Pardubický skatepark funguje již rok

1.7.

Pardubický skatepark funguje již rok

Největší zastřešený skatepark v České republice, který vyrostl v Pardubicích nedaleko hlavního nádraží, otevřel poprvé své brány pro veřejnost na konci června loňského roku. Rozvržení překážek umožňuje jízdu nejširší skupině uživatelů, od začátečníků po profesionály. Milovníci skatu, ale i in-line bruslí, BMX nebo koloběžek v něm mají denně k dispozici více než 1200 metrů čtverečných osvětlené zastřešené plochy s překážkami. V plánu je rovněž dostavba přístupové komunikace pro osobní vozidla a rozšíření celkového pozemku sportoviště zhruba na dvojnásobek. Na nových plochách vznikne zázemí pro jezdce důležité pro konání větších soutěží, dále pak tréninková plocha (příkladně street fun pit), prostor pro větší divácké tribuny nebo koncertní pódium. Svými parametry sportoviště splňuje veškeré evropské bezpečnostní podmínky, a proto může hostit české i mezinárodní závody. Za uplynulý rok se v něm uskutečnilo mnoho akcí, například Mistrovství České republiky v agresive in line, 6. ročník závodu Českého BMX poháru a MČR na BMX v U – rampě nebo Evropský pohár ve Freestyle na koloběžkách. Pro tento rok jsou v plánu například lokální závody na BMX, in-line či skateboard, Mistrovství Evropy na koloběžkách, 7. ročník Mistrovství České republiky In line Street, Vert, Miniramp nebo Mistrovství České republiky BMX X-Cup. Na léta budoucí jsou připraveny i sportovní dny pro školy a to včetně exhibic profesionálů. Cílem programu pro školy je zvýšení motivace u dětí a mládeže ve smysluplné a zdravé seberealizaci v moderních adrenalinových sportech a také je cílem zaujmout sportovně založené děti ukázkami vynikajícího zvládnutí pohybu na kolečkových bruslích, kole BMX či skatu v podání špičkových jezdců. Pro širokou veřejnost je navíc připraveno večerní ježdění, tréninky s profesionálními jezdci nebo soutěže o volný vstup do skateparku. Výstavbu moderního skateparku iniciovali před pěti lety členové studentského a dětského parlamentu. Po hledání nejvhodnějšího místa začala v červenci 2006 stavba. Vybudování areálu přišlo na 20,85 milionu korun, z toho čtyřmi miliony na stavbu přispěl stát. Hala je zastřešená, ale ze všech stran otevřená, dvě nejexponovanější stěny je možno v případě nepříznivého počasí chránit roletami. K hale je připojen objekt pro sociální zařízení, ošetřovna, půjčovna sportovních i ochranných pomůcek a rychlé občerstvení. Skatepark je vybaven i kamerovým systémem.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.2.

Jak Josef Váňa nezachránil Velkou pardubickou

Naším prvořadým zájmem je zachovat pro Pardubice jednu z jeho největších a nejcennějších tradic – Velkou pardubickou.

Společnost celý článek
15.5.

Letiště otevřelo novou odbavovací halu

Nová odbavovací hala, která vznikla během dvou měsíců z nevyužívaného objektu bývalé vojenské kuchyně a jídelny.

Společnost celý článek
21.1.

Čestné doktoráty Univerzity Pardubice převzali špičkoví vědci v oblasti chemie a dopravy

Čestné doktoráty Univerzity Pardubice převzali špičkoví vědci v oblasti chemie a dopravy Univerzita Pardubice dnes na slavnostním mimořádném zasedání vědeckých rad ocenila čestnými doktoráty tři osobnosti z oblasti chemie a dopravy.

Společnost celý článek
31.8.

Potomci krajanů poznávali češtinu

Hejtman Radko Martínek považuje vzájemnou spolupráci mezi oběma národy za velmi důležitou.

Společnost celý článek
26.6.

Vedoucím odboru životního prostředí a zemědělství se stal Martin Vlasák

Rada Pardubického kraje na svém pondělním jednání schválila do pozice vedoucího Odboru životního prostředí a zemědělství Martina Vlasáka, který v této pozici nahradí dlouholetého vedoucího tohoto odboru Josefa Hejduka, který odchází do penze.

Společnost celý článek
18.11.

Příhrádek čeká rozsáhlá rekonstrukce

Areál je ve vlastnictví státu, spravuje jej Národní památkový ústav, který bude investorem celé akce.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting