Pardubický kraj bude šetřit energií

1.8.

Pardubický kraj bude šetřit energií

Pardubický kraj bude šetřit energií

Problematikou energetického řešení budov v majetku Pardubického kraje se krajští radní zabývali již v dubnu tohoto roku. Tehdy se usnesli, že bude vypsána veřejná zakázka na poskytování energetických služeb se zaručeným výsledkem pro vybrané objekty v majetku kraje. Tato veřejná zakázka měla dvě části. První se týkala školských a zdravotnických zařízení, druhá pak zahrnovala školská a sociální zařízení. Radní Pardubického kraje vzali na vědomí doporučení hodnotící komise, která se předloženými nabídkami zabývala, a jako realizátory jednotlivých částí vybrala firmu Siemens, sdružení firem EVČ a společnost ENESA. V části jedna budou v různém rozsahu řešeny rozvody tepla a další související práce v objektech Střední zemědělské školy Lanškroun, Průmyslové střední školy Letohrad a odborného léčebného ústavu Albertinum v Žamberku. Ve druhé budou rekonstruovány rozvodné sítě celkem v šesti objektech, například v Gymnáziu Pardubice, ve Středním odborném učilišti zemědělském Kladruby nad Labem či v Gymnáziu Žamberk. „Výhodou těchto projektů je zejména model jejich financování. Realizaci všech rekonstrukcí totiž zaplatí jejich zhotovitelé a Pardubický kraj je bude zpětně splácet z peněz ušetřených na nákupu energií. Kraj tedy v podstatě zdarma dosáhne odstranění havarijních stavů rozvodů energie ve svých objektech, které s sebou přinese další úspory do budoucna,“ vysvětlil výhody krajem zvoleného modelu náměstek hejtmana zodpovědný za krajský majetek Ivo Toman a doplnil: „Výše hmotných investic představuje částku 35 milionů korun.“

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.7.

Královéhradečtí bojují s nekvalitními bramborami

Soukromí zemědělci na Královéhradecku odmítli prodávat brambory za koruny obchodním řetězcům

Společnost celý článek
21.3.

Dopravní fakulta Jana Pernera vyjíždí s mobilní metalografickou laboratoří na střední odborné školy.

V druhé části prezentace bude předvedena další problematika studovaná na dopravní fakultě - stabilita skořepinových konstrukcí a možnosti modelování a výpočtu pevnosti pomocí metody konečných prvků.

Společnost celý článek
11.5.

Království železnic se rozroste o zmenšené Pardubicko

Projekt, modeláři, prostor i dodavatelé jsou na chystané novinky připraveni. Chybí už jen peníze. Království železnic se proto rozhodlo zkusit je získat od lidi, svých nadšených fanoušků, kteří se sem i několikrát ročně vrací. Jak? Prostřednictvím crowdfundingové kampaně na HitHitu. Stránku celého projektu pak můžete najít zde: http://www.HITHIT.cz/Pardubicko-v-Kralovstvi (viz také vložený QR kód).

Společnost celý článek
27.10.

Boj proti rakovině prostaty zahájí ve Futuru Hradec Králové výstava designových pisoárů

Akce je součástí "kníraté" kampaně Movember a upozorňuje na nemoc, která je momentálně nejčastějším zhoubným nádorovým onemocněním u mužů. Cílem výstavy není pouze návštěvníky pobavit, ale zároveň upozornit na problematiku týkající se rakoviny prostaty.

Společnost celý článek
22.11.

Město hledá investora pro Hůrka

Podmínky, za nichž budou pozemky prodány, mimo jiné stanoví, že na investora budou převedeny až ve chvíli, kdy budou zastavěny

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting