Pardubický kraj navštívil ministr Pospíšil

22.2.

Pardubický kraj navštívil ministr Pospíšil

Pardubický kraj navštívil ministr Pospíšil

Na oficiální návštěvu Pardubického kraje včera 21. února přicestoval ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil. Její součástí bylo setkání s členy krajské rady, primátorem města Pardubice, představiteli krajských i okresních soudů a státních zastupitelství či zástupci policie. Zásadním bodem návštěvy byla pro všechny zúčastněné lokalizace budoucího soudního komplexu v Pardubicích. „Pan ministr hned v úvodu návštěvy pochválil práci Krajského soudu v Hradci Králové i jeho pobočky v Pardubicích, patří, dle jeho slov, mezi nejlepší tři pracoviště v republice. Také proto podporuje myšlenku vybudování justičního komplexu, ve kterém by našly útočiště krajský i okresní soud spolu s příslušnými státními zastupitelstvími,“ uvedl krajský vicehejtman Roman Línek. „Panu ministrovi jsme ukázali pozemky v ulici Na Spravedlnosti, o kterých spolu s městem pro výstavbu komplexu uvažujeme, a závěr z jednání je následující: Odborníci z ministerstva spravedlnosti během zhruba dvou týdnů danou lokalitu posoudí, a pokud bude zvažovanému záměru vyhovovat, budou zahájeny kroky k jejímu odkoupení a převedení do majetku ministerstva,“ pokračoval Línek. „Bude tak učiněn první krok k tomu, aby Krajský soud v Pardubicích, s jehož zřízením je počítáno v roce 2012, zahájil svoji činnost v nových, důstojných prostorách,“ shrnul závěry jednání Roman Línek, který ministra během dopoledního programu doprovázel. „Lokalitu pro budovu krajského soudu či justičního komplexu jsme v rámci mé gesce hledali více než dva roky. Jsem rád, že toto hledání spěje ke konkrétnímu výsledku, a věřím, že po dohodě s ministerstvem bude tato etapa co nejdříve zdárně ukončena,“ dodal ještě z pozice náměstka hejtmana zodpovědného za správu majetku kraje nově zvolený hejtman Ivo Toman. Ministr Pospíšil v rámci jednání o lokalitě pro soudní komplex v Pardubicích navštívil krajský úřad, Okresní ředitelství Policie ČR v Pardubicích a pardubickou pobočku Krajského soudu v Hradci Králové. Jeho odpolední program pokračoval návštěvou pardubické věznice. Pan ministr si rovněž prohlédl výstavu fotografií ve Východočeské galerii v Pardubicích.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.10.

Karolína Peake navštívila Pardubický kraj

Ředitel Krajského úřadu připomenul Karolíně Peake dopady navrhované novely zákona o účetnictví.

Společnost celý článek
3.9.

Nový školní rok na ZŠ Studánka komplikuje stav stropů

Pro děti druhého stupně bude od 4. do 7. září vyhlášeno ředitelské volno.

Společnost celý článek
8.2.

Startuje anketa spokojenosti pacientů

Anketa je anonymní a pacienti se nemusí bát napsat své zkušenosti. Vyhodnocení se uskuteční vždy mimo danou nemocnici, a to nezávislými osobami.

Společnost celý článek
23.10.

Stanovisko TIC ke skandálu na plzeňských právech

Tato situace přitom v Plzni fungovala řadu let. Selhaly kontrolní mechanismy, nebo vůbec nebyly nastaveny?

Společnost celý článek
10.1.

Univerzita Pardubice zve zájemce o studium na dny otevřených dveří

Fakulty Univerzity Pardubice nabízejí uchazečům širokou škálu studijních oborů řady disciplín v bakalářském, magisterském a doktorském stupni studia – celkem v 64 studijních programech se 122 obory. Vloni přišlo na univerzitu přes 11,5 tisíce (11 622) přihlášek.

Společnost celý článek
9.5.

Kup mamince kytičku, zavolej svému tátovi

Plakáty v ulicích jsou vyjádřením potřeby soudržnosti rodin. „Tato aktivita mateřských center je jedinečnou příležitostí, jak se v dnešní hektické době zastavit a věnovat svůj čas nejbližším – tedy rodičům. Vždyť dobré vztahy v rodině a upevňování mezigeneračního soužití jsou tím nejlepším vzorem pro mladou generaci,“ uvedl radní Pavel Šotola.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting