Pardubický kraj a další ročník „Mostů“

14.8.

Pardubický kraj a další ročník „Mostů“

Pardubický kraj a další ročník „Mostů“

Udílení výročních cen „Mosty“ za přínos k zlepšení postavení občanů se zdravotním postižením se v roce 2008 uskuteční v Pardubickém kraji. O spolupořadatelství a organizaci akce jednali v pondělí 13. srpna 2007 vicehejtman Roman Línek a radní zodpovědný za sociální věci Miloslav Macela s představiteli Národní rady zdravotně postižených, konkrétně s jejím předsedou Václavem Krásou a místopředsedou Otomarem Cvrkalem. „Pátý ročník udílení cen „Mosty“ se uskuteční v únoru příštího roku v Chrudimi. Vážíme si toho, protože tímto oceněním Národní rada zdravotně postižených může vyzdvihnout dobré skutky dobrých lidí, kteří pomáhají k odstranění bariér a právě pomyslnými mosty spojují svět handicapovaných se světem zdravých,“ upřesnil Miloslav Macela. Ocenění si odnášejí subjekty i jednotlivci jak z veřejné správy, tak i ze soukromého sektoru. Cena „Mosty“ je dílem akademické sochařky J. Wernerové a představuje spojení dvou rukou, které vytvářejí most. „Potěšilo mne, že předseda Národní rady Václav Krása, ale i místopředseda a rodák z Pardubického kraje Otomar Cvrkal hodnotili přístup vedení Pardubického kraje k řešení problémů lidí se zdravotním postižením za velmi vstřícný. Možná i proto se bude 5. ročník „Mostů“ odehrávat u nás v regionu,“ dodal vicehejtman Roman Línek. Za připomenutí jistě stojí udílení cen „Mosty“ z roku 2006, kdy v kategorii „Instituce veřejné správy“ byl nominován i odbor sociálních věcí Krajského úřadu Pardubického kraje za webovou prezentaci sociálních služeb v kraji formou GIS map.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.4.

Lidé mohou zhlédnout unikátní termomapy Hradce Králové

Dnes byla termomapa oficiálně zveřejněna na stránkách společnosti Tepelné hospodářství a magistrátu Hradce Králové.

Společnost celý článek
29.1.

Pošty se bez souhlasu obcí rušit nebudou, slíbil ministr hejtmanovi

Hejtman se rozhodl bojovat za zachování pošt po návštěvě zástupců Sdružení místních samospráv České republiky na krajském úřadě na počátku ledna.

Společnost celý článek
25.3.

O skladu v Březhradě bude jednat zastupitelstvo

Většina zastupitelských klubů podle něho pro tento záměr ruku zvednout nechce.

Společnost celý článek
5.6.

Obec Bořice slavila 630 let

Celé oslavy začaly okrskovou hasičskou soutěží a prezentací hasičské techniky, včetně té historické.

Společnost celý článek
8.3.

Festival LEGO rozprostře svůj barevný svět pro děti v OC Futurum Hradec Králové

Návštěvníci se mohou mimo jiné těšit na hrdiny legendární filmové série Star Wars, LEGO Friends Emmu a Olivii, sochy s tematikou draků, ninjů a mnohé další.

Společnost celý článek
8.1.

Krajská KDU-ĆSL odmítá spekulace o krizi v koalici

Další formou jednoznačné koaliční souhry je například pokračování v úspěšném čerpání evropských fondů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting