Pardubický kraj pomáhá občanům lépe se orientovat

22.3.

Pardubický kraj pomáhá občanům lépe se orientovat

Pardubický kraj pomáhá občanům lépe se orientovat

Pardubický kraj spustil internetové stránky o sociálních službách působících na území kraje. Jejich cílem je nabídnout široké veřejnosti informace o dostupných sociálních službách, které mohou pomoci s řešením nepříznivé sociální situace. „Na území Pardubického kraje je poskytováno přibližně 290 sociálních služeb, které nabízí péči nebo podporu například seniorům, osobám se zdravotním postižením či chronickým onemocněním, rodinám s dětmi, lidem ohroženým užíváním návykových látek, lidem žijícím na okraji společnosti nebo lidem, kteří se ocitli v tíživé životní situaci,“ uvedl Jiří Brýdl, radní Pardubického kraje odpovědný za sociální péči. „Pro člověka, který potřebuje pomoc, může být orientace v systému sociálních služeb obtížná. V rámci projektu Podpora dostupnosti a kvality sociálních služeb v Pardubickém kraji jsme proto vytvořili interaktivní přehled sociálních služeb, ve kterém je možné najít vhodnou službu výběrem životní situace, v níž se člověk nachází,“ doplnil Brýdl. Přehled sociálních služeb je dostupný na internetových stránkách www.socialnisluzbypk.cz. Návštěvník zde má možnost vyhledat vhodnou službu podle několika kritérií, které zúží nabídku dostupných služeb. Podle životní situace, v níž se dotyčný nachází, způsobu, jakým chce službu využívat, nebo například podle místa bydliště lze najít pomoc, kterou dotyčný potřebuje. Místo poskytování vybrané služby si lze navíc jednoduše prohlédnout na mapě nebo si vybrané informace vytisknout či poslat e-mailem. „Podrobné informace o poskytování sociálních služeb získá zájemce vždy komunikací s příslušným poskytovatelem služby. Elektronický katalog je pomocníkem, který má lidem výběr vhodné služby usnadnit. Věříme, že jej při své práci ocení i pracovníci poskytovatelů sociálních služeb a úřadů,“ upřesnil Brýdl. Projekt Podpora dostupnosti a kvality sociálních služeb v Pardubickém kraji je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a rozpočtu ČR prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.11.

Pardubice mají svou Strategii pro kulturu a kreativitu

Nový strategický dokument, který schválilo na svém posledním jednání Zastupitelstvo města, dokazuje, že v Pardubicích se k oblasti kultury přistupuje skutečně zodpovědně. Strategie pro kulturu a kreativitu bude udávat tón až do roku 2024.

Společnost celý článek
4.1.

Zrádný rozbředlý sníh na silnicích

Dopravní nehody díky nepřizpůsobení rychlosti jízdy stavu komunikace.

Společnost celý článek
8.6.

V Pardubickém kraji se věnuje dobrovolnictví každý osmý člověk

Největší rozdíly jsou například mezi nepříliš populární pomocí seniorům a hendicapovaným.

Společnost celý článek
6.4.

Letiště v Hradci vystaví unikátní letadla

Všechna tato letadla mají jedno společné – jejich domovským letištěm je právě Hradec Králové.

Společnost celý článek
24.1.

Záchranáři ze Zakarpatí se v kraji proškolují v navigačních systémech

Spolupráce mezi Pardubickým krajem a Ukrajinou pokračuje. Tentokrát přijeli horští záchranáři ze Zakarpatí do našeho kraje, aby získali další poznatky v oblasti využívání GIS a GPS technologií.

Společnost celý článek
23.6.

Králíci a Králíčci se sešli v Králíkách

Předseda Jan Králík všechny účastníky přivítal v Evropském domě, kde se uskutečnila beseda s doktorkou Evou Králíkovou.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting