Pardubický kraj podporuje ze svého rozpočtu sociální oblast

14.4.

Pardubický kraj podporuje ze svého rozpočtu sociální oblast

Další granty ve výši 3,2 milionu korun do sociální oblasti schválilo Zastupitelstvo Pardubického kraje. Pardubický kraj i pro letošní rok vyčlenil finanční prostředky ze svého rozpočtu na podporu sociálních a s nimi souvisejících služeb.


     Celkem pro letošní rok bylo již schváleno 24 milionů korun na podporu těchto služeb, a to pro 140 projektů ve třech oblastech – na sociální služby 20,8 milionu korun (např. pro pečovatelské služby, denní stacionáře, osobní asistenci apod.), pro služby navazující na sociální služby 2,6 milionu korun (podpora dobrovolnictví, podpora dopravy pro seniory a zdravotně postižené, potravinová pomoc) a na podporu prorodinných aktivit 600 tisíc korun (většinou podpora mateřských center na území celého kraje).


     „Letošní rok je pro oblast sociálních služeb po několika problémových letech rokem příznivějším díky vyšším dotacím ze státního rozpočtu,“ řekl radní pro sociální věci a neziskový sektor Pavel Šotola. „V Pardubickém kraji je stabilní síť sociálních služeb, kterou je důležité udržet. Z těchto důvodů je také nezbytná finanční participace na financování sociálních služeb z obecních rozpočtů a také z rozpočtu Pardubického kraje. Stabilní fungování sociálních služeb je pro nás prioritou, a proto se každoročně podílíme na jejich spolufinancování,“ dodal radní Šotola.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.3.

Architektonická perla Léčebných lázní Bohdaneč pavilon Gočár opět slouží klientům lázní.

Slavnostní symbolické otevření lázeňské sezóny je letos v Léčebných lázních Bohdaneč naplánováno na 3. května. Nově opravený pavilon Gočár se tak představí i široké veřejnosti, která bude mít možnost se s ním detailně seznámit mj. prostřednictvím vernisáže unikátní výstavy o historii a hodnotné architektuře tohoto skvostného pavilonu.

Společnost celý článek
5.10.

Obec Pomezí vybuduje kanalizační síť

O 52 tun dusičnanů, fosforečnanů a nerozpuštěných látek ročně se tak sníží zatížení vodních toků v regionu.

Společnost celý článek
22.7.

Evropské fondy bude s hejtmany řešit přímo premiér

Tento postup si pochvaluje i hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Společnost celý článek
7.3.

Emblematický AVION v Hradci Králové změnil majitele - novým vlastníkem je FPD Group

Objekt tvoří kancelářské plochy (1 765 m2) a prostory pro služby nebo obchod (743 m2). Jeho velkou výhodou jsou zachovalé hotelové dispozice v části budovy.

Společnost celý článek
23.11.

Vítězný zápas hokejového Dynama zpestřila prezentace Pardubické nemocnice

Hokejový klub HC Dynamo věnoval úterní zápas proti Litvínovu právě Pardubické nemocnici. Pozval na něj nejen lékaře, sestry a další nemocniční pracovníky, ale vstupenky věnoval také všem dárcům krve, kteří se zapojili do nedávné náborové akce na transfuzním oddělení „Daruj krev s pardubickými hokejisty“.

Společnost celý článek
10.12.

Nová lisovna společnosti Karsit za 125 milionů korun zaměstná v Jaroměři 135 lidí

Celá skupina KARSIT GROUP SE by pak měla v roce 2016 utržit přes 3 miliardy korun. Plán přístavby byl velmi náročný, probíhal za plného výrobního procesu a muselo docházet téměř denně ke koordinaci mezi investorem Karsit Lisovny a dodavatelem stavby firmou BAK. Za plného provozu se podařilo instalovat i technologie a realizovat nové zakázky.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting