Pardubické prázdninové bruslení

30.7.

Pardubické prázdninové bruslení

Pardubické prázdninové bruslení

Vyznavači kolečkových bruslí budou mít v pondělí 3. srpna opět možnost zúčastnit se akce Pardubice na bruslích. Tentokrát si bruslaři budou moci změřit rychlost své jízdy, vyzkoušet si značkové brusle nebo se inspirovat uměním jezdců na aggressive bruslích. Program začne přesně v 19 hodin a peloton bruslařů vyjede z parkoviště u ČEZ arény ve 20:00 hodin, kde bude i cíl projížďky. Na bezpečný průběh akce budou jako vždy dbát strážníci městské policie Pardubice. Od 19 hodin předvedou na parkovišti u ČEZ arény své umění jezdci ze Skateparku Pardubice při adrenalinové show na aggresive bruslích a kolech BMX.  „Zároveň si zde bruslaři budou moci nechat změřit rychlost své jízdy od strážníků městské policie a vyhrát zajímavé ceny,“ zve hlavní organizátor akce a vedoucí odboru kanceláře magistrátu Michal Zitko. Soutěž v rychlosti bude rozdělena do 4 kategorií – chlapci do 15 let, dívky do 15 let, muži a ženy. První cena pro nejrychlejšího bruslaře - a to bez ohledu na kategorii - bude permanentka do Skateparku Pardubice. Vítězové jednotlivých kategorií se mohou těšit na dárkové balíčky od organizátorů.   Na akci dorazí i Tomáš Ptáčník, několikanásobný mistr ČR v in-line rychlobruslení, několikanásobný vítěz OPEN Českého poháru v in-line rychlobruslení, držitel několika českých rekordů a 10. na juniorském mistrovství světa v in-line rychlobruslení konaného v Japonsku v roce 2004. U něho si bruslaři budou moci zdarma zapůjčit a vyzkoušet koloběžky, značkové brusle (k dispozici bude 60 párů ve velikostech 37-46) nebo nordic skaiting (offroadové brusle). K zapůjčení sportovního vybavení postačí občanský průkaz.   Trasa prázdninového bruslení bude mít zhruba 9 kilometrů a povede z parkoviště u ČEZ arény vlevo na Sukovu třídu, dále na třídu Míru, přes Palackého ulici až na rychlodráhu. Pak bruslaři projedou ulicí Na Drážce a dojedou až na kruhovou křižovatku u věznice, kde odbočí do ulice Husova, projedou kolem hotelu Zlatá štika a odbočí vpravo na Jahnovu ulici. Po té peloton odbočí vpravo na náměstí Republiky a po Sukově třídě se vrátí zpět na parkoviště u ČEZ arény.      Další hromadná jízda na bruslích Pardubicemi bez aut proběhne v pondělí 7. září od 19 hodin, tentokráte bude bruslení v modré barvě a nebudou chybět ani soutěže o ceny. Aktuální informace naleznete na stránkách www.pardubicenabruslich.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.8.

Těžká doba na farní zahradě

Významnou roli v celém večeru sehrál poslanec Pavel Severa, který "vypomáhal" jako číšník.

Společnost celý článek
17.2.

Odrbali ho téměř o milion

Celý problém s ním údajně v dobrém úmyslu konzultoval a vyžadoval od něj radu. Místo rady se ale dočkal zklamání.

Společnost celý článek
5.10.

Město bude žít kulturou

Ve festivalovém programu ani letos nechybí řada koncertů, Tančírna - nesoutěžní přehlídka tanečních souborů, Dny medu, Pernštýnské tržiště nebo sraz historických vozidel, při němž budou po historickém centru korzovat elegantní dámy a vyšňoření šoféři v dobových kostýmech.

Společnost celý článek
7.8.

Ozdravování od IBR

Cílem ozdravování je dosáhnout, že ČR bude uznána za zemi tohoto onemocnění prostou.

Společnost celý článek
15.10.

Dny medu navštívilo více než 5 tisíc návštěvníků

„Pardubický kraj věnuje rozšíření včelařské základny zvýšenou pozornost. Příští rok bude rozděleno mezi čtyři desítky začínajících včelařů 480 tisíc korun,“ sdělil radní Kroutil. „Uvědomujeme si zároveň, že pokračovatele potřebují nejen včelaři, ale celé české zemědělství,“ dodal Kroutil.

Společnost celý článek
19.6.

Revizalizace slepého ramene dostala zelenou

Pokud vše půjde podle plánu, za dva roky by mohlo být dílo hotové.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting