Pardubický Czech Point se stěhuje

28.6.

Pardubický Czech Point se stěhuje

Pardubický Czech Point se stěhuje

Historicky první pardubický Czech Point (Český Podací Ověřovací Informační Národní Terminál) se z infocentra se stěhuje do budovy bývalé reálky. Kontaktní místo na náměstí Republiky, na němž lze na počkání získat ověřené dokumenty, proto bude v pátek 1. července mimo provoz. Fungovat začne v nových prostorách na Komenského náměstí v pondělí 4. července v 8:00 hodin. „Nové prostory přinesou větší komfort klientům i zaměstnancům. Budou opatřeny vyvolávacím systémem, disponují také čekacím prostorem, zkrátka zaručí klientovi větší diskrétnost i pohodlí,“ uvedl vedoucí odboru správních agend Petr Kramář.   Díky Czech Point mohou lidé získat na jednom místě a prakticky okamžitě ověřené výpisy z katastru nemovitostí, bodového hodnocení řidiče a z trestního, obchodního i živnostenského rejstříku, tedy dokumenty, pro něž by jinak museli na různé instituce. Při ztrátě či odcizení přístupových údajů do datové stránky lze v Czech Pointu také zrušit jejich platnost a požádat o nové.   První Czech Point byl v Pardubicích uveden do provozu v polovině dubna roku 2007. V současné době veřejná správa v Pardubicích zajišťuje chod osmi terminálů. V době stěhování Czech Pointu z infocentra tak mohou klienti využít jedeno ze sedmi kontaktních míst, která fungují na městských obvodech, s výjimkou Hostovic.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.10.

Město bude nacvičovat se složkami IZS

Cvičení Agens 2017 bude zahájeno ve středu 18. října evakuací dětí z MŠ Pastelka a ZŠ v Polabinách. „Ve čtvrtek pak proběhne nácvik zásahu složek integrovaného záchranného systému na částečně uskutečněný teroristický útok za použití výbušniny a menšího množství nervově paralytické látky Sarin. Tato část cvičení se uskuteční v areálu Univerzity Pardubice,“ uvádí Jiří Kyncl. Dodává, že poslední den bude zaměřen na oddělení krizového řízení kanceláře primátora, které bude nacvičovat vlastní činnost.

Společnost celý článek
27.10.

Odpovídal televizní moderátor i primářka

Známý televizní moderátor Václav Moravec pochází z nedalekého Letohradu a v Lanškrouně nebyl samozřejmě poprvé.

Společnost celý článek
5.3.

O osudu Tesly v Kyjevské ulici zatím není rozhodnuto.

Otázkou je, zda v případě prodeje preferovat nejvyšší cenu, nebo zohlednit i budoucí využití areálu, např. pro sociální či zdravotní funkce.

Společnost celý článek
17.9.

Chvaletice: jedy odvezeny, vyšetřování pokračuje

V pátek proběhl ve Chvaleticích poslední kontrolní den prací na likvidaci nebezpečných odpadů ve zdejším nelegálním skladu.

Společnost celý článek
21.3.

Hledá se Ital narozený v České Třebové v roce 1916

Na tváři Italky se objevily slzy dojetí nad tím, že se našel tak vzácný záznam o jejich tatínkovi pro celou jejich rodinu.

Společnost celý článek
18.10.

V Paláci Pardubice opět proběhne oblíbený Night Shopping

Letošní ročník se ponese v duchu antiky. Pro zákazníky budou připraveny nejrůznější aktivity, o které se postarají postavy řeckých bohů a polobohů. Program doprovodí také hudební vystoupení zpěvačky Ilony Csákové a ukázka antických gladiátorských soubojů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting