce 2002 odbavilo přes 3000 cestujících, o rok později více než 28.000. Až do letošního roku byl pro pardubické letiště rekordní rok 2007, kdy odbavilo 93 tisíc cestujících. Letos bude tento rekord překonán. Již v říjnu přivítalo  sto tisícího cestujícího, do konce roku by pak mohlo služeb pardubického airportu využít na 120.000 cestujících. Kromě pravidelných linek, spojujících celoročně Pardubice s Moskvou a Petrohradem, odtud odlétají turisté na rekreační pobyty, v roce 2012 do Bulharska, Turecka, Španělska a na Rhodos. Letiště využívají k charterovým letům také východočeské firmy a jejich obchodní partneři, může přijímat i lety odkloněné, například kvůli počasí, z Prahy.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.7.

Každý den půlmaraton - s jedním kolem a dvěma běžeckými botami

Cílem akce není nutně prodat všechny tyto metry. Samozřejmě čím více metrů si dárci zakoupí, tím více věcí budeme moci dětem do školky pořídit.

Společnost celý článek
9.2.

Sv. Valentýn - Kdo miluje, daruje krev

loňském roce se už akce se stejným názvem konala a měla velký úspěch.

Společnost celý článek
14.2.

Půl miliardy korun z ROP Severovýchod pro lyžaře

Dotace činí 239 milionů korun. Uzavřené kabiny by měly vynést turisty do výšky 1602 metrů příští rok v březnu.

Společnost celý článek
24.10.

Moravská Třebová má poprvé „svého hejtmana“

Úspěch Radka Martínka těší především obyvatelé Moravské Třebové.

Společnost celý článek
15.11.

Regionální potraviny z kraje ochutnali ve Francii

Účast našich vystavovatelů organizoval partnerský region Pardubického kraje - Région Centre.

Společnost celý článek
9.9.

Veřejné projednávání plánů povodí

Plány oblastí povodí budou hlavními koncepčními dokumenty vodního hospodářství pro jednotlivé oblasti povodí v České republice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting