Pardubické základní a mateřské školy nasbíraly za rok téměř 13,5 tuny PET lahví

22.6.

Pardubické základní a mateřské školy nasbíraly za rok téměř 13,5 tuny PET lahví

Historický sál pardubické radnice patřil v pátek dopoledne nejlepším školám, které se umístily na předních příčkách soutěže ve sběru PET lahví. Vítězem zápolení, kde byla kritériem hmotnost odevzdaných plastových lahví v přepočtu na jednoho žáka, se za školní rok 2014/2015 stala MŠ Čtyřlístek Nemošice, druhé místo patří ZŠ a MŠ Pardubičky – Kyjevská a třetí příčku obsadila ZŠ praktická a MŠ speciální – Artura Krause.

Vyhlášení_soutěž ve sběru PET lahví 2015
„Nemošická mateřinka zvítězila na plné čáře. Za letošní školní rok odevzdala v 828 pytlech 1,7 tuny PET lahví, a to znamená na každého tamního předškoláčka přes 21,5 kilogramu tohoto separovaného odpadu. Stříbrná MŠ a ZŠ Pardubičky sebrala v 952 pytlech skoro 2 tuny PET lahví, což činí na jedno dítě necelých 17 kilogramů plastových lahví, a od bronzových školáků ze ZŠ praktické a MŠ speciální – Artura Krause svezly Služby města Pardubic 288 plných pytlů o hmotnosti bezmála 600 kilogramů. Každý žák této školy tak odevzdal v přepočtu skoro 12 kilogramů PET lahví,“ upřesnil náměstek primátora zodpovědný za životní prostředí Jiří Rozinek s tím, že vítězná školka získala věcné dary v hodnotě 3,5 tisíce korun, druzí v pořadí dostali dárky za 3 tisíce a třetí za dva tisíce korun. „Protože ale chceme vždycky odměnit všechny školy a školky, které se naší ekologické soutěže zúčastní, rozdali jsme letos dary v celkové hodnotě 25 tisíc korun,“ doplnil náměstek Jiří Rozinek.

„Dárky, jejichž finanční hodnota je úměrná nasbírané hmotnosti soutěžního artiklu, si každé školské zařízení vybírá samo. Letos jsme tak propláceli nejčastěji papírenské zboží jako čtvrtky, křídy, lepidla a další potřeby na malování. Jedna školka si ale také přála třeba trička s potiskem a další škola kupříkladu nářadí do svých dílen,“ sdělila mluvčí Služeb města Pardubic Světluše Pozníková a dodala, že celkem 4.565 dětí z 23 přihlášených škol a školek nasbíralo téměř 13,5 tuny prázdných plastových lahví.

Ačkoliv letošní ročník soutěže ve sběru PET lahví skončil, pardubická radnice připravuje ve spolupráci s městskými službami její pokračování. Vyhlášení dalšího kola tohoto ekologického klání, které podporuje šetrné zacházení s životním prostředím, je plánováno na počátek nového školního roku. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.9.

Memorandum o podpoře vodního turismu na Labi

Náměstek Janeba rovněž přislíbil spolupráci při dalším rozvoji vodního turismu a při prosazování cílů Memoranda.

Společnost celý článek
16.12.

Hejtman předal Horské službě nové kamery

Stejně jako policie nebo hasiči potřebuje i Horská služba dokumentaci zásahů pro jejich zpětné hodnocení, nebo případně pro doložení správného postupu.

Společnost celý článek
16.6.

Dům hudby pro 21. století

Již v minulém roce byla připravena projektová dokumentace na „Realizaci úspor energie - Konzervatoř Pardubice“, na kterou se kraji podařilo získat osmimilionovou dotaci z evropského programu pro životní prostředí. „V tomto projektu jsou kromě drobných dispozičních úprav navržena energeticky úsporná opatření na vnější obálce budovy, tedy především výměna oken a zateplení střechy. Pohledově se zvnějšku téměř nic nezmění,“ uvedl Roman Línek. S tímto projektem se počítá na přelomu let 2018 a 2019 a celkové náklady budou činit 40 milionů korun.

Společnost celý článek
18.12.

Studentům a žákům není bezpečnost na internetu lhostejná

V celé republice se letos zaregistrovalo přes 30 tisíc žáků, z nichž v soutěžním kvízu bodovala jen něco víc než polovina.

Společnost celý článek
21.6.

Chráněná dílna v Žamberku

SKP-CENTRUM organizační jednotka CEDR vytvořila nové pracovní příležitosti v chráněné dílně v Žamberku.

Společnost celý článek
5.5.

Dvouplošník láká na Aviatickou pouť

Jeho stavbu před nedávnem dokončil Václav Vondrášek z Českého Brodu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting