Pardubické mateřinky se o děti starají také o prázdninách

14.8.

Pardubické mateřinky se o děti starají také o prázdninách

 Rodiče v době letních prázdnin často řeší, jak zabavit své ratolesti. Děti školou povinné většinou míří na některý z letních táborů, u předškoláků jsou však možnosti rodičů omezenější. Pardubické mateřské školy jsou proto v provozu i v tomto období, tak aby v každém školském obvodu byla každý týden otevřena alespoň jedna školka.
„Pro rodiče předškoláků může být plánování programu dětí během léta složitější, což by jim měl právě prázdninový provoz pardubických mateřinek usnadnit. Velmi nám záleží na tom, aby rodiče měly možnost své dítě v případě potřeby v pardubické školce umístit. Proto plánujeme uzavření školek tak, aby byly mimo provoz v době letních prázdnin maximálně šest týdnů (vyjma rekonstrukcí). V letním režimu je každý týden otevřená minimálně jedna školka v rámci školského obvodu,“ informuje náměstek primátora pro školství Jakub Rychtecký. Nastavení prázdninového provozu vychází z dlouhodobých zkušeností zřizovatele a ředitelek mateřských škol tak, aby byly umístěné všechny děti z města, pro které to jejich rodiče potřebují. Odbor školství, kultury a sportu navíc provádí během prázdnin v otevřených školkách namátkové kontroly prázdninového provozu a zajímá se o to, zda jsou otevřené kapacity dostatečné i pro děti z ostatních pardubických školek. Z těchto kontrol vyplývá, že je míst dostatek a školky mají v provozu v průměru jen polovinu svých tříd. Dle informací od ředitelek mateřských škol byly umístěny všechny děti, jejichž rodiče si podaly žádosti.
Veškeré informace o otevřených mateřských školkách jsou na webových stránkách města v přehledné tabulce v sekci Školství - Dítě v MŠ. Stejně jako je tomu v případě docházky během školního roku, i té prázdninové předcházejí zápisy. „Rodiče, kteří mají zájem umístit své děti během prázdnin do některé z jednatřiceti pardubických školek, musí přihlásit své děti do vybrané školky v době zápisu, který se pravidelně koná na konci dubna. Přednost mají děti, zaměstnaných rodičů v případě volných míst je však možné přijmout i děti ostatní“ dodává k letnímu provozu školek Iva Kamenická z odboru školství, kultury a sportu pardubického magistrátu.
Zdroj: pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.9.

Ojedinělý počin: komiksy na naučné stezce

Vodní nádrž u hájovny v Boršově stála 2,5 milionu korun, které jsme získali z operačního programu životního prostředí.

Společnost celý článek
23.4.

V Pardubicích se sešli historici nemocí a neduhů

Konference se účastní také odborníci působící v archivech a muzeích.

Společnost celý článek
18.11.

Globus: trvanlivé potraviny a drogerie pro Sbírku potravin levněji

Všech patnáct hypermarketů Globus se zapojí do letošní podzimní Sbírky potravin, která proběhne v sobotu 23. listopadu. Globus je nejdéle fungujícím partnerem sbírek a letošní akci podpoří speciální akční nabídkou, platnou jen v den sbírky a pro vybrané trvanlivé potraviny nebo drogerii. Veřejné sbírce předchází i zaměstnanecká sbírka Globusu.

Společnost celý článek
14.2.

Královéhradečtí krajští radní umějí šetřit

S omezením těchto výdajů počítá politická reprezentace Královéhradeckého kraje i v tomto roce.

Společnost celý článek
26.9.

Nejtransparentnější volební kampaň vede koalice

„Na našich stránkách najdete přehledně uvedené financování volební kampaně i plánované výdaje. V reálném čase je pak možné sledovat veškeré výdaje na transparentním účtu. Na webu máme zveřejněný i odkaz, pod kterým najdete veškeré došlé faktury,“ popisuje některá transparentní opatření volební manažer Matěj Brýdl. Důvody vedení volební kampaně transparentní formou vysvětluje lídr koalice Jakub Kutílek: „Příjmy i výdaje kampaně si samozřejmě evidujeme pro potřeby organizace kampaně. Nevidíme důvod, proč bychom tyto informace neměli sdílet s veřejností. Považuji to za normální.“

Společnost celý článek
29.12.

Odborníci varují před častým odhalováním dětí na internetu

„Jedná se o rozšířené chování, kdy dobrovolně sdílíte intimní materiály v prostředí internetu. V České republice ho realizuje poměrně velký počet dětí, ale také dospělých. Podle výsledků výzkumů na našem území v letech 2010-2015 dobrovolně sdílelo své intimní materiály 7-9 % dětí ve věku 11 až 17 let,“ upozorňuje Lenka Mužíčková ze serveru Budulínek.eu, která se více jak deset let systematicky věnuje problematice spotřebitelského chování.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting