Pardubické Taekwon-Do ITF mezi českou a moravskou elitou

7.11.

Pardubické Taekwon-Do ITF mezi českou a moravskou elitou


Rekordních 588 taekwondistů se sjelo do Nymburku na Mistrovství České republiky a mezi nimi nechybělo ani našich 9 statečných. 3 stříbrné a 4 bronzové je horší výsledek než v loňském roce, ale naše porovnání s členy státní reprezentace, kteří skončili letos na ME na celkovém druhém místě a na MS na třetím nebylo vůbec snadné. Možná proto se každá medaile počítá dvojnásobně.

Naši nejúspěšnější závodnicí byla Lucka Kratochvílová, která získala stříbro v technických sestavách a bronz ve sportovním boji. I ona narazila na reprezentantku. Bylo to v semifinále a získala další cenné zkušenosti. Lucka zjistila, že po ztracení počátečního respektu se dá vyrovnaně bojovat i s medailistkou z ME a MS. Ve sportovním boji ještě získal stříbro Denis Ježek, který si finále prohrál velkým počtem napomínání za techniky na nepovolené části těla. Poslední stříbro přidal Dan Šulák v technických sestavách. Bronzové medaile měli ještě Denisa Tkáčová a Tomáš Růžička ze sportovního boje. I oni měli ve svých kategoriích státní reprezentanty a o finále rvali do poslední sekundy. Bronzovou medaili přidala ještě juniorka Barča Brchelová v technických sestavách.

Každopádně velké poděkování za předvedené výkony patří všech medailistům i těm, kteří nevystoupili na nejvyšší příčky.

Cvičíme na Gymnázium Mozartova, tak se nebojte přijít si s námi zacvičit další informace na www.pardubice.taekwondo.cz.

Radek Kolář, 5. Dan / mezinárodní instruktor

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.6.

Afi palác bude lákat na první východočeský gurmánský festival dobrého jídla a pití Apetit festival

Historie molekulární kuchyně sahá do roku 1988, její základy položili fyzikové Nicholas Kurti a Hervé This z Oxfordské univerzity. Od doby založení je molekulární kuchyně rozvíjena spoustou známých světových šéfkuchařů. Jmenujme alespoň několik z nich: Grant Achatz, Richard Blais, Heston Blumenthal nebo Marcel Vigneron.

Společnost celý článek
25.5.

Permanentní sbírka humanitární pomoci začíná

Lidé do nich odložili na 100 tun textilu a obuvi, které by zřejmě jinak skončily na skládkách.

Společnost celý článek
21.12.

Kraj zrušením výběrového řízení na pardubickou psychiatrii nechyboval, rozhodl ÚOHS

Jedním z důležitých krajských projektů v Pardubické nemocnici je vybudování nového pavilonu psychiatrie. Kraj však z podezření, že mohlo dojít k dohodě mezi uchazeči, zrušil výběrové řízení. Nyní tento krok posvětil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Společnost celý článek
9.6.

Den, kdy najdu lásku v Paláci Pardubice

Že láska prochází žaludkem, vám dosvědčí vítěz pořadu MasterChef TV Nova Roman Kotlář, který předá i spoustu tipů na zamilované recepty. A protože člověk není jediný tvor, který potřebuje v životě lásku, bude v tento den hledat svůj nový domov 20 pejsků a 20 kočiček. Proto jestli chcete těmto chlupatým mazlíčkům poskytnout svou péči, neváhejte a dorazte.

Společnost celý článek
16.6.

Dům hudby pro 21. století

Již v minulém roce byla připravena projektová dokumentace na „Realizaci úspor energie - Konzervatoř Pardubice“, na kterou se kraji podařilo získat osmimilionovou dotaci z evropského programu pro životní prostředí. „V tomto projektu jsou kromě drobných dispozičních úprav navržena energeticky úsporná opatření na vnější obálce budovy, tedy především výměna oken a zateplení střechy. Pohledově se zvnějšku téměř nic nezmění,“ uvedl Roman Línek. S tímto projektem se počítá na přelomu let 2018 a 2019 a celkové náklady budou činit 40 milionů korun.

Společnost celý článek
6.11.

Univerzita opět připomene historický význam 17. listopadu

Oslavy státního svátku Den boje studentů za svobodu a demokracii připomínají dvě události moderních českých dějin. První se vztahuje k 17. listopadu 1939, kdy popravou devíti studentů vyvrcholily nacistické represálie vůči studentům, kteří se účastnili protinacistické demonstrace při příležitosti pohřbu Jana Opletala a tato událost se proto také připomíná jako mezinárodní den studentstva. Druhá událost se odehrála 17. listopadu 1989, kdy připomínka 50. výročí nacistických represí přerostla v demonstraci proti komunistickému režimu, která byla násilně rozehnána na Národní třídě a kterou začala sametová revoluce.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting