Pardubické školky mají stále volná místa

16.6.

Pardubické školky mají stále volná místa

Po druhém kole zápisů zůstává v pardubických mateřinkách ještě 26 volných míst. Letos se tak podaří v mateřských školách umístit všechny tříleté děti, pokud rodiče nebudou trvat na jednom konkrétním vybraném zařízení. Město letos zavedlo nový dvoukolový systém zápisů, kdy v prvním kole školky přijímaly pouze děti, které do konce srpna dosáhnou tří let věku, ve druhém kole i děti mladší.

MŠ Klubíčko Grusova
„Dvoukolový systém přijímacích řízení se nám osvědčil.  Byly umístěny všechny přihlášené pardubické děti rok před zahájením povinné školní docházky, čtyřleté děti i ty, které ke konci srpna dosáhnou věku tří let,“ řekl náměstek primátora zodpovědný za školství Jakub Rychtecký. V prvním kole zápisů tříleté děti obsadily 660 ze zhruba tisícovky volných míst. Ve druhém kole bylo k dispozici ve 27 mateřských školách 367 volných míst.  Z nich 26 zůstalo ještě neobsazeno, přestože školky odmítly 75 dětí převážně mimo pardubických a dětí, které dosáhnou věku tří let až v roce 2016. „Je to dáno tím, že o některé školky, například na Dukle byl větší zájem a museli tam děti odmítat, zatímco v třeba v Polabinách přijali všechny přihlášené děti, včetně dvouletých, a ještě nemají naplněnou kapacitu,“ vysvětlila vedoucí odboru Ivana Liedermanová.

Mateřské školy Brožíkova, Odborářů, Ohrazenice-Školská, Dražkovice a Hostovice tak čeká ještě jedno kolo zápisů, které si školy vyhlásí samostatně. „Rodiče, kteří potřebují dítě umístit, například kvůli nástupu do zaměstnání, tak mají pořád šanci, byť za cenu toho, že budou dítě vozit jinam, než chtěli,“ řekl náměstek Rychtecký.

Město je zřizovatelem 32 mateřských škol s kapacitou 3250 míst. V minulých letech, kdy se konaly zápisy v jediném termínu, se stávalo, že se do mateřských škol dostal poměrně velký počet dvouletých dětí, ale některé tříleté, kterým je předškolní vzdělávání podle zákona zpravidla určeno, ne. Letos je také patrný pokles neumístěných dětí, ještě před dvěma lety městské školky odmítly téměř 300 dětí. „Je to dáno i demografickou křivkou. Silné ročníky se nám budou přelévat do základních škol. Na to se musíme dobře připravit,“ upozornil náměstek Rychtecký.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.3.

Penízky do dózy nepatří

Neznámý muž v době, kdy mu kopírovala požadované dokumenty, odcizil obálku i s finanční hotovostí 33 tisíc korun.

Společnost celý článek
1.9.

Hejtman sledoval své hejtmanství z balonu

Podívaná na balony vznášející se nad hradem přilákala také několik tisíc lidí.

Společnost celý článek
16.5.

Výkopové práce u Parama skončily, evakuace už nehrozí

Na rizika a nutnost přípravy bezpečnostních opatření upozornila již na podzim loňského roku Pyrotechnická služba Policie České republiky. „Policejní pyrotechnik také rozhoduje o rozsahu opatření, přičemž město organizačně zajišťuje zejména informovanost osob a provedení jejich evakuace z ohrožených území,“ doplnil vedoucí oddělení krizového řízení Jiří Kyncl.

Společnost celý článek
5.5.

Zastupitelstvo města schválilo peníze na Kociánku

Občané na svých cestách do úřadů, za kulturou, do nemocnice či do školy se mohou zastavit v městské zahradě.

Společnost celý článek
27.9.

Litomyšl hostila poslední letošní Burzu filantropie v Pardubickém kraji Pardubice

Podzimní Burza filantropie v Litomyšli přinesla zajímavé, inspirativní a všem přínosné projekty neziskových organizací. Celkem se donátorům představilo pět projektů a takzvané divoké karty padly na úrodnou půdu neziskovým organizacím - Cestou spolu, Matami

Společnost celý článek
31.5.

Lesní dělníky vystřídala mechanizace

Správci lesů vysadili na holinách o celkové ploše přes dva hektary téměř 21 tisíc nový stromků.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting