Pardubický zámek vítá návštěvníky přívětivěji

24.11.

Pardubický zámek vítá návštěvníky přívětivěji

 Příjemnější a přehlednější je v posledních týdnech vstupní prostor do Zámku Pardubice, kde sídlí dvě krajské kulturní instituce – Východočeské muzeum a Východočeská galerie. Díky dotaci Ministerstva kultury a Pardubického kraje prokoukne i část hradební zdi u hlavního vchodu. Kraj jedná ve spolupráci s městem Pardubice také o vybudování jednoduché točny pro autobusy s turisty u vstupní brány před příští turistickou sezónou.
 „Zámek Pardubice se svým historickým, uměleckým a řemeslným bohatstvím, které se zde skrývá, je klenotem, který dnes již hezky svítí, ale mohl by zářit mnohem více. V příštích letech proto bude pokračovat jeho obnova, a to zejména ve vnitřních prostorách. Kromě toho ale také musí lidé nejen v Pardubicích a nejbližším okolí o tomto atraktivním místě vědět, musí se k němu dobře dostat a musí jim umět nabídnout dobře strávený čas v příjemném a návštěvnicky přívětivém prostředí,“ řekl vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek, který je nyní zodpovědný za oblast kultury.
 Nedávno prošly modernizací vstupní prostory Zámku Pardubice, jeho první brána. V ní se návštěvníci přehledně zorientují, co všechno se na zámku nabízí, a najdou tam i pokladnu. Chodníky jsou až ke vstupu na valy nově vydlážděny žulovými kostkami.
Další vylepšení čeká návštěvníky ve 2. patře hlavního paláce, kde se nacházejí vstupy do řady expozic Východočeského muzea. Tento prostor dostal nový orientační systém, osvětlení i odpočinková místa k sezení. Expozice jsou nyní zřetelně vidět za prosklenými dveřmi.
„Jsme rádi, že se nám nyní podařilo získat téměř 600 tisíc korun z Ministerstva kultury a jeho programu Regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón. Pardubický kraj k tomu přidal 330 tisíc korun, aby reprezentativní vzhled dostala i omítka valů u hlavního vchodu, která tu značně trpí povětrnostními vlivy a zejména vlhkostí. Do roku 2021, kdy by měla být dokončena další významná obnova Zámku Pardubice, se chceme zaměřit i na předláždění silnice od Příhrádku k hlavní bráně,“ doplnil Roman Línek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.12.

Výstava, kde hlavní roli hraje pivo

Návštěvník si může prohlédnout propagační filmy pivovarů z Hlinska a Pardubic a film z Velkých Popovic z roku 1934, představující tehdejší výrobu, ale také si přečíst nebo zakoupit noviny Pivovarský kurýr, vydané k této příležitosti a seznámit se s mnoha zajímavostmi, které s pivovarnictvím souvisely, nebo třeba ochutnat dva druhy sladu, odvážlivci i extrémně hořký granulovaný chmel.

Společnost celý článek
16.5.

Guvernér ČNB na Univerzitě Pardubice

Před přednáškou se uskuteční krátké pracovní setkání guvernéra ČNB Miroslava Singera.

Společnost celý článek
13.2.

Moravskotřebovská Hereret zaujala v Praze

Tato živá Hereret měla navnadit potenciální turisty k návštěvě moravskotřebovského muzea.

Společnost celý článek
9.10.

Město může uklidit pouze část chodníků

Pardubice se připravují na první zimu, během níž bude platit takzvaný chodníkový zákon.

Společnost celý článek
8.10.

Bezpečnostní opatření na 120. Velkou pardubickou

Podle našich informací by měla z letištní plochy jezdit kyvadlová doprava na závodiště, ale pouze PŘED zahájením dostihů.

Společnost celý článek
29.5.

Kampaň hledá společnosti přátelské rodině

Očekáváme, že kampaní přispějeme ke zvýšení společenské prestiže rodiny.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting