Pardubický kraj podepsal smlouvu s Českými drahami

21.12.

Pardubický kraj podepsal smlouvu s Českými drahami

Ve čtvrtek 20. prosince 2007 podepsali představitelé Pardubického kraje a akciové společnosti České dráhy smlouvu o „závazku veřejné služby v drážní dopravě“ na rok 2008. Pardubický kraj si tak u Českých drah objednal zhruba 5 milionů vlakokilometrů (vlkm.) a zavázal se uhradit Českým drahám dotaci ve výši 261,5 milionů korun. „Podobnou smlouvu s Českými drahami uzavíráme každý kalendářní rok. Jako kraj jsme povinni zajistit veřejnosti dopravní obslužnost, a to nejen na železnici. Vždy se snažíme vyjednat takové podmínky, aby obyvatelé Pardubického kraje mohli využívat co nejvíce komfortu při cestách do práce, k lékaři či do škol,“ řekl vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek. Vicehejtman Línek také smlouvu za Pardubický kraj podepsal. Jeho protějškem byl náměstek generálního ředitele Českých drah pro osobní dopravu Jiří Kolář. Novinkou ve smlouvě jsou ustanovení týkající se zpožděných vlaků a smluvních pokut. „Samozřejmě jako objednatel veřejné dopravy požadujeme, aby vlakové spoje jezdily bez velkých zpoždění. Pokud k takovému zpoždění zaviněnému dopravcem dojde, můžeme nyní požadovat smluvní pokutu ve výši 75%, v některých případech až 100%, z dané sazby za vlkm., což je 53,20 korun. Tato sankce se uplatní vždy na příslušném úseku,“ dodal náměstek hejtmana zodpovědný za dopravu Ivo Toman. Za zpožděný vlak je dle smlouvy považován takový spoj, u něhož doprovodný personál vlaku dopravce nenastoupil na směnu nebo její část, nebo nastoupil na směnu či její část pozdě. Je to také takový vlak, u něhož došlo k poruše hnacího vozidla nebo tažených vozidel dopravce a vlivem jejich náhrady nebo vyřazování došlo ke zpoždění, či vlak, u něhož došlo k pozdnímu přistavení hnacího vozidla nebo soupravy ve výchozí stanici z viny dopravce (pozdní odbavení dopravcem, a podobně). Pardubický kraj také stvrdil s akciovou společností České dráhy smlouvu o úhradě prokazatelné ztráty vzniklé dopravy a poskytování žákovského jízdného v rámci závazku veřejné služby v drážní osobní dopravě.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.2.

Vysoké Mýto: Zde domov můj!

Obyvatelům města tehdy začalo dlouholeté a strastiplné soužití s mnohatisícovým vojskem, které odešlo až v červnu roku 1990.

Společnost celý článek
7.3.

Kraj podporuje podnikání

Podnikání v kraji je zárukou stability a rozvoje regionu.

Společnost celý článek
25.5.

Pozvěte své známé do Pardubic! Od června do října máme nabitý program

Již po sedmadvacáté se rozburácejí nad pardubickým letištěm motory létajících skvostů z domova i ze zahraničí a nebe nad městem bude patřit té největší letecké show v zemi. V rámci městských slavností s názvem Zrcadlo umění, největší přehlídky amatérského umění v kraji, se můžete těšit na divadlo, hudbu, tanec nebo zpěv, vědu a techniku i řadu workshopů. Akce je letos provoněná medovým perníkem a koná od 8. do 10. června takřka po celém centru města.

Společnost celý článek
15.3.

Nový ročník Systematické badatelské činnosti v plném proudu!

Systematická badatelská činnost (SBČ) navazuje na BRAVO II, projekt realizovaný Univerzitou Pardubice v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, který byl zaměřen na popularizaci vědy, výzkumu a odborných činností Univerzity Pardubice a jejích fakult.

Společnost celý článek
26.10.

Díky aukci ušetří nyní miliony za plyn

Do soutěže pro 98 příspěvkových organizací a obchodních společnosti kraje se přihlásilo pět firem.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting