Pardubický kraj bude šetřit energií

1.8.

Pardubický kraj bude šetřit energií

Pardubický kraj bude šetřit energií

Problematikou energetického řešení budov v majetku Pardubického kraje se krajští radní zabývali již v dubnu tohoto roku. Tehdy se usnesli, že bude vypsána veřejná zakázka na poskytování energetických služeb se zaručeným výsledkem pro vybrané objekty v majetku kraje. Tato veřejná zakázka měla dvě části. První se týkala školských a zdravotnických zařízení, druhá pak zahrnovala školská a sociální zařízení. Radní Pardubického kraje vzali na vědomí doporučení hodnotící komise, která se předloženými nabídkami zabývala, a jako realizátory jednotlivých částí vybrala firmu Siemens, sdružení firem EVČ a společnost ENESA. V části jedna budou v různém rozsahu řešeny rozvody tepla a další související práce v objektech Střední zemědělské školy Lanškroun, Průmyslové střední školy Letohrad a odborného léčebného ústavu Albertinum v Žamberku. Ve druhé budou rekonstruovány rozvodné sítě celkem v šesti objektech, například v Gymnáziu Pardubice, ve Středním odborném učilišti zemědělském Kladruby nad Labem či v Gymnáziu Žamberk. „Výhodou těchto projektů je zejména model jejich financování. Realizaci všech rekonstrukcí totiž zaplatí jejich zhotovitelé a Pardubický kraj je bude zpětně splácet z peněz ušetřených na nákupu energií. Kraj tedy v podstatě zdarma dosáhne odstranění havarijních stavů rozvodů energie ve svých objektech, které s sebou přinese další úspory do budoucna,“ vysvětlil výhody krajem zvoleného modelu náměstek hejtmana zodpovědný za krajský majetek Ivo Toman a doplnil: „Výše hmotných investic představuje částku 35 milionů korun.“

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.3.

O vítězství v T-Mobile Rozjezdech se v Pardubickém kraji uchází 23 projektů

Vítěze porotci vyberou během regionálních seminářů, které proběhnou od 12. dubna do 12. května v devíti městech celé republiky. V Hradci Králové se tým zastaví 14. dubna.

Společnost celý článek
1.7.

Bezpečné léto v Pardubickém kraji

V rámci akce Jezdi bezpečně! si mohli návštěvníci na Komenského náměstí vyzkoušet otočný či posuvný simulátor nárazu, automobilový nebo cyklistický trenažér. Pro malé návštěvníky bylo připraveno dětské dopravní hřiště.

Společnost celý článek
9.6.

Krajského ředitelství policie Pardubického kraje otevřelo integrované středisko

V úvodu byl celý projekt představen. Jeho cílem je zajištění včasné a efektivní reakce na zvyšující se hrozby či následky přírodních a technologických rizik, které lze eliminovat či řešit prostřednictvím zajištění vysoké úrovně akceschopnosti a efektivity operačního řízení Policie ČR v rámci IZS, zejména v případě včasného zásahu na místě mimořádné události.

Společnost celý článek
28.5.

Online rozhovor s hejtmanem Ivo Tomanem

Online rozhovor na webových stránkách kraje www.pardubickykraj.cz bude aktivní mezi 12. a 13. hodinou.

Společnost celý článek
9.11.

Prázdninová anketa o vlacích zná své vítěze

Kilometrické banky či vouchery k nákupu jízdenek, knihy a další dárky jim věnoval Pardubický kraj spolu s Českými drahami.

Společnost celý článek
12.1.

Přijďte pobesedovat s hejtmanem

V průběhu besedy se účastníci dozvědí, co čeká Pardubický kraj v následujícím období.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting