Pardubický kraj a další ročník „Mostů“

14.8.

Pardubický kraj a další ročník „Mostů“

Pardubický kraj a další ročník „Mostů“

Udílení výročních cen „Mosty“ za přínos k zlepšení postavení občanů se zdravotním postižením se v roce 2008 uskuteční v Pardubickém kraji. O spolupořadatelství a organizaci akce jednali v pondělí 13. srpna 2007 vicehejtman Roman Línek a radní zodpovědný za sociální věci Miloslav Macela s představiteli Národní rady zdravotně postižených, konkrétně s jejím předsedou Václavem Krásou a místopředsedou Otomarem Cvrkalem. „Pátý ročník udílení cen „Mosty“ se uskuteční v únoru příštího roku v Chrudimi. Vážíme si toho, protože tímto oceněním Národní rada zdravotně postižených může vyzdvihnout dobré skutky dobrých lidí, kteří pomáhají k odstranění bariér a právě pomyslnými mosty spojují svět handicapovaných se světem zdravých,“ upřesnil Miloslav Macela. Ocenění si odnášejí subjekty i jednotlivci jak z veřejné správy, tak i ze soukromého sektoru. Cena „Mosty“ je dílem akademické sochařky J. Wernerové a představuje spojení dvou rukou, které vytvářejí most. „Potěšilo mne, že předseda Národní rady Václav Krása, ale i místopředseda a rodák z Pardubického kraje Otomar Cvrkal hodnotili přístup vedení Pardubického kraje k řešení problémů lidí se zdravotním postižením za velmi vstřícný. Možná i proto se bude 5. ročník „Mostů“ odehrávat u nás v regionu,“ dodal vicehejtman Roman Línek. Za připomenutí jistě stojí udílení cen „Mosty“ z roku 2006, kdy v kategorii „Instituce veřejné správy“ byl nominován i odbor sociálních věcí Krajského úřadu Pardubického kraje za webovou prezentaci sociálních služeb v kraji formou GIS map.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.11.

Nominujte dobrovolníky, neziskovky a firmy - jejich práce mění společnost

„Letos pošesté můžete nominovat dobrovolníky a organizace z Pardubického kraje, které Vám pomáhají nebo kterým chcete za jejich práci poděkovat. Nezapomeňte, že ocenit můžete i neziskové organizace. Všechny nominace budou oceněny pamětním listem,“ nechala se slyšet ředitelka pořádající organizace KONEP Jana Machová.

Společnost celý článek
20.2.

Zástupci seniorů s referendem souhlasí

Shodli jsme se na tom, že referendum je nejschůdnější způsob, jak se lidé mohou svobodně vyjádřit.

Společnost celý článek
5.10.

Blíží se otevření Tyršových sadů

Podzámecký park byl revitalizován s tím, že bude sloužit všem generacím, bude přátelský, bezbariérový a bezpečný. Má být místem pro odpočinek, relaxační aktivity, či zajímavá setkání

Společnost celý článek
3.5.

V Lanškrouně otevřeli nové kontaktní místo Rodinného Integračního Centra

„Chtěla bych velmi poděkovat za hojnou účast na otevření centra. Zapomenout nechci a nemohu ani na rodiče s dětmi, kteří přišli a sdíleli s námi radost z nových prostor,“ řekla ředitelka Rodinného Integračního Centra Hana Janiková.

Společnost celý článek
7.3.

Pardubice potvrdily pověst Města pro byznys!

Samostatnou soutěžní kategorií, kterou vyhlašuje Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest, je Investičně atraktivní region. Tato kategorie hodnotí přístup místních samospráv vůči podnikům a připravenost podnikatelského prostředí dané lokality pro nové soukromé investice.

Společnost celý článek
26.9.

Autogramiáda plochodrážních jezdců v OC Palác Pardubice

Přijďte si pro podpis Václava Milíka a dalších předních českých plochodrážních jezdců před samotným finále závodu o Zlatou přilbu do OC Palác Pardubice. Podpořte jezdce před startem a získejte podepsanou pohlednici.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting