Pardubický kraj bude šetřit energií

1.8.

Pardubický kraj bude šetřit energií

Pardubický kraj bude šetřit energií

Problematikou energetického řešení budov v majetku Pardubického kraje se krajští radní zabývali již v dubnu tohoto roku. Tehdy se usnesli, že bude vypsána veřejná zakázka na poskytování energetických služeb se zaručeným výsledkem pro vybrané objekty v majetku kraje. Tato veřejná zakázka měla dvě části. První se týkala školských a zdravotnických zařízení, druhá pak zahrnovala školská a sociální zařízení. Radní Pardubického kraje vzali na vědomí doporučení hodnotící komise, která se předloženými nabídkami zabývala, a jako realizátory jednotlivých částí vybrala firmu Siemens, sdružení firem EVČ a společnost ENESA. V části jedna budou v různém rozsahu řešeny rozvody tepla a další související práce v objektech Střední zemědělské školy Lanškroun, Průmyslové střední školy Letohrad a odborného léčebného ústavu Albertinum v Žamberku. Ve druhé budou rekonstruovány rozvodné sítě celkem v šesti objektech, například v Gymnáziu Pardubice, ve Středním odborném učilišti zemědělském Kladruby nad Labem či v Gymnáziu Žamberk. „Výhodou těchto projektů je zejména model jejich financování. Realizaci všech rekonstrukcí totiž zaplatí jejich zhotovitelé a Pardubický kraj je bude zpětně splácet z peněz ušetřených na nákupu energií. Kraj tedy v podstatě zdarma dosáhne odstranění havarijních stavů rozvodů energie ve svých objektech, které s sebou přinese další úspory do budoucna,“ vysvětlil výhody krajem zvoleného modelu náměstek hejtmana zodpovědný za krajský majetek Ivo Toman a doplnil: „Výše hmotných investic představuje částku 35 milionů korun.“

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.2.

Náměstek Krejčíř: Lávka u Tesca je jablkem sváru zbytečně

V poslední době jsme svědky ostré mediální masáže na téma lávka u Tesca a výstavba na Masarykově náměstí.

Společnost celý článek
29.6.

Krátkodobé přerušení telefonního spojení do Pardubické nemocnice

V úterý 30. 6. 2015 a ve středu 1. 7. 2015 vždy mezi 23.00 až 23.59 hod. k výpadku pevných linek na dobu 10 minut v Pardubické nemocnici. Důvodem odstávky je nutná technická údržba telefonní ústředny.

Společnost celý článek
15.2.

Vypůjčit peníze si přišel s nožem v ruce

Čekající návštěvník jej uchopil za oděv a pod krkem a přitiskl ke zdi.

Společnost celý článek
1.10.

Práce v sociálních službách si zaslouží obdiv a úctu

Do letošního ročníku přišlo celkem 57 nominací. Odborná porota z toho vybrala deset oceněných finalistů a čtyři nové nositele Duhového křídla.

Společnost celý článek
31.7.

Každý den půlmaraton - s jedním kolem a dvěma běžeckými botami

Cílem akce není nutně prodat všechny tyto metry. Samozřejmě čím více metrů si dárci zakoupí, tím více věcí budeme moci dětem do školky pořídit.

Společnost celý článek
13.11.

Umíme žít bez odpadů? Učitelé se školili a pomáhali jim při tom Budulínek, Červená Karkulka nebo Tři bratři

Seminář byl organizován za finanční podpory Státního fondu životního prostředí ČR a Pardubického kraje. Uskutečnil se v pondělí 6. listopadu v pardubickém Ekocentru Paleta. Do konce roku proběhnou obdobné semináře ve všech 14 krajích republiky. Cílem je vést žáky a studenty k tomu, aby už od dětství uvažovali o rozumné spotřebě, o alternativních materiálových i energetických zdrojích a minimalizaci odpadů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting