Pardubický skatepark funguje již rok

1.7.

Pardubický skatepark funguje již rok

Největší zastřešený skatepark v České republice, který vyrostl v Pardubicích nedaleko hlavního nádraží, otevřel poprvé své brány pro veřejnost na konci června loňského roku. Rozvržení překážek umožňuje jízdu nejširší skupině uživatelů, od začátečníků po profesionály. Milovníci skatu, ale i in-line bruslí, BMX nebo koloběžek v něm mají denně k dispozici více než 1200 metrů čtverečných osvětlené zastřešené plochy s překážkami. V plánu je rovněž dostavba přístupové komunikace pro osobní vozidla a rozšíření celkového pozemku sportoviště zhruba na dvojnásobek. Na nových plochách vznikne zázemí pro jezdce důležité pro konání větších soutěží, dále pak tréninková plocha (příkladně street fun pit), prostor pro větší divácké tribuny nebo koncertní pódium. Svými parametry sportoviště splňuje veškeré evropské bezpečnostní podmínky, a proto může hostit české i mezinárodní závody. Za uplynulý rok se v něm uskutečnilo mnoho akcí, například Mistrovství České republiky v agresive in line, 6. ročník závodu Českého BMX poháru a MČR na BMX v U – rampě nebo Evropský pohár ve Freestyle na koloběžkách. Pro tento rok jsou v plánu například lokální závody na BMX, in-line či skateboard, Mistrovství Evropy na koloběžkách, 7. ročník Mistrovství České republiky In line Street, Vert, Miniramp nebo Mistrovství České republiky BMX X-Cup. Na léta budoucí jsou připraveny i sportovní dny pro školy a to včetně exhibic profesionálů. Cílem programu pro školy je zvýšení motivace u dětí a mládeže ve smysluplné a zdravé seberealizaci v moderních adrenalinových sportech a také je cílem zaujmout sportovně založené děti ukázkami vynikajícího zvládnutí pohybu na kolečkových bruslích, kole BMX či skatu v podání špičkových jezdců. Pro širokou veřejnost je navíc připraveno večerní ježdění, tréninky s profesionálními jezdci nebo soutěže o volný vstup do skateparku. Výstavbu moderního skateparku iniciovali před pěti lety členové studentského a dětského parlamentu. Po hledání nejvhodnějšího místa začala v červenci 2006 stavba. Vybudování areálu přišlo na 20,85 milionu korun, z toho čtyřmi miliony na stavbu přispěl stát. Hala je zastřešená, ale ze všech stran otevřená, dvě nejexponovanější stěny je možno v případě nepříznivého počasí chránit roletami. K hale je připojen objekt pro sociální zařízení, ošetřovna, půjčovna sportovních i ochranných pomůcek a rychlé občerstvení. Skatepark je vybaven i kamerovým systémem.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.11.

Žáci zahradnické a technické školy se ve světě neztratí

Vedení školy domluvilo spolupráci s partnerskými školami ve Francii, v regionu Center.

Společnost celý článek
21.6.

Den otevřených dveří

Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje pořádá 26. června 2007 od 8 do 13 hodin Den otevřených dveří.

Společnost celý článek
5.2.

Provoz SKI areálu Peklák v České Třebové slavnostně zahájen

Otevírací pásku přestřihli starosta České Třebové, zástupce Pardubického kraje a zástupce HOCHTIEF CZ.

Společnost celý článek
23.4.

Dny slovenské kultury zahájí Edith Piaf

Páteční večer ukončí koncert hudební rockové skupiny z Nitry Horkýže Slíže, který se bude konat v klubu Duku Duku.

Společnost celý článek
5.5.

Výstava chce prolomit mlčení o obětech trestných činů

Výstava se koná v Sále Jana Kašpara v budově bývalé reálky na Krajském úřadu Pardubického kraje a je ji možné navštívit každý pracovní den od 8 do 18 hodin. „Pro školy v rámci výstavy nabízíme po vzájemné domluvě i krátké diskuzní besedy k tématu obětí trestných činů, jejich práv a možnosti pomoci,“ vysvětlil jednatel pardubické pobočky Ladislav Tomášek.

Společnost celý článek
4.3.

Češi loni poprvé odevzdali k recyklaci více než 1 000 tun použitých baterií! Pardubický kraj se meziročně zhoršil. Podle aktuálních údajů neziskové společnosti ECOBAT odevzdali loni lidé i firmy v Pardubickém kraji meziročně o 19 procent méně, konkrétně

Rok 2013 byl v oblasti zpětného odběru použitých baterií a akumulátorů přelomový hned ze tří hledisek. „Češi poprvé překonali psychologickou hranici 1 000 tun a zároveň odevzdali téměř třetinu baterií, které se v daný rok v průměru dostaly do oběhu,“ říká Petr Kratochvíl, jednatel společnost ECOBAT. „Také se nám podařilo naplnit dohodu s Ministerstvem životního prostředí ČR, ve které se výrobci baterií v roce 2001 zavázali, že se bude v České republice sbírat více než 1 000 tun použitých baterií ročně.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting