Pardubické školky mají stále volná místa

16.6.

Pardubické školky mají stále volná místa

Po druhém kole zápisů zůstává v pardubických mateřinkách ještě 26 volných míst. Letos se tak podaří v mateřských školách umístit všechny tříleté děti, pokud rodiče nebudou trvat na jednom konkrétním vybraném zařízení. Město letos zavedlo nový dvoukolový systém zápisů, kdy v prvním kole školky přijímaly pouze děti, které do konce srpna dosáhnou tří let věku, ve druhém kole i děti mladší.

MŠ Klubíčko Grusova
„Dvoukolový systém přijímacích řízení se nám osvědčil.  Byly umístěny všechny přihlášené pardubické děti rok před zahájením povinné školní docházky, čtyřleté děti i ty, které ke konci srpna dosáhnou věku tří let,“ řekl náměstek primátora zodpovědný za školství Jakub Rychtecký. V prvním kole zápisů tříleté děti obsadily 660 ze zhruba tisícovky volných míst. Ve druhém kole bylo k dispozici ve 27 mateřských školách 367 volných míst.  Z nich 26 zůstalo ještě neobsazeno, přestože školky odmítly 75 dětí převážně mimo pardubických a dětí, které dosáhnou věku tří let až v roce 2016. „Je to dáno tím, že o některé školky, například na Dukle byl větší zájem a museli tam děti odmítat, zatímco v třeba v Polabinách přijali všechny přihlášené děti, včetně dvouletých, a ještě nemají naplněnou kapacitu,“ vysvětlila vedoucí odboru Ivana Liedermanová.

Mateřské školy Brožíkova, Odborářů, Ohrazenice-Školská, Dražkovice a Hostovice tak čeká ještě jedno kolo zápisů, které si školy vyhlásí samostatně. „Rodiče, kteří potřebují dítě umístit, například kvůli nástupu do zaměstnání, tak mají pořád šanci, byť za cenu toho, že budou dítě vozit jinam, než chtěli,“ řekl náměstek Rychtecký.

Město je zřizovatelem 32 mateřských škol s kapacitou 3250 míst. V minulých letech, kdy se konaly zápisy v jediném termínu, se stávalo, že se do mateřských škol dostal poměrně velký počet dvouletých dětí, ale některé tříleté, kterým je předškolní vzdělávání podle zákona zpravidla určeno, ne. Letos je také patrný pokles neumístěných dětí, ještě před dvěma lety městské školky odmítly téměř 300 dětí. „Je to dáno i demografickou křivkou. Silné ročníky se nám budou přelévat do základních škol. Na to se musíme dobře připravit,“ upozornil náměstek Rychtecký.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.6.

Čachtická paní bude mučit na hradě Kunětická hora

Alžběta Báthory je pro naše diváky možná známá z filmu, který před nedávnem představil slovenský režisér Juraj Jakubisko.

Společnost celý článek
22.11.

Setkáváte se s domácím násilím? Nasloucháme Vám…

Zajímáte se jako profesionál o tuto problematiku? Neváhejte a zavolejte do intervenčního centra ve vašem kraji.

Společnost celý článek
21.9.

Hasiči se utkají o pohár vicehejtmana

Soutěží se účastní jak členové dobrovolných hasičských sborů, tak profesionální hasiči.

Společnost celý článek
27.6.

Pardubická inscenace Hej, Mistře! s kamerami České televize

„Projekt České televize Rok regionálních divadel, který vzniká ve spolupráci s Asociací profesionálních divadel, v krátkých dokumentech představí třináct divadel z třinácti krajů České republiky a nabídne záznam vybrané inscenace každého z nich,“ uvádí tisková mluvčí ČT Alžběta Plívová.

Společnost celý článek
10.6.

Terénní programy Laxus pomáhají chránit zdraví

Pokud by náš program nefungoval, existovalo by velké riziko, že uživatelé drog budou používat jednu stříkačku vícekrát.

Společnost celý článek
24.7.

Hasiči Pardubického kraje zvažují využít nařízení kraje k zákazu pálení v přírodním prostředí

Rovněž chceme touto cestou požádat všechny spoluobčany, aby byli v této době více pozorní, aby v lese nekouřili a aby při rozdělávání ohňů na svých pozemcích dbali zvýšené opatrnosti, vyhnuli se používání přenosných vařičů i jiných zdrojů otevřeného ohně.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting