Pardubický kraj se představí ve Francii

23.5.

Pardubický kraj se představí ve Francii

V sobotu 24. května začíná ve francouzském regionu Centre akce s názvem „Týden Evropy“. Nejen francouzské veřejnosti se budou v sídelním městě regionu Orléans prezentovat evropské partnerské regiony Regionu Centre. Nebude chybět ani Pardubický kraj, který již v roce 2003 uzavřel s tímto regionem dohodu o spolupráci. „Prezentace je jakousi obdobou loňské akce v Berlíně, která měla velký úspěch. Přesvědčili jsme veřejnost, ale i odborníky a politiky, že jsme regionem, který má co nabídnout, a že skutečně patříme mezi evropské regiony,“ řekl hejtman Pardubického kraje Ivo Toman. Ten se Týdne Evropy rovněž zúčastní a mimo jiné se setká i s tamním prezidentem Francoisem Bonneau a eurokomisařkou pro regionální politiku Danutou Hübnerovou. V pracovním programu má hejtman naplánováno také jednání o realizaci Lisabonské strategie, prezentaci projektů financovaných strukturálními fondy (představeny budou i projekty Pardubického kraje) a bude se svými partnery diskutovat o přínosu evropských fondů regionům. V pondělí 26. května se k hejtmanovi připojí i členové Rady Pardubického kraje Miroslav Brýdl a Miloslav Macela a s představiteli Regionu Centre budou jednat o partnerské spolupráci v oblasti kultury i cestovního ruchu, a to nejen přímo s Regionem Centre, ale i jeho dalšími partnery. Région Centre je známým krajem vína a zámků na řece Loiře a nachází se jižně od Paříže. Sídlo Zastupitelstva Regionu Centre je v historickém městě Orléans a zde byla také podepsána dohoda o spolupráci dne 27. března 2003. Navázání partnerských vztahů mezi kraji předcházela účast v projektu Twinning, do něhož byli zapojeni odborníci obou krajů. Spolupráce je zaměřena především na oblast kulturních, vzdělávacích a vědeckých výměn.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.12.

Provoz pardubické radnice o svátcích

V úterý 30. prosince budou uzavřeny pokladny na náměstí Republiky a ve Štrossově ulici.

Společnost celý článek
2.3.

Senioři zdolali kanál La Manche hned dvakrát

Do třetího ročníku štafetového plavání s názvem „Přeplavme svůj La Manche“, který vyhlašuje Nadace Charty 77/ Konto Bariéry a její projekt SenSen, se zapojilo 17 členů z pardubického Klubu SenSen.

Společnost celý článek
2.4.

Ambulance léčby bolesti je bezpečným prostředím pro nemocné

Ambulanci navštěvují lidé s nejtěžšími nemocemi, například s rakovinou. Ale nejen ti. Většinou se jedná o pacienty s degenerativním onemocněním pohybového systému a o pacienty s poškozením nervového systému při chronických nemocech.

Společnost celý článek
20.8.

Bavorákem najížděl na policistu

Třiadvacetiletý řidič ze Svitavska nyní čelí obvinění - je podezřelý ze spáchání trestného činu útok na veřejného činitele.

Společnost celý článek
12.3.

Opatovice dodávají nejlevnější teplo

Opatovická elektrárna zajišťuje dodávky tepla pro více než 59 tisíc domácností.

Společnost celý článek
27.5.

V pátek se veřejnosti otevřou kostely a kaple

V Pardubickém kraji se veřejnosti otevře celá řada kostelů, mimo jiné i svitavský kostel Navštívení Panny Marie.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting