Pardubický kraj na půdě Parlamentu ČR

17.6.

Pardubický kraj na půdě Parlamentu ČR

Pardubický kraj na půdě Parlamentu ČR

V úterní podvečer projednávala Poslanecká sněmovna za účasti úřadujícího zástupce hejtmana Romana Línka legislativní návrh Pardubického kraje sledovaný mnoha obcemi i kraji celé České republiky. Opakovaně předložený návrh Zastupitelstva Pardubického kraje, po jeho dopracování ve smyslu požadavků prezentovaných na půdě Poslanecké sněmovny, byl motivován požadavky praxe. Konkrétně snahou stanovit závazné lhůty, ve kterých bude možno u soudu zpochybnit schválené územní plány obcí, zásady územního rozvoje krajů a podobně.      „Dosavadní stav, kdy pro uplatnění žaloby u soudu není žádná lhůta stanovena a jsou tak napadány územní plány schválené před mnoha lety, považuje Pardubický kraj za stav zásadně odporující požadavkům právní jistoty občanů i právnických osob,“ uvedl náměstek Línek, který legislativní iniciativu Pardubického kraje v Poslanecké sněmovně hájil. I přes zamítnutí návrhu (pro 78, proti 55) má z jednání poměrně dobrý dojem: „Stanovení lhůty jako takové bylo poslanci přivítáno. Lhůtu již obsahuje vládní návrh novely soudního řádu správního. S vládou se nehodujeme pouze v délce lhůty, kdy Pardubický kraj považuje tři roky  za nepřiměřené a navrhoval proto lhůtu jednoletou.“ Línek rovněž dodal, že pokud skutečně bude, jak bylo naznačeno, zahájena v důsledku jeho vystoupení na půdě Poslanecké sněmovny seriozní debata v této věci, považuje,  i přes jeho zamítnutí, návrh za prospěšný.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.5.

Kraj finančně podpoří obce zasažené povodněmi

Lidem do těchto míst zasažených katastrofálními záplavami pošleme po sto tisících korunách.

Společnost celý článek
31.10.

Jak se žije na Královéhradecku

Podle vyjádření firmy se tak stalo vlivem uzavření výroby, v níž probíhalo lakování a tím i uvolňování nebezpečné látky.

Společnost celý článek
1.3.

Hlinečtí umějí využít evropské peníze

Chátrající budovu nevyužívaného učiliště přestavěl a připojil k ní nové budovy.

Společnost celý článek
2.3.

"Mít křídla" aneb ... mít tak křídla!

Sobotní program začal odpoledne nejprve nesoutěžními snímky, kde právě vynikla svými pracemi pořádající organizace SPV.

Společnost celý článek
3.6.

Pardubičtí studenti postavili hrad Bouzov a zámek Litomyšl z vlnité lepenky

Studenti si pro zpracování modelu v jubilejním ročníku soutěže vybrali stavby, které jsou na seznamu národních kulturních památek a jsou spravované Národním památkovým ústavem (NPÚ), státní organizací pověřenou páčí o památky České republiky. Každá z přihlášených 29 středních stavebních škol měla možnost do soutěže přihlásit dvě stavby. Letos mimořádně bude do finále porotou vybráno 10 nejlepších staveb.

Společnost celý článek
12.5.

Exilovská Balada pro banditu na Kunětické hoře

Mezi hradbami středověkého hradu Kunětická hora se bude zpívat o lásce, krvi, smrti, vězení a touze po svobodě.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting