Pardubický kraj podepsal v ateliérech na Barrandově smlouvu o spolupráci

30.9.

Pardubický kraj podepsal v ateliérech na Barrandově smlouvu o spolupráci

Ve čtvrtek 29. září 2016 podepsal Pardubický kraj smlouvu o spolupráci v oblasti cestovního ruchu a volnočasových aktivit se ZO KINOS Barrandov Studio. Ve stylových prostorách Filmpointu Barrandov Studia a.s. smlouvu podepsali za Pardubický kraj člen Rady kraje René Živný zodpovědný za sport, cestovní ruch, volnočasové aktivity a informatiku a za ZO KINOS Barrandov Studio Pavel Kondraš a Radan Kukal. Podpisu se zúčastnili i starosta Města Proseče Jan Macháček a místostarosta Miloslav Hurych.
Pardubický kraj nabízí program na podporu audiovizuální tvorby, která je celá nebo alespoň částečně realizovaná na území Pardubického kraje. „Jsme první z krajů vyhlašujících filmový grant, kterým chceme podpořit filmové tvůrce, kteří zvažují výběr lokality pro natáčení. Vzhledem k rozmachu filmové turistiky, nám mohou natočené snímky pomoci v rozvoji cestovního ruchu. Navíc filmaři u nás v kraji utratí minimálně jeden a půl násobek částky, kterou od nás získají. Tím ekonomicky pomohou i jednotlivým oblastem, ve kterých budou natáčet,“ uvedl radní pro sport, cestovní ruch, volnočasové aktivity a informatiku René Živný. „Podpora je určena na tvorbu celovečerního nebo dokumentárního filmu, ale také televizního seriálu,“ upřesnil René Živný.
Pardubický kraj má předpoklady pro rozvoj cestovního ruchu - krásnou přírodu rovinného i horského charakteru, příznivé klima a množství příležitostí ke koupání, provozování vodních sportů, pro pěší turistiku, cykloturistiku a zimní sporty. Mezi jeho turistická centra patří i velmi navštěvovaná oblast - přírodní rezervace Toulovcovy Maštale. Na území Sdružení obcí Toulovcovy Maštale se nachází legendární barrandovský dětský tábor. Tábor Barrandov v Miřetíně mezi Prosečí a Skutčí je kultovní místo, na kterém vyrostly děti předních československých filmařů, např. režisérů Václava Vorlíčka, Juraje Jakubiska, Karla Smyczka, Františka Vláčila, Juraje Herze, Evalda Schorma, Marie Poledňákové, Miloslava Šmídmajera či scénáristů Zdeňka Svěráka, Jaroslava Dietla, Vladimíra Körnera, herců Heleny Růžičkové, Karla Augusty a dalších. Dnes již dospělý Honza Svěrák rád vzpomíná na své první dětské pusy s prázdninovou láskou Mariánkou, které se udály právě zde. Filmaři se v Miřetíně scházejí již od poloviny padesátých let dvacátého století. Tábor Barrandov je i oblíbeným výletním cílem – v roce 1990 natočil v reáliích tábora režisér Ondřej Trojan svůj první film Pějme píseň dohola. Scénář k němu napsali Jan Hřebejk a Petr Jarchovský. Pro všechny tři dnes vyhlášené tvůrce to byl jejich první celovečerní snímek. Na plátně kin se v něm také poprvé jako čtrnáctiletá objevila pozdější držitelka pěti Českých lvů herečka Anna Geislerová. „Protože jedním z projektů, na kterém se Pardubický kraj podílí, je projekt „Po stopách filmařů“, jehož posláním je zmapování a prezentace filmových míst Pardubického kraje, tak to přímo vybízelo k navázání užší spolupráce. Ta dnes získala oficiální podobu a to nás těší. V Pardubickém kraji se cítíme doma a rádi přispějeme k jeho rozvoji,“ říká Radan Kukal, místopředseda ZO KINOS Barrandov Studio.
 Tábor Barrandov se nachází na území Města Proseč, které smlouvu o spolupráci s Táborem Barrandov uzavřelo, jako první, již letos v únoru. Na jejím základě se jim ZO KINOS Barrandov Studio snaží pomoci např. při rozšíření expozice prosečského Muzea dýmek o autentické dýmky významných osobností. Při podpisu smlouvy s Pardubickým krajem se zástupci Města Proseč setkali s režisérem Dušanem Kleinem a hercem, dabérem a režisérem dabingu Petrem Pospíchalem, kteří Proseči věnovali několik svých dýmek. Expozice o ně bude rozšířena příští rok (http://www.muzeumdymek.cz).

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.1.

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Prohlídka policejního vozidla, uniforem a preventivní rady pro nejmenší.

Společnost celý článek
27.6.

Hasiči odstraňovali následky po řádění přírodního živlu 25 hodin

Přívalový déšť, který se dne 25. června 2008 přehnal přes Pardubický kraj způsobil nemalé škody.

Společnost celý článek
3.10.

Oceňte práci dobrovolníků, neziskovek a firem

Slavnostní Galavečer oceňování proběhne 4. prosince 2017 v Atrium Palác Pardubice Kongresový sál. Galavečer pořádá Koalice nevládek Pardubicka, z. s. ve spolupráci s Pardubickým krajem, Europe Direct Pardubice a Rytmus Východní Čechy, o. p. s.

Společnost celý článek
9.5.

V Pardubicích se představí nejen letadla

V ukázkách z daných období se představí historické letouny a na zemi děj doplní herci v dobových kostýmech.

Společnost celý článek
21.3.

VZP plánuje motivace pro mladé lékaře, kterých je v menších městech nedostatek

Jedním z témat jednání bylo také další směřování ambulantní péče v kraji, což přímo souvisí právě s nedostatkem vybraných lékařů a nemožností obsadit polikliniky a ambulance v regionu.

Společnost celý článek
27.6.

Projekt Specializovaný pracovní tým Toxi

Jádrem projektu na krajské úrovni by se dalo vyjádřit mottem: „Represe ruku v ruce s prevencí“.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting