Pardubický kraj je dopravní křižovatkou ČR

16.11.

Pardubický kraj je dopravní křižovatkou ČR

Vedení Pardubického kraje v čele s vicehejtmanem Romanem Línkem a náměstkem hejtmana Ivo Tomanem se rozhodlo dát nový impuls řešení dopravní infrastruktury v Pardubickém kraji. Na setkání s představiteli státních institucí a stavebních firem v hotelu Zlatá štika v Pardubicích bylo jasně deklarováno, že prioritou Pardubického kraje v příštím roce je výrazný rozvoj, posílení a řešení dopravní infrastruktury. Setkání k tématice řešení dopravy v Pardubickém kraji, konaného 14. listopadu, se zúčastnili významní zástupci státních institucí, které mají na starosti dopravní infrastrukturu, vedení kraje v čele s vicehejtmanem Romanem Línkem a náměstkem hejtmana Ivo Tomanem, primátor města Pardubice Jaroslav Deml, členové rady města a také zástupci většiny stavebních společností. Tématem bylo nové řešení dopravní infrastruktury v Pardubickém kraji a plánované kroky a akce v této oblasti v roce 2008. Na úvod setkání Ivo Toman uvedl: „Pardubický kraj je dopravní křižovatkou České republiky a situace vyžaduje řešení. Vzhledem k naší poloze a infrastruktuře máme nyní ideální příležitost propojit všechny čtyři druhy dopravy – leteckou, silniční, železniční a vodní a využít tak všech efektů.“ „V příštím roce bude naší jednoznačnou prioritou rozhodnutí o způsobu a termínu výstavby rychlostní silnice R35, podpis smlouvy se strategickým investorem pro Letiště Pardubice, jednání o zkvalitnění a zrychlení železničního spojení mezi Pardubicemi, Hradcem Králové a Chrudimí a také se nevzdáme jednání o sesplavnění Labe až do Pardubic a vytvoření moderního logistického centra, které bude využívat kombinace všech zmíněných druhů doprav,“ dodal Toman. Představitelé státních institucí ujistili přítomné, že plány kraje jsou v souladu s plánovanými kroky na centrální úrovni. Vicehejtman Línek pak během jednání prohlásil: „Na základě našeho jednání na Ministerstvu dopravy ČR jsme již obdrželi písemné sdělení o přidělení finančních prostředků na konkrétní přípravu výstavby rychlostní silnice R35, která bude páteří dopravy v našem kraji. Nejpozději v únoru krajské zastupitelstvo rozhodne o definitivní podobě územního plánu a dá tak zelenou všem dalším krokům vedoucím k výstavbě“. „Zároveň uspořádáme mezinárodní konferenci se zástupci Evropské unie a centrálních orgánů k výstavbě R35, na které bychom chtěli slyšet jasné termíny a způsoby financování. Fondy Evropské unie mají dostatečnou kapacitu pro čerpání peněz na dopravní infrastrukturu v našem kraji, příští rok bude klíčový pro začátek a podmínky jejích čerpání,“ doplnil Línek. Na závěr pak ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec představil plán akcí na rok 2008 a přítomné požádal o vzájemnou spolupráci a podporu při řešení dopravních projektů v kraji.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.12.

Žít ještě chvíli a darovat svobodu?

Na to, jak ale zacházejí lidé s kapry doma, už žádný inspektor nedohlédne.

Společnost celý článek
11.6.

Úroveň sociálního podnikání i dotační možnosti by hosté z Gruzie rádi okopírovali

Sociální podnikání v České republice má za sebou zhruba devítileté období, kdy jeho lídři hledali mantinely, ve kterých by se mohlo dobře rozvíjet. To by mělo vyústit v přijetí zákona o sociálním podnikání. Právě předání českých zkušeností by mohlo zkrátit rozjezd sociálního podnikání v dalších zemích. Získané poznatky by mohly pomoct i v partnerském regionu v Gruzii.

Společnost celý článek
11.7.

Most Pavla Wonky je už zase ve stoprocentní kondici

Na závěr stavebních prací silničáři provedli ještě měření tzv. bludných proudů. To je nedestruktivní diagnostika stavu koroze mostní výztuže. Na Wonkově mostě odborníci zvolili kombinaci optických vláknových mřížek, čidel vlhkosti a teploty a laserových interferometrů.

Společnost celý článek
13.10.

ČSAD Ústí nad Orlicí: Startujeme provoz nejmodernějšího business linkového autobusu Setra v Pardubickém kraji.

V těchto dnech převzal, regionální dopravce, již první autobus značky Setra S 415 LE business z plánované dodávky. Dalších 21 vozidel převezme firma do poloviny listopadu 2015 a zbytek pak do prosince toho roku. V Pardubickém kraji bude jezdit 8 zcela nových autobusů značky Mercedes-Benz Intouro a 23 autobusů značky Setra SE 415 LE business.

Společnost celý článek
29.3.

Litomyšlská nemocnice: nová neurologie a operační sály

Nemocnice v Litomyšli přistavěla objekt neurologie a operačních sálů a právě dnešního 29. března 2007 je slavnostně otevírá.

Společnost celý článek
9.2.

Miloš Zeman navštívil ustanovující konferenci SPO

Miloš Zeman navštíví Pardubický kraj na přelomu března a dubna se známým autobusem Zemák

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting