Pardubické závodiště bude od soboty patřit bruslařům

14.12.

Pardubické závodiště bude od soboty patřit bruslařům

V sobotu zahájí provoz kluziště na pardubickém závodišti. Veřejnému bruslení bude sloužit od prosince do konce února, po zbytek roku bude závodiště opět patřit převážně dostihovému sportu. V sobotu čeká na návštěvníky od 09:00 celodenní program, kdy se na ledě vystřídají malí hokejisté, krasobruslaři a podobně, vyvrcholením pak bude odpoledne hokejová exhibice. Od neděle 16. prosince bude ledová plocha patřit všem zájemcům o bruslení.
„V Pardubicích vznikl nový prostor pro sportování a zábavu s bonusem neopakovatelného genia loci - legendární Velké pardubické. Věříme, že se nám podaří oživit unikátní lokalitu závodiště i mimo dostihovou sezonu a především, že si sem najde cestu co nejširší veřejnost včetně dětí nejen z pardubických škol,“ řekl primátor města Pardubice Martin Charvát.
Kluziště bude o víkendech a prázdninách otevřeno prioritně pro veřejné bruslení. Ve všední dny by měly ledovou plochu využívat především školy, atraktivní časy v odpoledních hodinách by mělo být kluziště vyhrazeno veřejnému a rodinnému bruslení. Zbývající časy budou nabízeny amatérským hokejistům z Pardubic i širokého okolí.
Zimní sportovní park Nadace pro rozvoj města Pardubice, respektive ledová plocha, bude otevřena ve všední dny od 8:00, o víkendech od 8:30 až do 21:00 hod. Pro Štědrý den a Silvestr je pak nastaven zvláštní režim (časový harmonogram provozu kluziště, včetně online prodej vstupenek a rezervační systém pro pronájem plochy bude k dispozici na www.zavodistepardubice.cz. Vstupné pro děti je ve výši 20 korun, pro dospělé 30 korun za jeden časový blok bruslení. Děti do šesti let věku mají vstup zdarma, organizované školní třídy platí 10 korun za osobu. Vstupenky je možné samozřejmě zakoupit i přímo na místě.
Zájemci o bruslení se o víkendech, svátcích a školních prázdninách dostanou na závodiště zvláštní linkou číslo 80. Na trase Pardubice hlavní nádraží – závodiště bude v tyto dny vypraveno sedm spojů zhruba mezi devátou a dvacátou hodinou. Ze závodiště odjíždí poslední spoj o víkendech a svátcích krátce po dvacáté hodině, během školních prázdnin v 19:35.
Mobilní ledová plocha je instalována v těsném sousedství tribuny D. Využívá přízemních prostor tribuny, v nichž je umístěno zázemí pro návštěvníky šatny, pro motorizované návštěvníky jsou u sportoviště k dispozici parkovací plochy. Náklady na pořízení ledové plochy, včetně mrazícího zařízení a související investice například do osvětlení, úpravy terénu před tribunou a podobně, budou zhruba 13 milionů korun, na každoroční provoz budou v rozpočtu města vyčleněny zhruba na dva miliony.
Zdroj: pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.10.

Týden vzdělávání dospělých 2016 v Pardubickém kraji V loňském roce se setkal s velkým zájmem seminář Šarky Bělohlavové věnovaný umění fotografovat

Na programu je například ukázková hodina v tvorbě a psaní do wikipedie vedená Josefem Švábem či tvorba webových stránek v prostředí Google Sites pod lektorským vedením Františka Janeby a za účasti elektronické platformy EPALE. Velké oblibě se těší semináře Jany Kasnarové. Tentokrát bude o propojení našeho myšlení s vlastním tělem.

Společnost celý článek
22.6.

Jablonné nad Orlicí je k památkám nejšetrnější

Slavnosti v kongresovém centru hotelu Filipinum přihlíželi starostové měst a obcí Pardubického kraje.

Společnost celý článek
1.7.

Pardubičtí schválili zásady pro prodej bytů

Byty budou prodávány pouze fyzickým osobám – nájemcům bytů v domě jejichž jsou nájemci, do osobního vlastnictví.

Společnost celý článek
16.9.

Pardubičtí plavci se mohou těšit na příští sezonu

Padesátimetrový bazén, wellness část, v níž už je patrná prostorná vířivka či atypické sprchy.

Společnost celý článek
5.10.

Na festivalu slivovice nechyběl hejtman ani jednou

Biskupické kaléšek však není jen o slivovici, pálení a pití destilátů.

Společnost celý článek
8.9.

Počet tříd na gymnáziích se přiblíží skutečným potřebám

Naopak na Chrudimsku se vzhledem k optimálnímu počtu gymnázií změny neuskuteční.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting