Pardubickým krajem projel “jaderný vlak“

23.7.

Pardubickým krajem projel “jaderný vlak“

Pardubickým krajem projel “jaderný vlak“

V pondělí 21. července v ranních hodinách projel Pardubickým krajem nákladní vlak s palivem pro Jadernou elektrárnu Temelín. Konvoj byl pod přísným dohledem vojáků a policistů. Převoz monitoroval rovněž policejní vrtulník. "Vlak táhly dvě lokomotivy, jedna vpředu, druhá na konci soupravy, pak následovaly čtyři vagony s vojenskou a policejní osádkou, mezi níž bylo možné zaznamenat řadu „ozbrojenců“ v civilu, následoval prázdný vagon a nakonec asi sto metrů vagonů s palivem – přesně sedm vozů. Vlak vyjel přibližně po sedmé hodině ranní z hraničního přechodu u Meziměstí, v Opočně kvůli němu museli lidé v osobním vlaku čekat přibližně dvacet minut než souprava projela nádražím. Zcela utajená mise, jak je tomu běžné i ve světě, projela Týništěm nad Orlicí, poté směřovala na Borohrádek, Holice, Chrudim a dále přes Jihlavu do cílového místa - jižních Čech. „Radioaktivní“ vlak má absolutní přednost před veškerou dopravou na železnici, souprava nesmí nikde zastavit a transport vždy provází zvýšená bezpečnostní opatření. Doprava paliva do jaderné elektrárny probíhá dvakrát ročně, naposledy transport proběhl 10. ledna 2008. Palivové články Temelínu dodává americký Westinghouse. Od roku 2010 jej vystřídá korporace TVEL, největší ruský výrobce jaderného paliva.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.11.

Vydejte se s dětmi na dobrodružnou Cestu knihy!

V sobotu 30. listopadu se otevřou brány Krajské knihovny v Pardubicích k dobrodružné výpravě pro nejmenší čtenáře. Děti spolu se svými rodiči jsou zváni na vzrušující Cestu knihy, jak zní podtitul letošního ročníku celostátního Dne pro dětskou knihu. Cílem této akce je podnítit v dětech zájem o knížky, podpořit jejich čtenářství i čtenářskou gramotnost.

Společnost celý článek
12.7.

Neznáte tohoto muže?

Oblečen byl do černé bundy na zip, se stojatým límcem a s bílými pruhy na dlouhých rukávech.

Společnost celý článek
31.1.

Globus věnoval v roce 2019 potravinovým bankám rekordních 142 tun potravin

Devátý rok spolupráce hypermarketů Globus s Českou federací potravinových bank vynesl úctyhodných 142 tun potravin. Globus tak pomáhá lidem, kteří nemají na jídlo dostatek peněz, a zároveň tím zamezuje plýtvání potravinami. Téměř denně z jeho patnácti hypermarketů putují do potravinových bank základní potraviny, jako je výživa pro děti, mléčné výrobky, ovoce a zelenina, nealkoholické nápoje, pečivo, vejce nebo sýry.

Společnost celý článek
11.6.

Přijďte na Buňkov fandit malým hasičům

Celou akci pořádá Sbor dobrovolných hasičů Břehy ve spolupráci s okresním sdružením hasičů Pardubicka a pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a obce Břehy.

Společnost celý článek
21.4.

Do Litomyšle se sjeli stovky restaurátorů

Akci pořádá Fakulta restaurování Univerzity Pardubice ve spolupráci s Ústavem teoretické a aplikované mechaniky.

Společnost celý článek
19.9.

Stavbami roku 2011 jsou Muzeum a Multifunkční terminál.

Titul v kategorii Stavby inženýrské a dopravní byl udělen Multifunkčnímu dopravnímu terminálu v České Třebové.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting