Pardubický kraj je dopravní křižovatkou ČR

16.11.

Pardubický kraj je dopravní křižovatkou ČR

Vedení Pardubického kraje v čele s vicehejtmanem Romanem Línkem a náměstkem hejtmana Ivo Tomanem se rozhodlo dát nový impuls řešení dopravní infrastruktury v Pardubickém kraji. Na setkání s představiteli státních institucí a stavebních firem v hotelu Zlatá štika v Pardubicích bylo jasně deklarováno, že prioritou Pardubického kraje v příštím roce je výrazný rozvoj, posílení a řešení dopravní infrastruktury. Setkání k tématice řešení dopravy v Pardubickém kraji, konaného 14. listopadu, se zúčastnili významní zástupci státních institucí, které mají na starosti dopravní infrastrukturu, vedení kraje v čele s vicehejtmanem Romanem Línkem a náměstkem hejtmana Ivo Tomanem, primátor města Pardubice Jaroslav Deml, členové rady města a také zástupci většiny stavebních společností. Tématem bylo nové řešení dopravní infrastruktury v Pardubickém kraji a plánované kroky a akce v této oblasti v roce 2008. Na úvod setkání Ivo Toman uvedl: „Pardubický kraj je dopravní křižovatkou České republiky a situace vyžaduje řešení. Vzhledem k naší poloze a infrastruktuře máme nyní ideální příležitost propojit všechny čtyři druhy dopravy – leteckou, silniční, železniční a vodní a využít tak všech efektů.“ „V příštím roce bude naší jednoznačnou prioritou rozhodnutí o způsobu a termínu výstavby rychlostní silnice R35, podpis smlouvy se strategickým investorem pro Letiště Pardubice, jednání o zkvalitnění a zrychlení železničního spojení mezi Pardubicemi, Hradcem Králové a Chrudimí a také se nevzdáme jednání o sesplavnění Labe až do Pardubic a vytvoření moderního logistického centra, které bude využívat kombinace všech zmíněných druhů doprav,“ dodal Toman. Představitelé státních institucí ujistili přítomné, že plány kraje jsou v souladu s plánovanými kroky na centrální úrovni. Vicehejtman Línek pak během jednání prohlásil: „Na základě našeho jednání na Ministerstvu dopravy ČR jsme již obdrželi písemné sdělení o přidělení finančních prostředků na konkrétní přípravu výstavby rychlostní silnice R35, která bude páteří dopravy v našem kraji. Nejpozději v únoru krajské zastupitelstvo rozhodne o definitivní podobě územního plánu a dá tak zelenou všem dalším krokům vedoucím k výstavbě“. „Zároveň uspořádáme mezinárodní konferenci se zástupci Evropské unie a centrálních orgánů k výstavbě R35, na které bychom chtěli slyšet jasné termíny a způsoby financování. Fondy Evropské unie mají dostatečnou kapacitu pro čerpání peněz na dopravní infrastrukturu v našem kraji, příští rok bude klíčový pro začátek a podmínky jejích čerpání,“ doplnil Línek. Na závěr pak ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec představil plán akcí na rok 2008 a přítomné požádal o vzájemnou spolupráci a podporu při řešení dopravních projektů v kraji.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.11.

Žáci a studenti si odnesli ocenění za své úspěchy

„Jsem rád, že mohu být u oceňování nejúspěšnějších žáků a studentů pardubických škol. Svědčí to o tom, že mezi mladou generací je stále množství chytrých, šikovných a něčím ojedinělých lidí,“ chválil výsledky žáků náměstek Jiří Rozinek, který v době nepřítomnosti primátora města oceněným diplomy a ceny předával.

Společnost celý článek
21.9.

„Město na kole fest“

Všichni Pardubicyklisté se mohou již tuto sobotu 22. září stát součástí pokusu o největší cyklojízdu v České republice.

Společnost celý článek
7.3.

Projekce filmů o Pardubickém kraji

Mezi snímky nebudou chybět cyklotoulky po okolí Vysokého Mýta či Lanškrouna.

Společnost celý článek
11.1.

Vicehejtman Línek se zajímal o dětské adopce

Při návštěvě Dětského centra Veská se vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek zajímal o proces adopce.

Společnost celý článek
4.3.

Architektonická perla Léčebných lázní Bohdaneč pavilon Gočár opět slouží klientům lázní.

Slavnostní symbolické otevření lázeňské sezóny je letos v Léčebných lázních Bohdaneč naplánováno na 3. května. Nově opravený pavilon Gočár se tak představí i široké veřejnosti, která bude mít možnost se s ním detailně seznámit mj. prostřednictvím vernisáže unikátní výstavy o historii a hodnotné architektuře tohoto skvostného pavilonu.

Společnost celý článek
16.9.

Mezinárodní dny materiálového výzkumu na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice International Days of Materials Science 2014

Obsahuje tradičně dvě části, část přednáškovou, která zahrnuje i zvané zahraniční řečníky, a část posterovou – tedy prezentaci vývěskových odborných sdělení.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting