Pardubickým krajem projel “jaderný vlak“

23.7.

Pardubickým krajem projel “jaderný vlak“

Pardubickým krajem projel “jaderný vlak“

V pondělí 21. července v ranních hodinách projel Pardubickým krajem nákladní vlak s palivem pro Jadernou elektrárnu Temelín. Konvoj byl pod přísným dohledem vojáků a policistů. Převoz monitoroval rovněž policejní vrtulník. "Vlak táhly dvě lokomotivy, jedna vpředu, druhá na konci soupravy, pak následovaly čtyři vagony s vojenskou a policejní osádkou, mezi níž bylo možné zaznamenat řadu „ozbrojenců“ v civilu, následoval prázdný vagon a nakonec asi sto metrů vagonů s palivem – přesně sedm vozů. Vlak vyjel přibližně po sedmé hodině ranní z hraničního přechodu u Meziměstí, v Opočně kvůli němu museli lidé v osobním vlaku čekat přibližně dvacet minut než souprava projela nádražím. Zcela utajená mise, jak je tomu běžné i ve světě, projela Týništěm nad Orlicí, poté směřovala na Borohrádek, Holice, Chrudim a dále přes Jihlavu do cílového místa - jižních Čech. „Radioaktivní“ vlak má absolutní přednost před veškerou dopravou na železnici, souprava nesmí nikde zastavit a transport vždy provází zvýšená bezpečnostní opatření. Doprava paliva do jaderné elektrárny probíhá dvakrát ročně, naposledy transport proběhl 10. ledna 2008. Palivové články Temelínu dodává americký Westinghouse. Od roku 2010 jej vystřídá korporace TVEL, největší ruský výrobce jaderného paliva.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.4.

Tajní „kontroloři“ testovali krajské úředníky

Nebojte se vyrazit na Krajský úřad Královéhradeckého kraje.

Společnost celý článek
24.8.

Studenti společně poznávají střední Evropu

V projektu je kromě Pardubic zapojena slovenská Povážská Bystrica, maďarský Csongrad a polský Belchatow.

Společnost celý článek
20.4.

Začíná hlasování o největší byrokratickou absurditu

Cílem vyhlašování Absurdity roku je upozornit na to širokou veřejnost, podpořit podnikatele a přimět veřejnou správu k sebereflexi i nápravě. A to se daří. Celá řada absurdit z předchozích let už ze zákonů navždy zmizela. A to je ambicí i letošního ročníku.

Společnost celý článek
22.2.

Již po čtyřicáté se koná Ples pardubických seniorů

Ples pro seniory pořádá město Pardubice jednou ročně. Senioři, kteří se chtějí pobavit, nebo si zatančit při „hudbě svého mládí“ se ale scházejí na pravidelných čajích, které pro ně radnice pořádá každý měsíc. „Akcí pro seniory pořádáme v rámci Seniorcentra samozřejmě mnohem více, od různých besed či vzdělávacích programů, přes pohybové aktivity, až k těmto kulturním. Od roku 1998 se jich zúčastnilo na 183.000 seniorů,“ řekl náměstek primátora Jakub Rychtecký.

Společnost celý článek
1.4.

Pozvání na Noc kostelů

Také letos budou moci návštěvníci ve stovkách otevřených kostelů poznávat a obdivovat duchovní a umělecké skvosty křesťanství, které nejsou pouze výrazem minulosti, ale i živé přítomnosti.

Společnost celý článek
3.5.

Falešný policista se schoval na toaletě

Muž tvrdil, že potřebuje odcestovat do Brna a že pouze na zastávce upadl. O skákání z vlaku nepadlo z jeho úst ani slovo.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting