Pardubický kraj bude šetřit energií

1.8.

Pardubický kraj bude šetřit energií

Pardubický kraj bude šetřit energií

Problematikou energetického řešení budov v majetku Pardubického kraje se krajští radní zabývali již v dubnu tohoto roku. Tehdy se usnesli, že bude vypsána veřejná zakázka na poskytování energetických služeb se zaručeným výsledkem pro vybrané objekty v majetku kraje. Tato veřejná zakázka měla dvě části. První se týkala školských a zdravotnických zařízení, druhá pak zahrnovala školská a sociální zařízení. Radní Pardubického kraje vzali na vědomí doporučení hodnotící komise, která se předloženými nabídkami zabývala, a jako realizátory jednotlivých částí vybrala firmu Siemens, sdružení firem EVČ a společnost ENESA. V části jedna budou v různém rozsahu řešeny rozvody tepla a další související práce v objektech Střední zemědělské školy Lanškroun, Průmyslové střední školy Letohrad a odborného léčebného ústavu Albertinum v Žamberku. Ve druhé budou rekonstruovány rozvodné sítě celkem v šesti objektech, například v Gymnáziu Pardubice, ve Středním odborném učilišti zemědělském Kladruby nad Labem či v Gymnáziu Žamberk. „Výhodou těchto projektů je zejména model jejich financování. Realizaci všech rekonstrukcí totiž zaplatí jejich zhotovitelé a Pardubický kraj je bude zpětně splácet z peněz ušetřených na nákupu energií. Kraj tedy v podstatě zdarma dosáhne odstranění havarijních stavů rozvodů energie ve svých objektech, které s sebou přinese další úspory do budoucna,“ vysvětlil výhody krajem zvoleného modelu náměstek hejtmana zodpovědný za krajský majetek Ivo Toman a doplnil: „Výše hmotných investic představuje částku 35 milionů korun.“

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.1.

Jana Pernicová apeluje na správný výklad dějin

V pátek 9. ledna 1942 započala odvážná akce završená atentátem na říšského protektora Reinharda Heydricha.

Společnost celý článek
13.10.

Mezigenerační setkání na magistrátu

Jak prožívají obě generace pozitiva a negativa, které souvisejí s jejich věkem?

Společnost celý článek
3.5.

Falešný policista se schoval na toaletě

Muž tvrdil, že potřebuje odcestovat do Brna a že pouze na zastávce upadl. O skákání z vlaku nepadlo z jeho úst ani slovo.

Společnost celý článek
10.10.

Pardubice vytvoří mapu kriminality

Tato data se propojí s údaji o přestupcích, které od začátku letošního roku zadává do map městská policie. „Dojde tak k vytvoření naprosto unikátní mapy kriminality, která nemá v České republice obdoby.

Společnost celý článek
16.11.

Pardubice plánují podepsat se Synthesií Memorandum o rozvoji SemtinZone

Přípravě plánovaného Memoranda bude předcházet ještě schůzka zástupců všech zúčastněných stran a přizváni budou také zástupci největších soukromých firem, které v areálu Synthesia působí.

Společnost celý článek
14.2.

The Kooks, Marmozets, Ho99o9 a další – Rock for People oznámil nová jména; spouští prodej jednodenních lístků

Neoddělitelnou součástí Rock for People jsou kapely a muzikanti domácí scény. V minulém týdnu oznámili organizátoři, že letos v létě dorazí do Hradce Králové mimo jiné znovuobnovená Gaia Messiah, slovenští divočáci Horkýže Slíže, Vypsaná fiXa nebo Tři sestry. Mezi již dříve potvrzenými interprety najdeme jména jako The Prodigy, Skillet, Sixto „Sugar man“ Rodriguez, Beatsteaks, In This Moment, Sick Puppies nebo Zeal & Ardor.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting