Pardubický skatepark funguje již rok

1.7.

Pardubický skatepark funguje již rok

Největší zastřešený skatepark v České republice, který vyrostl v Pardubicích nedaleko hlavního nádraží, otevřel poprvé své brány pro veřejnost na konci června loňského roku. Rozvržení překážek umožňuje jízdu nejširší skupině uživatelů, od začátečníků po profesionály. Milovníci skatu, ale i in-line bruslí, BMX nebo koloběžek v něm mají denně k dispozici více než 1200 metrů čtverečných osvětlené zastřešené plochy s překážkami. V plánu je rovněž dostavba přístupové komunikace pro osobní vozidla a rozšíření celkového pozemku sportoviště zhruba na dvojnásobek. Na nových plochách vznikne zázemí pro jezdce důležité pro konání větších soutěží, dále pak tréninková plocha (příkladně street fun pit), prostor pro větší divácké tribuny nebo koncertní pódium. Svými parametry sportoviště splňuje veškeré evropské bezpečnostní podmínky, a proto může hostit české i mezinárodní závody. Za uplynulý rok se v něm uskutečnilo mnoho akcí, například Mistrovství České republiky v agresive in line, 6. ročník závodu Českého BMX poháru a MČR na BMX v U – rampě nebo Evropský pohár ve Freestyle na koloběžkách. Pro tento rok jsou v plánu například lokální závody na BMX, in-line či skateboard, Mistrovství Evropy na koloběžkách, 7. ročník Mistrovství České republiky In line Street, Vert, Miniramp nebo Mistrovství České republiky BMX X-Cup. Na léta budoucí jsou připraveny i sportovní dny pro školy a to včetně exhibic profesionálů. Cílem programu pro školy je zvýšení motivace u dětí a mládeže ve smysluplné a zdravé seberealizaci v moderních adrenalinových sportech a také je cílem zaujmout sportovně založené děti ukázkami vynikajícího zvládnutí pohybu na kolečkových bruslích, kole BMX či skatu v podání špičkových jezdců. Pro širokou veřejnost je navíc připraveno večerní ježdění, tréninky s profesionálními jezdci nebo soutěže o volný vstup do skateparku. Výstavbu moderního skateparku iniciovali před pěti lety členové studentského a dětského parlamentu. Po hledání nejvhodnějšího místa začala v červenci 2006 stavba. Vybudování areálu přišlo na 20,85 milionu korun, z toho čtyřmi miliony na stavbu přispěl stát. Hala je zastřešená, ale ze všech stran otevřená, dvě nejexponovanější stěny je možno v případě nepříznivého počasí chránit roletami. K hale je připojen objekt pro sociální zařízení, ošetřovna, půjčovna sportovních i ochranných pomůcek a rychlé občerstvení. Skatepark je vybaven i kamerovým systémem.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

9.1.

Na pardubickém letišti opět začíná výcvik armádních letců

Od 8. ledna začnou létat mladí piloti různých útvarů s proudovými letouny L-39, dopravními letouny L-410 a s vrtulníky Mi-2.

Společnost celý článek
9.11.

Zástupci University Hyogo jednají v Pardubicích

Fakulta ekonomicko-správní a pořádající Ústav ekonomiky a managementu pro ně připravily odborný program a speciální workshop.

Společnost celý článek
20.3.

Dobrovolnictví táhne. neziskovky k němu svolávají konferenci

„Během posledních 3 let se dobrovolnictví v Pardubickém kraji velmi dobře rozvíjí. Je skvělé, kolik lidí má chuť pomáhat druhým. Na konferenci budou také prezentovány výsledky Analýzy dobrovolnictví v Pardubickém kraji, kterou zpracovala Akademie věd ČR. Účastníci se zároveň dozvědí, jak se stát dobrovolníkem v rámci Evropské dobrovolné služby a také o možnostech mezinárodního dobrovolnictví ve světě,“ shrnuje Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.

Společnost celý článek
3.2.

Primář Bureš: Zájem mladých lékařů a sester o multioborovou spolupráci při léčbě ran stoupá

Zájem mladých lékařů a sester ale může do této problematiky vnést „svěží“ vítr, že? Zejména mezi lékaři. U sester je to více automatické, protože jsou zvyklé přecházet z jednoho oddělení na druhé. Lékaři tak ne. Proto mám radost z jejich zájmu.

Společnost celý článek
29.11.

Dopis nevěstil nic dobrého

Ještě téhož dne policie obdržela novou informaci. Pohřešovaná měla doma zanechat dopis na rozloučenou.

Společnost celý článek
7.12.

Město: Přijďte vyjádřit svůj nesouhlas se spalovnou

Je velmi důležité, aby lidé do arény přišli, i když nebudou chtít veřejně vystoupit.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting