Pardubický kraj ocenil kvalitu skutečského festivalu

18.3.

Pardubický kraj ocenil kvalitu skutečského festivalu

Již třetí neděli po sobě velký sál Kulturního klubu Skuteč zaplnilo festivalové publikum. Po úžasně provedené opeře Rigoletto a beznadějně vyprodaném Labutím jezeru, si více než 400 návštěvníků užilo v neděli 16. března klasické muzikálové představení Noc na Karlštejně ve výpravném provedení Moravského divadla Olomouc.


     Nad představením převzal osobní záštitu I. náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek, který však nebyl jediným přítomným představitelem kraje. Svojí návštěvou festival poprvé v jeho historii poctil také hejtman Martin Netolický, přítomna byla i radní kraje Ludmila Navrátilová, která je ve Skutči doma. Důvodem vzácné návštěvy bylo mimo jiné i slavnostní předání certifikátu osvědčujícího zařazení festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč mezi významné akce. To převzal v úvodu z rukou hejtmana skutečský starosta Pavel Novotný, který je současně i ředitelem festivalu.


     „Představení Noc na Karlštejně jsem si k návštěvě vybral mimo jiné i proto, že jsem si v něm kdysi, coby ochotník, mohl zahrát. A jsem velmi rád, že jsem mohl přijet, protože mě úroveň festivalu i krásné prostředí zde v kulturním klubu velmi příjemně překvapilo,“ uvedl hejtman Martin Netolický při předání ocenění.


     Pardubický kraj podporuje festival ve Skutči téměř od samého vzniku. Za deset let existence se však jeho úroveň prudce zvedla. Dvouměsíční program nabízí řadu klasických světových děl i jedinečných hudebních projektů a v posledních ročnících sem míří návštěvníci ze všech koutů Pardubického kraje, ale i z krajů sousedních.
     Přestože i několik dalších titulů z programu XI. ročníku je beznadějně vyprodáno, stále jsou v nabídce i velice atraktivní pořady, kde je možné vstupenky ještě koupit, a to jak prostřednictvím internetu, tak přímo ve Skutči.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.6.

Zastupitelé odmítli snížení cen bytů …

Noví vlastníci, pokud se rozhodnou do bytů investovat, budou moci získat od města dotaci ve výši deseti procent kupní ceny bytu.

Společnost celý článek
15.6.

Dodavatelé zimní údržby v kraji vylepší techniku a komunikaci v krizových situacích

V rámci informačního bloku o činnosti složek IZS prezentovali aktuální informaci krajští ředitelé policie a hasičů Jan Švejdar s Miroslavem Kvasničkou a ředitel Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Igor Paar. Jan Švejdar upozornil, že od letních prázdnin bude v provozu nová policejní služebna na Dolní Moravě, na jejíž vznik přispěl Pardubický kraj částkou 200 tisíc korun.

Společnost celý článek
8.7.

Hejtman předal ceny nejlepším hasičům

Součástí mistrovství byly individuální soutěž i soutěže družstev.

Společnost celý článek
17.2.

Moravská Třebová získala stříbro

Certifikát platí tři roky, nicméně každý rok proběhnou průběžné kontroly certifikačním orgánem.

Společnost celý článek
27.11.

Evropská unie chce nahradit sirény výstražnými zprávami do mobilu. Na nařízení Reverse 112 jsou české obce připraveny

Nejde však pouze o cenu. Ve hře je také kvalita poskytnuté informace. EU při prosazování nové legislativy poukazovala na to, že v případě rozsáhlých pohotovostních situací vede nedostatek oficiálních pokynů ke zmatku a šíření falešných zpráv, které ztěžují záchranné operace. Textové zprávy by naproti tomu měly sdělit povahu hrozby, lokalizovat ji a informovat obyvatele o nejlepších možných krocích.

Společnost celý článek
31.1.

Pardubice zopakují odchyt holubů

Chemicky agresivní holubí trus znečišťuje a poškozuje památky.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting