Pardubický kraj hostil jednání ,,pétépáků,,

7.4.

Pardubický kraj hostil jednání ,,pétépáků,,

Pardubický kraj hostil jednání ,,pétépáků,,

Pardubický kraj se včera stal hostitelem zasedání Oblastní rady Českého svazu PTP pro Východní Čechy. V sále rady přivítal zástupce PTP (pomocné technické prapory) z Pardubického i Královéhradeckého kraje náměstek hejtmana Roman Línek.      „Když jsme společně s hejtmanem Radko Martínkem připravovali toto setkání, chtěli jsme především deklarovat náš respekt k těm, kteří si v 50. letech prošli velkou negativní životní zkušeností, ale přesto zůstali vlastenci a lidmi, kteří se zajímají o veřejné záležitosti. My jejich hlas a názory slyšíme a chceme je vnímat,“ řekl v úvodu náměstek Línek.      Na zasedání přišel pozdravit „pétépaky“ poprvé ve své funkci i ředitel Krajského vojenského velitelství v Pardubicích plukovník generálního štábu František Hlaváček a nabídl jim pomocnou ruku při pořádání různých akcích. Ve východních Čechách nyní žije 677 členů svazu, kteří prošli vojenskými tábory nucených prací. I přes svůj věk jsou stále velmi činorodí.      „Velmi oceňuji energii, dynamiku a vnitřní sílu těchto lidí, kteří stále mají chuť všímat si věcí, které se nyní odehrávají. Proto jsem rád, že se mohli sejít v místě, kde zasedá Rada Pardubického kraje a že tu s nimi můžeme sdílet jejich historickou zkušenost,“ podotkl na závěr setkání Roman Línek.       Místopředseda oblastní rady Pavel Krátký zdůraznil, co je posláním svazu: „My nejsme prosebníky u různých institucí a orgánů, jsme součástí společenského života. A protože jsme posledními pamětníky mnoha neblahých událostí, pokládáme za svou povinnost předávat tyto zkušenosti dál upozorňovat na případná nebezpečí ohrožení demokracie. Proto pořádáme přednášky a besedy zejména na středních školách a spolupracujeme také s junáky.“

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.2.

Kraj zná dodavatele stavby výjezdové základny v Holicích

Rada Pardubického kraje schválila na svém posledním zasedání dodavatele stavby nové výjezdové základny pro zdravotnickou záchrannou službu Pardubického kraje v Holicích. Oproti původním odhadům se podařilo ušetřit.

Společnost celý článek
3.6.

Pardubičtí studenti postavili hrad Bouzov a zámek Litomyšl z vlnité lepenky

Studenti si pro zpracování modelu v jubilejním ročníku soutěže vybrali stavby, které jsou na seznamu národních kulturních památek a jsou spravované Národním památkovým ústavem (NPÚ), státní organizací pověřenou páčí o památky České republiky. Každá z přihlášených 29 středních stavebních škol měla možnost do soutěže přihlásit dvě stavby. Letos mimořádně bude do finále porotou vybráno 10 nejlepších staveb.

Společnost celý článek
30.11.

O jízdních řádech se jednalo také na Chrudimsku

Náměstek Tichý se setkal se starosty Chrudimska v pondělí 21. listopadu.

Společnost celý článek
28.12.

Lidé chodí do práce s horečkami. Bojí se o práci

Při onemocnění totiž lidé nepobírají první tři dny vůbec nic a přicházejí tak o značnou část peněz.

Společnost celý článek
13.12.

Pátek třináctého je svátkem pro sázkaře

Z průzkumu agentury NMS pro společnost Sazka vyplynulo, že obavy z pátku třináctého má pouze čtvrtina lidí. Sazka na základě tohoto průzkumu připravila i unikátní Mapu pověrčivosti.

Společnost celý článek
10.3.

Kraj připravuje opatření pro záchranu obojživelníků v Přívratu

Pardubický kraj pravidelně podporuje Český svaz ochránců přírody (ČSOP), jehož dobrovolníci záchranu obojživelníků zajišťují.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting