Pardubický kraj se představí ve Francii

23.5.

Pardubický kraj se představí ve Francii

V sobotu 24. května začíná ve francouzském regionu Centre akce s názvem „Týden Evropy“. Nejen francouzské veřejnosti se budou v sídelním městě regionu Orléans prezentovat evropské partnerské regiony Regionu Centre. Nebude chybět ani Pardubický kraj, který již v roce 2003 uzavřel s tímto regionem dohodu o spolupráci. „Prezentace je jakousi obdobou loňské akce v Berlíně, která měla velký úspěch. Přesvědčili jsme veřejnost, ale i odborníky a politiky, že jsme regionem, který má co nabídnout, a že skutečně patříme mezi evropské regiony,“ řekl hejtman Pardubického kraje Ivo Toman. Ten se Týdne Evropy rovněž zúčastní a mimo jiné se setká i s tamním prezidentem Francoisem Bonneau a eurokomisařkou pro regionální politiku Danutou Hübnerovou. V pracovním programu má hejtman naplánováno také jednání o realizaci Lisabonské strategie, prezentaci projektů financovaných strukturálními fondy (představeny budou i projekty Pardubického kraje) a bude se svými partnery diskutovat o přínosu evropských fondů regionům. V pondělí 26. května se k hejtmanovi připojí i členové Rady Pardubického kraje Miroslav Brýdl a Miloslav Macela a s představiteli Regionu Centre budou jednat o partnerské spolupráci v oblasti kultury i cestovního ruchu, a to nejen přímo s Regionem Centre, ale i jeho dalšími partnery. Région Centre je známým krajem vína a zámků na řece Loiře a nachází se jižně od Paříže. Sídlo Zastupitelstva Regionu Centre je v historickém městě Orléans a zde byla také podepsána dohoda o spolupráci dne 27. března 2003. Navázání partnerských vztahů mezi kraji předcházela účast v projektu Twinning, do něhož byli zapojeni odborníci obou krajů. Spolupráce je zaměřena především na oblast kulturních, vzdělávacích a vědeckých výměn.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

25.6.

Práce na Hradecké končí

První etapa trvala 14 dnů a zahrnovala úsek mezi křižovatkou na Staré Hradiště a kruhovým objezdem u Intersparu.

Společnost celý článek
30.7.

Jedenáctý babybox uvedli do provozu v Pardubicích

Babyboxy vidím jako doplněk k fungující síti kojeneckých ústavů.

Společnost celý článek
30.5.

Mámo, táto, nechme doma auto!

To je Dětský super den, pořádaný letos již podesáté na Dostihovém závodišti v Pardubicích.

Společnost celý článek
29.4.

Kraj vypoví smlouvu společnosti Oredo

V rámci odboru dopravy a silničního hospodářství si budeme moci řídit změny v jízdních řádech přímo. Je to úspornější varianta.

Společnost celý článek
19.10.

Letní stadion dostane další šanci

Oprava samotného stadionu vyjde na 250 milionů korun bez DPH, zbylé výdaje jsou určeny na vybudování dalšího zázemí pro sportovce, parkovacích míst, osvětlení a řešeno bude také nábřeží Labe. Rekonstrukce se tak nebude týkat pouze areálu letního stadionu, nýbrž i jeho okolí,“ podotkla náměstkyně primátora zodpovědná za územní plánování a investice Helena Dvořáčková.

Společnost celý článek
30.12.

Veterinární policie?

Těžko by bylo možné chtít, aby veterinární inspektor krajské veterinární správy měl statut veřejného činitele.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting