Pardubické školky mají stále volná místa

16.6.

Pardubické školky mají stále volná místa

Po druhém kole zápisů zůstává v pardubických mateřinkách ještě 26 volných míst. Letos se tak podaří v mateřských školách umístit všechny tříleté děti, pokud rodiče nebudou trvat na jednom konkrétním vybraném zařízení. Město letos zavedlo nový dvoukolový systém zápisů, kdy v prvním kole školky přijímaly pouze děti, které do konce srpna dosáhnou tří let věku, ve druhém kole i děti mladší.

MŠ Klubíčko Grusova
„Dvoukolový systém přijímacích řízení se nám osvědčil.  Byly umístěny všechny přihlášené pardubické děti rok před zahájením povinné školní docházky, čtyřleté děti i ty, které ke konci srpna dosáhnou věku tří let,“ řekl náměstek primátora zodpovědný za školství Jakub Rychtecký. V prvním kole zápisů tříleté děti obsadily 660 ze zhruba tisícovky volných míst. Ve druhém kole bylo k dispozici ve 27 mateřských školách 367 volných míst.  Z nich 26 zůstalo ještě neobsazeno, přestože školky odmítly 75 dětí převážně mimo pardubických a dětí, které dosáhnou věku tří let až v roce 2016. „Je to dáno tím, že o některé školky, například na Dukle byl větší zájem a museli tam děti odmítat, zatímco v třeba v Polabinách přijali všechny přihlášené děti, včetně dvouletých, a ještě nemají naplněnou kapacitu,“ vysvětlila vedoucí odboru Ivana Liedermanová.

Mateřské školy Brožíkova, Odborářů, Ohrazenice-Školská, Dražkovice a Hostovice tak čeká ještě jedno kolo zápisů, které si školy vyhlásí samostatně. „Rodiče, kteří potřebují dítě umístit, například kvůli nástupu do zaměstnání, tak mají pořád šanci, byť za cenu toho, že budou dítě vozit jinam, než chtěli,“ řekl náměstek Rychtecký.

Město je zřizovatelem 32 mateřských škol s kapacitou 3250 míst. V minulých letech, kdy se konaly zápisy v jediném termínu, se stávalo, že se do mateřských škol dostal poměrně velký počet dvouletých dětí, ale některé tříleté, kterým je předškolní vzdělávání podle zákona zpravidla určeno, ne. Letos je také patrný pokles neumístěných dětí, ještě před dvěma lety městské školky odmítly téměř 300 dětí. „Je to dáno i demografickou křivkou. Silné ročníky se nám budou přelévat do základních škol. Na to se musíme dobře připravit,“ upozornil náměstek Rychtecký.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.4.

Foxconn 4Tech ve spolupráci s ČNOPK ukázal potenciál Průmyslu 4.0 v organizacích, který je neomezený

Firmy tak dnes intenzivně přemýšlí, jak inovovat výrobní procesy, hledají cestu k vyšší efektivitě a kvalitě, ale často stále chybí konkrétní projekty a strategie, jak tyto požadavky uvést do praktického života.

Společnost celý článek
3.8.

Hala v České Třebové bude opravená do konce roku

Po 15. srpnu budou usazeny nové průvlaky a začne se připravovat konstrukce na uložení vazníků. Jejich dodání předpokládáme koncem srpna či začátkem září.

Společnost celý článek
12.8.

Charitativní projekt….. aneb Loučíme se s prázdninami

Celý páteční den bude věnován dětem, právě pro ně je připravena spousta her a soutěží.

Společnost celý článek
30.12.

Až 73. den po volbách má Hradec nové vedení

Zdeněk Fink byl zvolen 20 hlasy. Hana Orgoníková získala 16 hlasů, což nepostačovalo ke zvolení primátorkou.

Společnost celý článek
9.11.

Poslanci si prohlédli největší poldr ve střední Evropě

Žichlínek hostil ve středu 7. listopadu výjezdní zasedání Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj Poslanecké sněmovny PČR

Společnost celý článek
28.2.

Krajská galerie nakoupila díla za tři miliony korun

Pardubický kraj od roku 2017 umožňuje Východočeské galerii významně rozšiřovat její sbírky. Zřídil pravidelný akviziční příspěvek, díky kterému může galerie spolufinancovat i státní dotace a postupně doplňovat mezery ve sbírkách. Rok 2018 byl z tohoto pohledu mimořádně úspěšný. Východočeská galerie rozšířila sbírky celkem o 21 děl za téměř tři miliony korun.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting