Pardubické mateřinky se o děti starají také o prázdninách

14.8.

Pardubické mateřinky se o děti starají také o prázdninách

 Rodiče v době letních prázdnin často řeší, jak zabavit své ratolesti. Děti školou povinné většinou míří na některý z letních táborů, u předškoláků jsou však možnosti rodičů omezenější. Pardubické mateřské školy jsou proto v provozu i v tomto období, tak aby v každém školském obvodu byla každý týden otevřena alespoň jedna školka.
„Pro rodiče předškoláků může být plánování programu dětí během léta složitější, což by jim měl právě prázdninový provoz pardubických mateřinek usnadnit. Velmi nám záleží na tom, aby rodiče měly možnost své dítě v případě potřeby v pardubické školce umístit. Proto plánujeme uzavření školek tak, aby byly mimo provoz v době letních prázdnin maximálně šest týdnů (vyjma rekonstrukcí). V letním režimu je každý týden otevřená minimálně jedna školka v rámci školského obvodu,“ informuje náměstek primátora pro školství Jakub Rychtecký. Nastavení prázdninového provozu vychází z dlouhodobých zkušeností zřizovatele a ředitelek mateřských škol tak, aby byly umístěné všechny děti z města, pro které to jejich rodiče potřebují. Odbor školství, kultury a sportu navíc provádí během prázdnin v otevřených školkách namátkové kontroly prázdninového provozu a zajímá se o to, zda jsou otevřené kapacity dostatečné i pro děti z ostatních pardubických školek. Z těchto kontrol vyplývá, že je míst dostatek a školky mají v provozu v průměru jen polovinu svých tříd. Dle informací od ředitelek mateřských škol byly umístěny všechny děti, jejichž rodiče si podaly žádosti.
Veškeré informace o otevřených mateřských školkách jsou na webových stránkách města v přehledné tabulce v sekci Školství - Dítě v MŠ. Stejně jako je tomu v případě docházky během školního roku, i té prázdninové předcházejí zápisy. „Rodiče, kteří mají zájem umístit své děti během prázdnin do některé z jednatřiceti pardubických školek, musí přihlásit své děti do vybrané školky v době zápisu, který se pravidelně koná na konci dubna. Přednost mají děti, zaměstnaných rodičů v případě volných míst je však možné přijmout i děti ostatní“ dodává k letnímu provozu školek Iva Kamenická z odboru školství, kultury a sportu pardubického magistrátu.
Zdroj: pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.12.

Vrcholí oslavy 100. výročí pardubického divadla

Ve foyer bude zahájena vzpomínková výstava, která slovně i obrazově přiblíží jednotlivé etapy Východočeského divadla,

Společnost celý článek
1.6.

Prodej městských bytů začal

Lidé nyní přesně vědí, za jako částku si mohou obecní byt koupit.

Společnost celý článek
30.1.

Pardubičtí šachisté měří síly s doetinchemskými

Další rozměr má od ledna spolupráce Pardubic a holandského města Doetinchem.

Společnost celý článek
4.9.

Nový školní rok na ZŠ Studánka komplikuje stav stropů

Dnešní zákaz užívání učeben v prvním poschodí všech pavilonů přinesl během posledního dne školních prázdnin nepříjemné překvapení nejen řediteli školy se 740 žáky, ale i jejich rodičům a zřizovateli.

Společnost celý článek
8.6.

Městské slavnosti aneb Zrcadlo umění jubiluje

Zrcadlo umění přináší do ulic města odrazy a střípky amatérského umění.

Společnost celý článek
26.9.

V mateřské škole v Popkovicích skončila další etapa modernizace

Rekonstrukce popkovické mateřské školy začala v červnu, trvala 16 týdnů a stála zhruba 7,2 milionu korun (včetně DPH). Dodavatelská firma Marhold během nich nahradila stará okna a dveře novými, s lepšími tepelně izolačními vlastnostmi, vyměnila v budově rozvody médií a provedla řadu drobných dispozičních změn, jejichž výsledkem je i zlepšení hygienických podmínek v budově.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting