Pardubický zámek opět rozzáří jiřinky

27.8.

Pardubický zámek opět rozzáří jiřinky

Specializovaná základní organizace Českého zahrádkářského svazu Dagla spolu s Pardubickým krajem a Východočeským muzeem Pardubice zvou ve dnech 3. až 5. září na mezinárodní výstavu jiřinek Tato výstava bude rozšířena o kolekci gladiol z Výzkumného ústavu pro krajinu a okrasné zahradnictví OZ Průhonice a bude se konat v Rytířských sálech zámku v Pardubicích.    Přijďte shlédnout a potěšit se krásou jiřinek, právem nazývaných "Královnou zahrad pozdního léta". Pokud se Vám některé zalíbí, bude možné si je zde i objednat. Dlouholetá tradice pěstování této květiny v Čechách dává záruku, že budete odcházet spokojeni a nebudete litovat času stráveného na výstavě.   Otevřeno je v pátek a v sobotu od 10 do 18 hodin, v neděli pak od 10. hodiny pouze do 16 hodin.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.11.

Letecká nehoda na pardubickém letišti byla naštěstí jen cvičná

„Využili jsme odstávky letištní plochy na letišti k realizaci taktického cvičení, které simulovalo pád dopravního letadla. Tato akce byla dlouhodobě plánovaná. Scénář byl připraven do nejmenšího detailu,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

Společnost celý článek
27.9.

SKP-CENTRUM, o.p.s., se zúčastní dobročinné kampaně Bertík pomáhá v obchodech Albert

Hlasovat pro náš projekt mohou zákazníci v prodejnách v Pardubicích (Palackého třída, Poděbradská a J. Zajíce), Chrudimi a Holicích.

Společnost celý článek
12.4.

Netolický: Kůrovec je za dveřmi. Vznikne kůrovcový kalamitní štáb kraje

I přesto, že se kůrovcová kalamita Pardubickému kraji prozatím vyhnula, nelze tuto hrozbu pomíjet. Hejtman Martin Netolický proto jednal s generálním ředitelem Lesů ČR Josefem Vojáčkem nejen o stávající kůrovcové kalamitě, ale také o možných opatřeních nejen na úrovni kraje. Na základě jeho doporučení bude v kraji zřízen kůrovcový kalamitní štáb, jakožto poradní orgán krajské rady.

Společnost celý článek
11.1.

Lidé ve východních Čechách loni spořili na penzi

Lidé by si po celý produktivní věk měli na penzi odkládat zhruba 10 procent svých příjmů.

Společnost celý článek
28.6.

Den spolupráce složek integrovaného záchranného systému ve Svitavách

Prohlédnout si můžete kamerový monitorovací systém Městské policie Svitavy i laserové zařízení na měření rychlosti vozidel Městské a státní policie Svitavy.

Společnost celý článek
7.11.

Jindřich, Jáchym a Michal jsou vítězi krajské Logické olympiády

V kategorii A (3. – 5. třída základních škol) zvítězil Jindřich Morávek z Vysokého Mýta. První místo mezi žáky druhého stupně základních škol soutěžícími v kategorii B si vybojoval Jáchym Krampera z Hlinska. A v neposlední řadě Michal Urban z České Třebové v kategorii C (střední školy).

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting