Pardubické školky mají stále volná místa

16.6.

Pardubické školky mají stále volná místa

Po druhém kole zápisů zůstává v pardubických mateřinkách ještě 26 volných míst. Letos se tak podaří v mateřských školách umístit všechny tříleté děti, pokud rodiče nebudou trvat na jednom konkrétním vybraném zařízení. Město letos zavedlo nový dvoukolový systém zápisů, kdy v prvním kole školky přijímaly pouze děti, které do konce srpna dosáhnou tří let věku, ve druhém kole i děti mladší.

MŠ Klubíčko Grusova
„Dvoukolový systém přijímacích řízení se nám osvědčil.  Byly umístěny všechny přihlášené pardubické děti rok před zahájením povinné školní docházky, čtyřleté děti i ty, které ke konci srpna dosáhnou věku tří let,“ řekl náměstek primátora zodpovědný za školství Jakub Rychtecký. V prvním kole zápisů tříleté děti obsadily 660 ze zhruba tisícovky volných míst. Ve druhém kole bylo k dispozici ve 27 mateřských školách 367 volných míst.  Z nich 26 zůstalo ještě neobsazeno, přestože školky odmítly 75 dětí převážně mimo pardubických a dětí, které dosáhnou věku tří let až v roce 2016. „Je to dáno tím, že o některé školky, například na Dukle byl větší zájem a museli tam děti odmítat, zatímco v třeba v Polabinách přijali všechny přihlášené děti, včetně dvouletých, a ještě nemají naplněnou kapacitu,“ vysvětlila vedoucí odboru Ivana Liedermanová.

Mateřské školy Brožíkova, Odborářů, Ohrazenice-Školská, Dražkovice a Hostovice tak čeká ještě jedno kolo zápisů, které si školy vyhlásí samostatně. „Rodiče, kteří potřebují dítě umístit, například kvůli nástupu do zaměstnání, tak mají pořád šanci, byť za cenu toho, že budou dítě vozit jinam, než chtěli,“ řekl náměstek Rychtecký.

Město je zřizovatelem 32 mateřských škol s kapacitou 3250 míst. V minulých letech, kdy se konaly zápisy v jediném termínu, se stávalo, že se do mateřských škol dostal poměrně velký počet dvouletých dětí, ale některé tříleté, kterým je předškolní vzdělávání podle zákona zpravidla určeno, ne. Letos je také patrný pokles neumístěných dětí, ještě před dvěma lety městské školky odmítly téměř 300 dětí. „Je to dáno i demografickou křivkou. Silné ročníky se nám budou přelévat do základních škol. Na to se musíme dobře připravit,“ upozornil náměstek Rychtecký.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.9.

Pomozte při pátrání po nebezpečných pachatelích

Dosud neznámý pachatel položil na pult jedné z pokladen list papíru, na kterém byl napsán požadavek na vydání peněz.

Společnost celý článek
29.8.

Největší pardubická škola září novotou

Stavební práce začaly v polabinské škole v polovině července 2010 a skončily v srpnu letošního roku.

Společnost celý článek
23.9.

Město si ponechalo zadní vrátka

Existuje reálná šance na zvýšení podpory ze švýcarské strany.

Společnost celý článek
23.7.

V Pardubicích přibudou barevné kontejnery

Pardubice již dnes patří k městům, jejichž obyvatelé se chovají k životnímu prostředí zodpovědně. V rámci Pardubického kraje se v loňském roce staly skokanem roku ve třídění odpadu, v rámci republiky jsou jedním ze čtveřice českých měst, která recyklují téměř polovinu komunálního odpadu ročně.

Společnost celý článek
1.10.

Práce v sociálních službách si zaslouží obdiv a úctu

Do letošního ročníku přišlo celkem 57 nominací. Odborná porota z toho vybrala deset oceněných finalistů a čtyři nové nositele Duhového křídla.

Společnost celý článek
6.8.

Druhé rockování v Cakli s výtěžkem pro stacionář

V něm mohli návštěvníci shlédnou break dancové vystoupení, vyšplhat na horolezeckou stěnu, prohlédnout si hasičskou techniku dobrovolných hasičů nebo se svést na hasičském raftu. Nechyběla samozřejmě rocková hudba v podání šesti kapel, které však vystoupili bez nároku na honorář. Vstupné na akci bylo dobrovolné s cílem věnovat výtěžek ústeckému Stacionáři.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting