Pardubický kraj a další ročník „Mostů“

14.8.

Pardubický kraj a další ročník „Mostů“

Pardubický kraj a další ročník „Mostů“

Udílení výročních cen „Mosty“ za přínos k zlepšení postavení občanů se zdravotním postižením se v roce 2008 uskuteční v Pardubickém kraji. O spolupořadatelství a organizaci akce jednali v pondělí 13. srpna 2007 vicehejtman Roman Línek a radní zodpovědný za sociální věci Miloslav Macela s představiteli Národní rady zdravotně postižených, konkrétně s jejím předsedou Václavem Krásou a místopředsedou Otomarem Cvrkalem. „Pátý ročník udílení cen „Mosty“ se uskuteční v únoru příštího roku v Chrudimi. Vážíme si toho, protože tímto oceněním Národní rada zdravotně postižených může vyzdvihnout dobré skutky dobrých lidí, kteří pomáhají k odstranění bariér a právě pomyslnými mosty spojují svět handicapovaných se světem zdravých,“ upřesnil Miloslav Macela. Ocenění si odnášejí subjekty i jednotlivci jak z veřejné správy, tak i ze soukromého sektoru. Cena „Mosty“ je dílem akademické sochařky J. Wernerové a představuje spojení dvou rukou, které vytvářejí most. „Potěšilo mne, že předseda Národní rady Václav Krása, ale i místopředseda a rodák z Pardubického kraje Otomar Cvrkal hodnotili přístup vedení Pardubického kraje k řešení problémů lidí se zdravotním postižením za velmi vstřícný. Možná i proto se bude 5. ročník „Mostů“ odehrávat u nás v regionu,“ dodal vicehejtman Roman Línek. Za připomenutí jistě stojí udílení cen „Mosty“ z roku 2006, kdy v kategorii „Instituce veřejné správy“ byl nominován i odbor sociálních věcí Krajského úřadu Pardubického kraje za webovou prezentaci sociálních služeb v kraji formou GIS map.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.9.

EIB je připravena znovu podpořit projekty v Pardubickém kraji

V roce 2007 pak kraj čerpal úvěr ve výši 1,2 miliardy korun na financování investičních akcí a spolufinancování evropských projektů. Na to by chtěl kraj využít i třetí úvěr.

Společnost celý článek
23.12.

Školství v našem kraji bojuje s demografickou křivkou

Jak však říká Jana Pernicová, krajská radní zodpovědná za školství, nejde o problém jediný.

Společnost celý článek
19.9.

Iniciativa pozvala veřejnost do prostoru Červeňák a zájem byl velký Tisková zpráva Iniciativy Přírodní park Červeňák

S blížícími se komunálními volbami se území dostává i pozornosti politiků, hlásí se k němu na billboardech i na sociálních sítích. “Jsme rádi, že se Červeňák stal před komunálními volbami tématem pro mnoho politiků. Je pro nás ale těžké uvěřit upřímnému dojetí některých stávajících zastupitelů, které už tři roky přemlouváme, aby se o věc zajímali,” říká Ivan Hoza, pedagog a přírodověc.

Společnost celý článek
15.2.

Město sníží poplatky za svatby na Kuňce a na zámku

Namísto dvou tisíc nyní snoubenci za obřad v historických kulisách městu zaplatí tisíc korun. Stejně bude snížen také správní poplatek za svatby na pardubickém zámku.

Společnost celý článek
4.6.

Čachtická paní bude mučit na hradě Kunětická hora

Alžběta Báthory je pro naše diváky možná známá z filmu, který před nedávnem představil slovenský režisér Juraj Jakubisko.

Společnost celý článek
1.11.

Krajská knihovna v Pardubicích se stane součástí největšího vědeckého festivalu v ČR

Další spojení výstavy a přednášky nese název Příběh statistiky a je tematicky zaměřeno na počátky i vývoj této vědy, a to jak v českém, tak světovém měřítku. Zájemci budou moci do této problematiky více proniknout 3. 11. díky přednášce RNDr. Evy Kačerové, Ph.D. Ta se uskuteční rovněž v 17 hodin v univerzálním sále knihovny. Obě zmíněné výstavy budou k vidění až do 6. 12.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting