Pardubický kraj podpořil Koně v akci

10.9.

Pardubický kraj podpořil Koně v akci

Pardubický kraj podpořil Koně v akci

Na pardubickém dostihovém závodišti byl v pátek 7. září dnes slavnostně zahájen 9. ročník mezinárodní výstavy s názvem Koně v akci. Mezi vzácnými hosty, kteří se zahajovacího aktu zúčastnili, nechyběl viehejtman Pardubického kraje Roman Línek. „Pardubický kraj je často označován jako kraj koní. My, já a mí kolegové z krajské samosprávy, jsme na to hrdí a děláme vše pro to, aby byl obsah tohoto označení naplňován bezezbytku. Podporujeme dostihový sport, chov koní či budování koňských stezek,“ uvedl na adresu výstavy vicehejtman Línek. „Výstava Koně v akci má v současnosti již tradici a mezinárodní renomé. Velmi dobře tak zapadá do mozaiky akcí podporovaných Pardubickým krajem,“ doplnil Roman Línek. Podtitul letošního ročníku výstavy zněl Tenkrát na Východě a k vidění byla do nedělního odpoledne zejména východní plemena koní. Návštěvníkům se předvedli nejlepší zástupci jednotlivých plemen koní chovaných na území ČR i v zahraničí. Chladnokrevníci soutěžili v orbě koňskými potahy O ruchadlo bratranců Veverkových, v celostátním finále v těžkém tahu a v ovladatelnosti v přibližování dřeva. Představili se huculští hřebci, plnokrevní arabští koně, španělští koně a celá řada dalších. Součástí výstavy byla rovněž Regionální výstava ovcí. Pořadateli výstavy byli Dostihový spolek a Asociace svazu chovatelů koní ČR. Pardubický kraj akci dotoval částkou 70 tisíc korun a prostřednictvím krajské rady jí udělil svoji záštitu. Dalšími partnery výstavy byli Ministerstvo zemědělství ČR a Statutární město Pardubice.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.12.

V anketě Dobrovolní hasiči roku 2015 ceny přebíraly i sbory z Pardubického kraje

Vyhlášení výsledků se uskutečnilo ve středu 9. prosince 2015 v brněnské Laser Show Hall. Hudební doprovod zajišťovala po celý večer skupina B-Side Band s Vojtěchem Dykem a Ilonou Csákovou.

Společnost celý článek
2.4.

Revitalizace Tyršových sadů má zelenou

V rámci IPRM střed města v Pardubicích již vyrostla sportovní hala Dašická, integrační centrum České abilympijské asociace Kosatec, Skautské centrum na Vinici (náklady cca 40 milionů korun) a zmodernizována byla také část areálu Sokolovny. Z celkových dotací, které mají být zhruba 390 milionů korun, Pardubice zatím využily zhruba 140 milionů.

Společnost celý článek
23.3.

Bezdůvodné napadení

Napadený muž se dal na útěk směrem do centra. Agresor se však rozběhl za ním a přitom mu měl vyhrožovat zabitím.

Společnost celý článek
22.8.

Královské věnné město oslaví 700 let

Náměstí bude zaplněno středověkými atrakcemi, rytíři, polním ležením, nebude chybět kat a královna královských věnných měst.

Společnost celý článek
20.9.

Kraj otevře své zastoupení v Bruselu 11. října

Oficiální zastoupení Pardubického kraje při Evropské unii už má v Bruselu své místo.

Společnost celý článek
27.7.

Králíky – CIHELNA 2007

Již podesáté se o letošních prázdninách stanou Králíky dějištěm vojensko-historické akce Cihelna

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting