Pardubický kraj připravuje kvalitnější evidenci sbírkových předmětů

24.1.

Pardubický kraj připravuje kvalitnější evidenci sbírkových předmětů


     Pardubický kraj jako zřizovatel příspěvkových organizací zaměřených na péči o kulturní dědictví nyní připravuje projekt s názvem Evidenční systém a publikační portál muzejních sbírek Pardubického kraje.

„Projekt je financovaný z Integrovaného operačního programu Evropské unie a díky němu zavedeme do čtyř muzeí a galerie Pardubického kraje jednotný systém evidence sbírkových předmětů. Součástí projektu je i publikační portál určený nejen pro odborníky, ale také pro laickou veřejnost.Ten nám umožní  lépe prezentovat  naše kulturní dědictví a získat lepší přehled o sbírkových fondech Pardubického kraje,” upřesnila náplň projektu náměstkyně hejtmana Jana Pernicová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.1.

Pardubický kraj a ELEKTROWIN společně ušetřily ropy

Návštěvníci akcí obdrželi informační letáky o zpětném odběru elektrozařízení, propagační předměty.

Společnost celý článek
11.5.

Království železnic se rozroste o zmenšené Pardubicko

Projekt, modeláři, prostor i dodavatelé jsou na chystané novinky připraveni. Chybí už jen peníze. Království železnic se proto rozhodlo zkusit je získat od lidi, svých nadšených fanoušků, kteří se sem i několikrát ročně vrací. Jak? Prostřednictvím crowdfundingové kampaně na HitHitu. Stránku celého projektu pak můžete najít zde: http://www.HITHIT.cz/Pardubicko-v-Kralovstvi (viz také vložený QR kód).

Společnost celý článek
10.10.

Rodinné příběhy uvidíte v Exilu už tuto neděli

Děj nás přivádí na dětské hřiště v Bělehradu na konci 90. let, kde čtyři děti hrají role dospělých.

Společnost celý článek
12.3.

O titul Vesnice roku již počtrnácté

Také letos se v Pardubickém kraji v rámci soutěže uskuteční krajské kolo, nad kterým osobní záštitu přijal hejtman Ivo Toman.

Společnost celý článek
17.8.

Kraj hledá strategického partnera

Rada Pardubického kraje udělala další krok na cestě za získáním strategického partnera pro Krajskou nemocnici v Pardubicích.

Společnost celý článek
22.8.

Ultramaratonec Kujan znovu běží pro vozíčkáře: 350 km odkázán jen sám na sebe

. Projekt České asociace paraplegiků pomáhá vozíčkářům v zásadním životním okamžiku postavit se osudu a zvládnout život s hendikepem. Smyslem kampaně To dáááš je zajistit roční provoz bytů a souvisejících služeb částkou 600 000 Kč. Cílem je vybrat 300 000 Kč. Generální partner, skupina ČSOB, každou vybranou korunu až do výše 300 tisíc zdvojnásobí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting