Pardubickým krajem projel “jaderný vlak“

23.7.

Pardubickým krajem projel “jaderný vlak“

Pardubickým krajem projel “jaderný vlak“

V pondělí 21. července v ranních hodinách projel Pardubickým krajem nákladní vlak s palivem pro Jadernou elektrárnu Temelín. Konvoj byl pod přísným dohledem vojáků a policistů. Převoz monitoroval rovněž policejní vrtulník. "Vlak táhly dvě lokomotivy, jedna vpředu, druhá na konci soupravy, pak následovaly čtyři vagony s vojenskou a policejní osádkou, mezi níž bylo možné zaznamenat řadu „ozbrojenců“ v civilu, následoval prázdný vagon a nakonec asi sto metrů vagonů s palivem – přesně sedm vozů. Vlak vyjel přibližně po sedmé hodině ranní z hraničního přechodu u Meziměstí, v Opočně kvůli němu museli lidé v osobním vlaku čekat přibližně dvacet minut než souprava projela nádražím. Zcela utajená mise, jak je tomu běžné i ve světě, projela Týništěm nad Orlicí, poté směřovala na Borohrádek, Holice, Chrudim a dále přes Jihlavu do cílového místa - jižních Čech. „Radioaktivní“ vlak má absolutní přednost před veškerou dopravou na železnici, souprava nesmí nikde zastavit a transport vždy provází zvýšená bezpečnostní opatření. Doprava paliva do jaderné elektrárny probíhá dvakrát ročně, naposledy transport proběhl 10. ledna 2008. Palivové články Temelínu dodává americký Westinghouse. Od roku 2010 jej vystřídá korporace TVEL, největší ruský výrobce jaderného paliva.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.7.

Památková komora ocenila nádraží v Ústí nad Orlicí

Nádražní budova bude do několika týdnů prohlášena za kulturní památku, zřejmě zůstane jako výpravna.

Společnost celý článek
30.3.

Záchranáři v podzemí pevnosti Bouda

Pohyb psa v takovémto prostředí prozrazují jeho pánovi jen svítící diody a rolničky na obojku.

Společnost celý článek
17.9.

Jak budou fungovat poštovní služby v malých obcích?

Starostové obcí budou mít do konce letošního roku prostor pro uplatnění svých připomínek a doporučení.

Společnost celý článek
23.4.

V Pardubicích se sešli historici nemocí a neduhů

Konference se účastní také odborníci působící v archivech a muzeích.

Společnost celý článek
4.9.

Novou kuchyní se může pochlubit Mateřská škola Duha Popkovice.

Do nové kuchyně bylo instalováno nejmodernější vybavení, které splňuje veškeré parametry pro přípravu kvalitní stravy. „Novou kuchyni vítám, protože kuchyň přímo v mateřské škole je mnohem lepší než dovoz stravy ze základní školy.

Společnost celý článek
10.9.

Hravé odpoledne na farmě Zaměstná celou rodinu

Událost pořádá Koalice nevládek Pardubicka za podpory Pardubického kraje a ve spolupráci se sdružením Apolenka hiporehabilitace. Hlavní dění vypukne ve 13.00, na programu jsou soutěže o zajímavé ceny pro děti, prezentace neziskovek z okolí Pardubic, a nesmí chybět ani dobré jídlo, zábava a hry.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting