Pardubický skatepark funguje již rok

1.7.

Pardubický skatepark funguje již rok

Největší zastřešený skatepark v České republice, který vyrostl v Pardubicích nedaleko hlavního nádraží, otevřel poprvé své brány pro veřejnost na konci června loňského roku. Rozvržení překážek umožňuje jízdu nejširší skupině uživatelů, od začátečníků po profesionály. Milovníci skatu, ale i in-line bruslí, BMX nebo koloběžek v něm mají denně k dispozici více než 1200 metrů čtverečných osvětlené zastřešené plochy s překážkami. V plánu je rovněž dostavba přístupové komunikace pro osobní vozidla a rozšíření celkového pozemku sportoviště zhruba na dvojnásobek. Na nových plochách vznikne zázemí pro jezdce důležité pro konání větších soutěží, dále pak tréninková plocha (příkladně street fun pit), prostor pro větší divácké tribuny nebo koncertní pódium. Svými parametry sportoviště splňuje veškeré evropské bezpečnostní podmínky, a proto může hostit české i mezinárodní závody. Za uplynulý rok se v něm uskutečnilo mnoho akcí, například Mistrovství České republiky v agresive in line, 6. ročník závodu Českého BMX poháru a MČR na BMX v U – rampě nebo Evropský pohár ve Freestyle na koloběžkách. Pro tento rok jsou v plánu například lokální závody na BMX, in-line či skateboard, Mistrovství Evropy na koloběžkách, 7. ročník Mistrovství České republiky In line Street, Vert, Miniramp nebo Mistrovství České republiky BMX X-Cup. Na léta budoucí jsou připraveny i sportovní dny pro školy a to včetně exhibic profesionálů. Cílem programu pro školy je zvýšení motivace u dětí a mládeže ve smysluplné a zdravé seberealizaci v moderních adrenalinových sportech a také je cílem zaujmout sportovně založené děti ukázkami vynikajícího zvládnutí pohybu na kolečkových bruslích, kole BMX či skatu v podání špičkových jezdců. Pro širokou veřejnost je navíc připraveno večerní ježdění, tréninky s profesionálními jezdci nebo soutěže o volný vstup do skateparku. Výstavbu moderního skateparku iniciovali před pěti lety členové studentského a dětského parlamentu. Po hledání nejvhodnějšího místa začala v červenci 2006 stavba. Vybudování areálu přišlo na 20,85 milionu korun, z toho čtyřmi miliony na stavbu přispěl stát. Hala je zastřešená, ale ze všech stran otevřená, dvě nejexponovanější stěny je možno v případě nepříznivého počasí chránit roletami. K hale je připojen objekt pro sociální zařízení, ošetřovna, půjčovna sportovních i ochranných pomůcek a rychlé občerstvení. Skatepark je vybaven i kamerovým systémem.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.11.

Vyhlášení 5. ročníku soutěže Evropské ceny za přínos podnikání

Podrobnější informace o soutěži jsou zveřejněny na internetových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu.

Společnost celý článek
11.1.

Od nového roku mají dvě střední školy nové ředitelky

Při setkání s ředitelkou a pedagogy moravskotřebovské školy informoval radní Bohumil Bernášek a vedoucí odboru školství Martin Kiss o plánovaných investicích v letošním roce. Dotazovali se také na náborové akce na jednotlivé obory do dalšího školního roku.

Společnost celý článek
12.10.

Mezi řekou Sázavou a spisovatelem Haškem

Nikde se nemusejí obávat výrazných stoupání/klesání, budou se pohybovat většinou po zpevněných lesních či lučních cestách, na komunikace s mírným provozem se dostanou krátce pouze na modré značce mezi obcí Závidkovice a hájovnou Horní Lesy a na červené těsně před návratem do výchozího místa.

Společnost celý článek
25.1.

Nejlepší mladí chemici změří své síly v Pardubicích

V tuto chvíli již pořadatelé znají 38 postupujících do druhého kola.

Společnost celý článek
23.3.

„LIBUŠE VOLÁ LONDÝN“ v Lázních Bohdaneč

Na původním místě, odkud radiotelegrafista Jiří Potůček (Tolar) vysílal mezi 20. březnem 1942 a 4. dubnem 1942 proběhne vysílání na replice vysílače-přijímače Mk.VI C (tvořící spolu s externím přijímačem Hallicrafters SX24 radiosoupravu s krycím jménem Libuše). Zprávy budou příjímány na přijímači Hallicrafters SX17 používaném na tehdejší Vojenské rádiové ústředně v Londýně.

Společnost celý článek
31.1.

Střední školy zahájily přípravu na přijímačky s testy SCIO

Výsledky prvního kola přijímacích zkoušek dodá společnost SCIO školám 28. dubna po 17. hodině.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting