Pardubické závodiště bude od soboty patřit bruslařům

14.12.

Pardubické závodiště bude od soboty patřit bruslařům

V sobotu zahájí provoz kluziště na pardubickém závodišti. Veřejnému bruslení bude sloužit od prosince do konce února, po zbytek roku bude závodiště opět patřit převážně dostihovému sportu. V sobotu čeká na návštěvníky od 09:00 celodenní program, kdy se na ledě vystřídají malí hokejisté, krasobruslaři a podobně, vyvrcholením pak bude odpoledne hokejová exhibice. Od neděle 16. prosince bude ledová plocha patřit všem zájemcům o bruslení.
„V Pardubicích vznikl nový prostor pro sportování a zábavu s bonusem neopakovatelného genia loci - legendární Velké pardubické. Věříme, že se nám podaří oživit unikátní lokalitu závodiště i mimo dostihovou sezonu a především, že si sem najde cestu co nejširší veřejnost včetně dětí nejen z pardubických škol,“ řekl primátor města Pardubice Martin Charvát.
Kluziště bude o víkendech a prázdninách otevřeno prioritně pro veřejné bruslení. Ve všední dny by měly ledovou plochu využívat především školy, atraktivní časy v odpoledních hodinách by mělo být kluziště vyhrazeno veřejnému a rodinnému bruslení. Zbývající časy budou nabízeny amatérským hokejistům z Pardubic i širokého okolí.
Zimní sportovní park Nadace pro rozvoj města Pardubice, respektive ledová plocha, bude otevřena ve všední dny od 8:00, o víkendech od 8:30 až do 21:00 hod. Pro Štědrý den a Silvestr je pak nastaven zvláštní režim (časový harmonogram provozu kluziště, včetně online prodej vstupenek a rezervační systém pro pronájem plochy bude k dispozici na www.zavodistepardubice.cz. Vstupné pro děti je ve výši 20 korun, pro dospělé 30 korun za jeden časový blok bruslení. Děti do šesti let věku mají vstup zdarma, organizované školní třídy platí 10 korun za osobu. Vstupenky je možné samozřejmě zakoupit i přímo na místě.
Zájemci o bruslení se o víkendech, svátcích a školních prázdninách dostanou na závodiště zvláštní linkou číslo 80. Na trase Pardubice hlavní nádraží – závodiště bude v tyto dny vypraveno sedm spojů zhruba mezi devátou a dvacátou hodinou. Ze závodiště odjíždí poslední spoj o víkendech a svátcích krátce po dvacáté hodině, během školních prázdnin v 19:35.
Mobilní ledová plocha je instalována v těsném sousedství tribuny D. Využívá přízemních prostor tribuny, v nichž je umístěno zázemí pro návštěvníky šatny, pro motorizované návštěvníky jsou u sportoviště k dispozici parkovací plochy. Náklady na pořízení ledové plochy, včetně mrazícího zařízení a související investice například do osvětlení, úpravy terénu před tribunou a podobně, budou zhruba 13 milionů korun, na každoroční provoz budou v rozpočtu města vyčleněny zhruba na dva miliony.
Zdroj: pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.4.

Zástupci kraje jednali v Prešově o další spolupráci

Partnerství těchto dvou krajů však není jen o společných akcích, je také o výměně zkušeností.

Společnost celý článek
23.6.

Starostové z okolí Želivky vytvořili expertní tým. Budou požadovat kompenzace od státu

Okolí Želivky bylo před vybudováním přehrady jednou z turisticky nejatraktivnějších oblastí Vysočiny. Od roku 1975, kdy byla stavba přehrady dokončena, byla ale oblast silně zanedbávána a nedostávalo se jí prakticky žádné podpory od státu. Důsledkem je nynější vylidňování a zpustlost celé lokality.

Společnost celý článek
23.6.

Králíci a Králíčci se sešli v Králíkách

Předseda Jan Králík všechny účastníky přivítal v Evropském domě, kde se uskutečnila beseda s doktorkou Evou Králíkovou.

Společnost celý článek
24.1.

Pardubický kraj připravuje kvalitnější evidenci sbírkových předmětů

Součástí projektu je i publikační portál určený nejen pro odborníky, ale také pro laickou veřejnost.

Společnost celý článek
13.2.

Nevypalujte meze

Jelikož se už velké mrazy nečekají, mohlo by leckoho napadnout, že by mohl začít s jarními pracemi

Společnost celý článek
14.3.

Krajská podpora obecním prodejnám inspiruje ostatní regiony

„Myšlenka vznikla v roce 2008 a od té doby se díky krajským dotacím daří udržet v malých vesničkách v činnosti prodejny se základními druhy potravin. V minulém roce jsme poskytli podporu více než 40 obcím a výše dotací překročila 1,4 milionu korun.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting