Pardubický kraj vysoutěžil levnější energie, oproti letošku ušetří miliony

4.3.

Pardubický kraj vysoutěžil levnější energie, oproti letošku ušetří miliony

 Pardubický kraj uspoří v roce 2017 za elektřinu a plyn ve srovnání s letošním rokem více než 24,3 milionů korun. Při centrálním nákupu na komoditní burze kraj využil historicky nízkých cen a výrazně tak sníží náklady na energetický provoz svých organizací a budovy krajského úřadu. Na jednání Rady Pardubického kraje o tom informovala radní zodpovědná za investice a majetek Ludmila Navrátilová.


„Díky zavedenému energetickému managementu pod supervizí energetického manažera bylo možné připravit veškeré podklady na nákup energií již začátkem roku a využít historicky nízkých cen energií na světových burzách, což ve výsledku ovlivní nákupy i na burze komoditní,“ uvedla Ludmila Navrátilová a upozornila na možnost, že v příštích letech bude cena znovu narůstat. „Podařilo se nakoupit v příznivém období nízkých cen ropy, které ovlivňují i ceny dalších fosilních paliv a elektřiny. V dalších letech mohou být ceny vyšší a bude důležité hledat i jiné formy nákupu než prostřednictvím komoditní burzy,“ dodala radní Navrátilová.

Při centrálním nákupu silové elektrické energie pro rok 2017 byla uspořena částka ve výši 8 100 465 Kč, u zemního plynu kraj ušetří 16 203 024 Kč. Celková úspora činí 24 303 489 Kč. Dodavatelem elektrické energie bude společnost CENTROPOL ENERGY, a.s., dodavatelem plynu Pražská plynárenská, a. s. Pardubický kraj provádí centrální nákupy prostřednictvím komoditní burzy už od roku 2009, díky čemuž jsou v transparentní soutěži osloveni všichni potenciální dodavatelé. Přínosem je časová a ekonomická úspora.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.9.

V Pardubickém kraji odevzdali lidé nejvíce použitých baterií a akumulátorů v republice

Pardubický kraj má jednu z nejhustších sítí sběrných míst na počet obyvatel. V kraji je celkem 1 112 sběrných míst a jedno tak připadá na 464 obyvatel.

Společnost celý článek
8.10.

Projekt EUROKLÍČ startuje i v našem kraji

Předpokládá, že projekt bude dokončen během dvou let v rámci celé republiky a že bude rozdáno více než 300 tisíc klíčů.

Společnost celý článek
10.9.

Vyšetřování požáru a výbuchu ve firmě

K posouzení, jestli je místo činu bezpečné pro ohledání kriminalistickým technikem a pyrotechnikem, byl přizván statik. V současné době stále probíhá vyšetřování na místě události.

Společnost celý článek
25.4.

Přijdte objevovat a poznávat svět na Noci mladých výzkumníků

„Bohatého programu se zúčastní i naši restaurátoři z Litomyšle. Návštěvníkům přiblíží speciální metody restaurování památek, ukáží středověkou kaligrafii a zvědavce naučí, jak vytvořit gotické iniciály a jak psát obyčejným brkem,“ poodkrývá za pořadatele Iva Svobodová zážitkové demonstrace Fakulty restaurování, které se objeví v úterý při Noci mladých výzkumníků na pardubickém zámku.

Společnost celý článek
9.5.

Mateřská škola Zvoneček má novou zahradu

K dotvoření správné atmosféry zahrady pomohli také rodiče, kteří na výzvu školky přinášejí sazenice, nasbírané přírodniny či proutí.

Společnost celý článek
4.11.

Přijďte si pro dárky do dárkového paláce v AFI

Letos poprvé bude odměněn i zákazník s celkově největší hodnotou účtenek. Hlavní cena je televize LG 42LE s úhlopříčkou 107 cm. Druhý v pořadí získává digitální fotoaparát Canon IXUS.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting