Pardubické letiště se nezastaví ani o Vánocích

21.12.

Pardubické letiště se nezastaví ani o Vánocích

Pardubické letiště se nezastaví ani o Vánocích
Provoz na pardubickém mezinárodním letišti se nezastaví ani přes vánoční svátky. Jeho zaměstnanci musí do práce na Štědrý den i následující svátky. Rušno bude na letišti zejména na přelomu roku, kdy musí zvládnout vedle běžného provozu ještě 55 charterových letů.

„Pracovníci letiště musí do práce každý den, tedy bohužel i na Štědrý den,“ řekl ředitel letiště Vít Málek. „Během vánočních svátků bude provozní doba letiště omezena na dobu od 7:00 do 12:00,“ doplnil. Rušno bude na letišti zejména od 30. prosince do 10. ledna. V tomto období přistane na pardubickém letišti o 55 letadel víc, než v běžném zimním provozu. „Bude se jednat o charterové lety výhradně z Ruska,“ dodal ředitel Málek. Rusové přiletí do ČR oslavit příchod nového roku a pravoslavné vánoce. 30. prosince tak pardubické letiště odbaví 13 spojů, 2. a 8. ledna po deseti spojích.
„Největší problém v takto rušném provozu máme při odbavení, na které máme k dispozici pouze dvě přepážky. V takové situaci je problematické vypravit dvě letadla zároveň,“ konstatoval ředitel. Letiště nutně potřebuje nový terminál, o jehož výstavbu usiluje už několik let. Snaha ztroskotává na nedostatku finančních prostředků.  Na výstavbu terminálu, který by letišti pomohl k dalšímu rozvoji, je třeba zhruba 300 milionů korun. „V příštím roce bychom chtěli získat územní rozhodnutí a stavební povolení.  Chceme být připraveni pro případ že by se podařilo na terminál získat dotace,“ konstatoval ředitel.
Pardubické mezinárodní letiště, provozované společností East Bohemian Airport, zahájilo provoz v roce 1995.  Patří k nejrychleji se rozvíjejícím letištím v ČR. V roce 2002 odbavilo přes 3000 cestujících, o rok později více než 28.000. Až do letošního roku byl pro pardubické letiště rekordní rok 2007, kdy odbavilo 93 tisíc cestujících. Letos bude tento rekord překonán. Již v říjnu přivítalo  sto tisícího cestujícího, do konce roku by pak mohlo služeb pardubického airportu využít na 120.000 cestujících. Kromě pravidelných linek, spojujících celoročně Pardubice s Moskvou a Petrohradem, odtud odlétají turisté na rekreační pobyty, v roce 2012 do Bulharska, Turecka, Španělska a na Rhodos. Letiště využívají k charterovým letům také východočeské firmy a jejich obchodní partneři, může přijímat i lety odkloněné, například kvůli počasí, z Prahy.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.2.

V sále Divadla 29 se hovořilo o dopravě

V Pardubicích je 59% všech cest kratších než 3 km. Je tady všude blízko. Existuje velký potenciál pro posílení role MHD, pěší a cyklistické dopravy. Tyto způsoby dopravy jsou pro takto krátké cesty nejefektivnější a mají i řadu dalších kladných dopadů na kvalitu života ve městě.

Společnost celý článek
14.10.

Červenou Vodu čeká rozvoj za evropské peníze

V následujících dnech bude také podepsána smlouva k projektu podpořeného z oblasti cestovního ruchu.

Společnost celý článek
15.8.

Muž použil proti kamarádovi zbraň

Podezřelého muže policisté zadrželi, jeho zraněný kamarád byl hospitalizován v krajské nemocnici.

Společnost celý článek
4.6.

Hasiči se během noci rozhodně nenudili

V Opatově plnili záchranáři pytle s pískem, přičemž pytlová hráz byla vystavěna okolo dvou domů.

Společnost celý článek
13.3.

S přicházejícím jarem se rozjíždí čištění města

Čištění provádí Služby města Pardubic a.s. zametacími vozy, které jsou vybaveny speciálními agresivními kartáči a válcovými košťaty. Úklidová technika vyčistí ve městě okolo 450 km vozovek, chodníků a veřejných prostranství. Nezbytná je také technika na odvoz smetených nečistot.

Společnost celý článek
11.1.

Nezaměstnanost v regionu klesá. V nabídce je dvacet tisíc pracovních míst

Podle ředitele Úřadu práce požadují zaměstnavatelé dvojnásobek pracovníků, než je v jeho evidenci. „V evidenci máme nyní okolo deseti tisíc uchazečů o zaměstnání.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting